Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWOŚĆ Specjalizacja - GM Arek
#16
Jeśli dodasz również możliwość wcześniejszego ''zaprogramowania' zmiany motocykla to na 100 procent będzie dużo mniej graczy online na meczach... A to chyba nie o to chodzi?
[Obrazek: 3212.jpg]
Odpowiedz
#17
(2021-03-04, 17:10:50)Marek79 napisał(a): Jeśli dodasz również możliwość wcześniejszego ''zaprogramowania' zmiany motocykla to na 100 procent będzie dużo mniej graczy online na meczach... A to chyba nie o to chodzi?

A dlaczego miałoby chodzić o to, aby jak najwięcej graczy było obecnych podczas meczu? Nic z tego dla gry nie wynika. Jeśli ktoś chce porywalizować na żywca, pogadać na czacie meczowym to po prostu jest obecny (jeśli może). Dla całej reszty jest to jedynie konieczność - aby granie miało w ogóle jakikolwiek sens. Po co karać za to, że człowiek ma w niedzielę coś fajnego do roboty? Kto chce być na meczu niech będzie, we wkurzaniu pozostałych nie widzę sensu i logiki. Odpływ graczy i krótkie kariery to z pewnością w sporym stopniu zasługa tych właśnie obecnych zasad meczowych. Wiele osób może grać zaglądając tylko co jakiś czas do gry. Większa liczba graczy jest chyba czymś pożądanym? No chyba, że założenia są takie żeby zostało z 50 osób, sami najbardziej aktywni i jest ostra jatka między nimi. Jeśli tak to sorry, może po prostu inaczej widzę cały temat.
Nawiasem mówiąc różne mogą być wizje tej gry, jej rozwoju albo i zastoju. Przykładowo gdybym ja miał coś zmienić to zapewne w pierwszej kolejności popracowałbym nad tym:
- Koniec z totalnym handicapem za obecność na meczu. Wprowadzenie edycji programu przed meczem (ustawienie zmian) + ustawienie zmian motocykli. I tak zostałby mały handicap dla obecnego, bo przecież nieobecny nie widzi rozwoju wypadków w meczu.
- Dodanie kilku skillów lub specjalizacji dla zawodników, aby zróżnicować możliwości w składach, strategiach na mecz, w ustawieniach toru. Obecnie zbyt oczywiste są różnice między zawodnikami. Zwykle wystarczy popatrzeć na wiek i XP.
- Dodanie pakietu handicapów dla każdej drużyny do wykorzystania przez cały sezon (np. przydzielasz takie coś jednemu zawodnikowi na cały mecz albo jeden bieg i dzięki temu ma np. czasy lepsze o 10% - tylko luźna myśl. Po prostu coś co pozwoli choć od czasu do czasu na sensacyjny wynik któregoś zawodnika. Oczywiście gracz przed meczem nie wie czy rywal w najbliższym meczu coś takiego wykorzysta czy też nie. Ale podkreślam, że to jedynie luźna myśl, bo nie mam pojęcia jak można przerobić grę, aby juniorzy też coś w niej znaczyli. Jak się tak zastanowić to losowość w tej grze nie jest dobra, muszą być jakieś wyznaczniki dla budowania składów, dla przewidywania wyniku. Niemniej ograniczona liczba sensacyjek może być dobra, w żużlu też tak bywa.
- Na pewno nie komplikowałbym tematu finansów i szkółki (tę i tak już za mocno zamieszano)
- Dla nowego gracza zapewne przydałaby się szansa na dość szybkie wejście do rywalizacji. Może trochę więcej grosza na starcie? Zaczynałem dawno, więc już nie pamiętam jak to było na początkuOczko
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [NOWOŚĆ] Pensje - GM Arek GM_Arek 28 874 2021-03-02, 01:28:51
Ostatni post: masloo2
  [NOWOŚĆ] Sponsorzy - GM Arek GM_Arek 5 302 2021-02-15, 21:28:22
Ostatni post: Petecki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości