Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWOŚĆ Specjalizacja - GM Arek
#1
Zastanawiamy się nad dodaniem specjalizacji zawodnikom: siłowy, techniczny, startowiec. Specjalizacja dawałaby bonus każdemu zawodnikowi na odpowiedniej nawierzchni i pogodzie, ale przeszkadzałaby na innych. Im młodszy zawodnik, tym większy dodatek za speckę oraz mniejszy "ból" na pozostałych nawierzchniach. Wraz z wiekiem proporcja ta zmieniałaby się: im starszy zawodnik, tym mniejszy dodatek za swoją nawierzchnię, ale większy ból na nawierzchniach niepasujących.
To kolejny sposób na wciągnięcie juniorów do rywalizacji ligowej. Oczywiście dodatek ten nie może być zbyt duży, ale w pojedynczych biegach - mega zmęczony senior, nielubiana nawierzchnia kontra wypoczęty junior i idealne warunki dla niego, mógłby pomóc sprawić niespodzianki.

Jeżeli pomysł by chwycił, trzeba by się zastanowić nad formą jego wprowadzenia. i tu opcje są dwie:
1. od kolejnego sezonu tylko w szkółkach pojawiają się juniorzy ze specką, którzy stopniowo będą wchodzić do gry.
2. drugi scenariusz zakłada, że do powyższego, przed sezonem, jednorazowo dodajemy każdemu managerowi jeszcze możliwość wybrania specjalizacji dla każdego zawodnika jakiego posiada w składzie oraz w szkółce.

Temat ten chcielibyśmy przedyskutować z Wami. Jednakże prosiłbym o konstruktywne i rzeczowe wypowiedzi. Wpisy typu: nie bo nie, jak to wejdzie to odchodzę itp, jako nie wnoszące nic do dyskusji będziemy starać się w miarę możliwości usuwać jako zaśmiecające wątek.
Odpowiedz
#2
Arek rozumiem ze ta specka bedzie wchodziła stopniowo i dotyczyła tylko zawodników nowo wchodzacych do szkolki? Obecni zawodnicy w skladzie zostaja bez zmian?
A co z tematem brawury dla juniorów. temat miał wielu zwolenników i przeciwników. Na moje to dobry moment żeby to wprowadzić razem ze specjalizacja. Wtedy moglibysmy liczyc na jakieś nawet wieksze niespodzianki jesli chodzi o wygrywanie juniorów z seniorami. Mówimy oczywiście o juniorach najlepszych. Moznaby to wprowadzic od sredniej. Przykladowo junior ze srednia 70+ oprócz specki miałby dodatkowy handicap w postaci brawury.
Odpowiedz
#3
Jestem za
Odpowiedz
#4
Mogli by być też zawodnicy bez specjalności nie zyskujący na jednym ale nie tracący na innym drugi scenariusz lepszy chyba lub dodanie specjalności tylko do szkółki lub dla juniorów w dół. Myślę że na reset rekordów też trochę za wcześnie tak btw.

A może inne specjalności były by spoko ujawniające się w wieku seniora
Hero - jedzie lepiej gdy jedzie w 15 Biegu (np.+6 sprawności)
Przyjacielski - jadący z nim junior jedzie jakby miał 100 sprawności
Przebojowy Rezerwowy - sprawność spada o 1 wolniej gdy jedzie z pod numeru 8
to tylko tak naprzykładowo
jeszcze kiedyś myślałem o możliwości przygotowania pól startowych z handi przez gospodarza
handi mieli by zawodnicy obu drużyn ale tylko gospodarz by wiedział które to pola wewnętrzne / środkowe / zewnętrzne

Był też pomysł ostatnio skrócenia okresu przez który nie można sprzedać zawodnika do 30 i była by to spoko opcja w połączeniu z moim starym pomysłem aby zawodnik nie miał pełnego handi własnego toru po zakupie tylko tak jakby dopiero się uczył toru czyli
handicap własnego toru zostaje jaki jest i to jest 100%
zawodnik kupiony w tym tygodniu ma handi 25% i rośnie po 5% co tydzień i równo jeden sezon musi być w klubie aby mieć 100%


Sory za taki off top ale nie chciałem na wszystko zakładać nowych tematów

kiedyś ktoś chciał by można było dodać zapisane składy na czwórmecze też fajna sprawa

i można zrobić że pomysły na które checie znać opinie graczy zrobić ankiety w aktualnościach bo wiem że są osoby którym nie chce sie się zakładać konta na forum żeby napisać jeden post

Dziękuję za uwagę
Dobranoc
[Obrazek: 13015.jpg]

Odpowiedz
#5
(2021-02-08, 19:07:56)Arkadiusz napisał(a): Arek rozumiem ze ta specka bedzie wchodziła stopniowo i dotyczyła tylko zawodników nowo wchodzacych do szkolki? Obecni zawodnicy w skladzie zostaja bez zmian?
A co z tematem brawury dla juniorów. temat miał wielu zwolenników  i przeciwników. Na moje to dobry moment żeby to wprowadzić razem ze specjalizacja. Wtedy moglibysmy liczyc na jakieś nawet wieksze niespodzianki jesli chodzi o wygrywanie juniorów z seniorami. Mówimy oczywiście o juniorach najlepszych. Moznaby to wprowadzic od sredniej. Przykladowo junior ze srednia 70+ oprócz specki miałby dodatkowy handicap  w postaci brawury.

na 1sze odp masz w moim poście, przeczytaj go dokładnie.
2. brawura raczej odpadnie, bo tenże efekt może zrobić specka. brawury obecnie nie biorę pod uwagę
Odpowiedz
#6
(2021-02-09, 02:33:11)masloo2 napisał(a): A może inne specjalności były by spoko ujawniające się w wieku seniora
Hero - jedzie lepiej gdy jedzie w 15 Biegu (np.+6 sprawności)
Przyjacielski - jadący z nim junior jedzie jakby miał 100 sprawności
Przebojowy Rezerwowy - sprawność spada o 1 wolniej gdy jedzie z pod numeru 8
to tylko tak naprzykładowo
jeszcze kiedyś myślałem o możliwości przygotowania pól startowych z handi przez gospodarza
handi mieli by zawodnicy obu drużyn ale tylko gospodarz by wiedział które to pola wewnętrzne / środkowe / zewnętrzne

Był też pomysł ostatnio skrócenia okresu przez który nie można sprzedać zawodnika do 30 i była by to spoko opcja w połączeniu z moim starym pomysłem aby zawodnik nie miał pełnego handi własnego toru po zakupie tylko tak jakby dopiero się uczył toru czyli
handicap własnego toru zostaje jaki jest i to jest 100%
zawodnik kupiony w tym tygodniu ma handi 25% i rośnie po 5% co tydzień i równo jeden sezon musi być w klubie aby mieć 100%
ciekawy pomysł z ukrytymi umiejętnościami na kiedyś do przemyślenia, ale w tym oknie prac raczej nie przejdzie.

skrócenie okresu do sprzedaży zawodnika nie przejdzie - duże pole do spekulacji cenami i skupowania zawodników przez bogate kluby, w celu zawyżania cen
Odpowiedz
#7
Dobry pomysł, bo grze ogólnie przydałaby się większa różnorodność w skillach zawodników. Chyba każdemu gdzieś tam po cichu marzy się, aby także juniorzy mieli szansę na punkty w starciach z seniorami. Ten element być może jest trudny do wprowadzenia, może nawet do sensownego obmyślenia jak to zrobić żeby grze nie zaszkodzić, ale mimo wszystko...  Wiadomo jak jest w żużlu, junior może wygrywać, a w grze czeka go wiele sezonów trenowania by mógł choć pomarzyć o rywalizacji ze starszymi. Może rozwiązaniem byłaby nie tylko specjalność, ale jeszcze choć z 3 inne motywy? Jakiś dodatkowy handicap w meczu za młodość, za swój tor itp. Ciężki temat, ale na pewno warty przemyślenia.
Przy tym wszystkim nasuwa mi się pytanie - gra ma iść w stronę gry dla jak największej liczby graczy czy dla grupy miłośników? Bo wiadomo, dla wielu to gra musi być prosta, zrozumiała i z możliwością szybkiego włączenia się do walki. Dla grupy pasjonatów może być skomplikowana.
Wielu się ze mną nie zgodzi, ale nadal za problem uważam konieczność obecności na meczu żeby mieć szanse na zwycięstwo. Ten element właściwie z góry ustawia grę jako rozrywka dla małej grupy pasjonatów. Zmienić to można w sensownym stopniu poprzez zrobienie możliwości edytowania programu zawodów przed meczem, czyli możliwość wprowadzenia zmian z rezerwy i pozycji juniorskich. Ja przez brak takiej opcji zawaliłem już ze 3 sezony i jeśli wczuję sie w rolę początkującego to szybko może szlag człowieka trafić. Pomyślcie nad tym.
Sorry za kilka tematów w jednym poście, ale w sumie to też jest jakiś problem - na forum mało kto się wypowie, zwyczajnie nie chce się osobno gdzieś logować, zakładać tematy itd. Na Waszym miejscu pomyślałbym chyba nad jakąś minimalną rozbudową czatu dostępnego w grze. Tam więcej osób się wypowie. Temat podrzucić to i komentarze będą. Dziś już wiele spraw trzeba na maksa upraszczać w życiu internetowym, tak już jest i inaczej nie będzie.
Odpowiedz
#8
Jednak z tymi speckami to byłbym ostrożny dlaczego? Wielu graczy śledząc wpisy na chacie nie ogarnia podstaw gry a jak jeszcze dojdą specki gdzie trzeba obrać taktyke na przyszłość to może być różnie. Zaczną sie pytania dlaczego tu wygrałem a tu nie. Między graczami którzy "ogarniają" gre a tymi co nie powiększy sie przepaść. Wieć specki tak ale żeby byly bardzo przejrzyste.
Odpowiedz
#9
Zawodnik: Jiri Rużiczka
Nazwa drużyny: Falubaz Bournemouth
Liga: 1 liga 1 klasa
Ilość 1 msc: 30
Ilość 2 msc: 25
Ilość 3 msc: 9
Ilość 4 msc: 6
Suma punktów: 149
Ilość biegów: 71
Ilość meczy: 14
Sezon ligowy: 31
Średnia biegowa: 2.24
Średnia meczowa: 11.36
A to taki zwykły junior za 10k a są jeszcze Arka kozacy co wygrali 3 ligę albo Kaminiorz który robił cuda za juniora.
Z juniora idzie wystarczająco wycisnąć robią bardzo ważne punkty obecnie ja ufam Arkowi i Kubie jako że zrobili dobrą robotę przy SH obecny sposób rozgrywki tutaj też jest bardzo fajny fajnie jakby gra była poprawiana ale niekoniecznie rewolucjonizowana mi osobiście brakuje nowej tabeli ale nie będzie to nie trudno. Nie mówię że źle jest pytać o opinię graczy ale nie można dać graczą wejść na głowę i robić wszystkiego też pod 3-4 bardziej aktywnych graczy napewno Fin ma rajcę że na forum mało kto zagląda i to jest problemem głównie przez to że trzeba osobne konto zakładać. A w życiu już tak jest że niektórzy ogarną szybciej inni wolniej ale widzę że Arek jest następcą kamykowa w dziale propozycji z ludzi "nie bo nie". A są tacy co zrobili by tą gre tak żeby bez wychowanków w ogóle grać nie można było.

Ja cierpliwie czekam na efekty pracy żeby wiedzieć do czego się trzeba dostosować.
[Obrazek: 13015.jpg]

Odpowiedz
#10
(2021-02-11, 18:57:20)Fin napisał(a): Zmienić to można w sensownym stopniu poprzez zrobienie możliwości edytowania programu zawodów przed meczem, czyli możliwość wprowadzenia zmian z rezerwy i pozycji juniorskich. Ja przez brak takiej opcji zawaliłem już ze 3 sezony i jeśli wczuję sie w rolę początkującego to szybko może szlag człowieka trafić. Pomyślcie nad tym.

ciekawy pomysł - poruszę go na następnym spotkaniu GMów Oczko
Odpowiedz
#11
No, no, wszyscy tacy zadowoleni. Ja jestem przeciwny, nie przeciwny pomysłowi ale przeciwny takiemu naliczaniu umiejętności. Bo niby jak to jest? zawodnik po szkółce jest taki bystry na torze że wymiata, a z wiekiem zapomina jak się jeździ... Nie wiem jak jest w SH bo nie poszedłem tam, jednak w Speedwey Stars przekładały się te specyfikacje na dobór zębatek do nawierzchni i pogody. Obecnie wraz z wiekiem zawodnik szybciej traci siłę podczas meczu więc po co dodatkowy parametr osłabiania zawodnika.

Jeżeli już chcecie wprowadzić klasę to taki zawodnik jedynie powinien mieć bonus do startu, techniki lub kondycji inaczej to bez sensu, no chyba że mamy na celu by na listach transferowych byli sami 24 latkowie, bo od tego wieku szybko będą tracić swoją wartość.

Osobiście uważam że za dużo parametrów nie będzie sprzyjało grze, nie wszyscy bowiem chcą się bawić w analizy swoich zawodników, testować ustawianie składów itp, większość graczy chce w dość prosty sposób prowadzić zespół, wielu odeszło bo już wydawało im się że jest mocno pogmatwany. A może lepiej by pomyśleć o ścieżkach? aktywnie biorąc udział w meczu masz większą szansę że dopasujesz się do toru niż ustawienie w ciemno.

Wracając jednak do sedna sprawy, samo wprowadzenie specjalizacji zawodnika mnie nie boli jednak sposób naliczania bonusów oraz strat jest do bani - oczywiście według mnie.
[Obrazek: 5127.jpg]
Odpowiedz
#12
Pytanie nr 1 - co znaczy mega zmęczony senior przy silniku gry takim że jedzie 3 biegi max 4
Pytanie nr 2 - skąd wytrzasnąć w składzie wypoczętego juniora skoro po 7 biegu już maja po minimum 2 starty na koncie ,no chyba że junior na rezerwie ale wtedy by musiał być oszczędzany co z kolei ogranicza możliwości zmian w trakcie meczu licząc że junior kogoś powiezie w 1 czy 2 startach

Wiem że junior ma mniejsze spadki sprawności ale ciężko mi sobie w tej chwili wyobrazić zwycięstwo juniora z dziadkiem koksem w 2 starcie tego dziadka, a jeśli w 3 starcie dziadka to już blisko nominowanych biegów gdzie z kolei junior ma już tych startów niejednokrotnie 5 na koncie. Wiem że można te biegi juniora oczywiście oszczędzać i liczyć na takiego fuksa w którymś momencie meczu ale to nadal fuks/losowość/szczęście. Krótko mówiąc karkołomne żeby to zadziałało wg mnie
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [NOWOŚĆ] Pensje - GM Arek GM_Arek 25 593 2021-02-20, 19:46:25
Ostatni post: GM_Arek
  [NOWOŚĆ] Sponsorzy - GM Arek GM_Arek 5 242 2021-02-15, 21:28:22
Ostatni post: Petecki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości