Oficjalne forum gry Speedway-World
Talent a skoki - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Talent a skoki (/showthread.php?tid=1131)

Strony: 1 2 3 4 5


Talent a skoki - Kukuczka - 2012-03-21

Mam propozycje bo nie da sie ukryć ze jest cos nie tak ze skokami u zawodników z talentem 4, mianowicie nie moze byc tak ze zawodnik z talentem 4 notuje same +1 w moim przypadku ostatnie skoki u zawodnika z talentem 4 sa nastepujace +2,+1,+1,+1 to jakie powinien miec zawodnik skoki z talentem1? to zróbmy talent 1 i 5 na to samo wyjdzie tylko tyle ze zawodnik z talentem 5 nie zanotuje skoku +1. Swoją droga u mnie zawodnik z max talentem ostatnie 4 skoki ma +2,+2,+2,+,2 Smutny

Propozycja moja jest taka ze zawodnik z talentem 4 i 5 notuje skoki +2 i +3
Wiadomo ze zawodnik z talentem 4 musi trenowac dłuzej o 1 dzien niz zawodnik z talentem 5
tylko tyle ze z max talentem ma szanse jak jest chyba do tej pory 60% na + 3 a 40% na +2
a z talentem 4 miał by szanse 40% na +3 a 60% na +2

Stefik tak dalej nie moze byc ze skokami u zawodników z talentem 4 bo to juz nie jest losowosc!!!


RE: Talent a skoki - ukppku - 2012-03-21

ten temat był poruszany nie raz i z tego co pamiętam wprowadzono jakieś zmiany aby te skoki wyglądały trochę korzystniej.
Ja mam wszystkich zawodników z tal.5 i choć też bardzo rzadko mam skoki +3, to oczywiste że jestem przeciwny temu aby talenty4 miały tylko skoki +2,+3
Po pierwsze nie po to wydawane zostały grube miliony na zawodników (często przepłacani o kilkaset tysięcy tylko dla talentu), a po drugie zaraz zaczną się rozmowy typu: Skoro talent-4 ma skoki takie jak 5 to dlaczego talent-3 takich nie ma....?!! skoro można było podciągnąć dla "czwórkowiczów" skoki skili to dlaczego nie można i tym "trójkowym"? Przecież i tak dłużej musi trenować skille Uśmiech


Ja tak to widzę, ale jeśli Twój pomysł zostanie zaakceptowany przez większą grupę ludzi to bez żadnych pretensji się dostosuje bo to tylko zabawa Uśmiech)


RE: Talent a skoki - ADM_Henrik - 2012-03-21

ukppku tutaj bardziej chodzi o to że zawodnik ma niby wysoki talent bo aż 4 a notuje skoki jak zawodnik z talentem 1 który ma 60% szansy na skok po +1
To ja się pytam co daje talent 4 skoro notuje skoki po +1? U mnie jest podobnie z Grabowskim który od czasu zmiany wprowadzonej ze zwiększeniem szansy na lepszy skok ale tego nie widzę bo notuje niestety skoki po+1 tylko.
Dlatego propozycja jest godna uwagi bo skoro zawodnicy z talentem 1 i 2 mają skoki po +1 i +2 to dobrze jakby zawodnicy z talentem 4 mieli skoki +2 lub +3
Jednak gdyby ta propozycja nie przeszła to proponuję zmianę w procentach skoków dla zawodników z talentem 4
Szansa na skok +3 to 40% szansy
na skok +2 to 50% szansy
a skok +1 żeby miał tylko 10% szansy
Obecnie jest niby że masz 20% szansy na skok +1 ale dlaczego tak często zawodnicy z tym talentem mają najwięcej skoków po +1 ??


RE: Talent a skoki - Teves - 2012-03-21

Ja dawałem taki sam pomysł "talent 4 miał by szanse 40% na +3 a 60% na +2" ponieważ stał się cud i wczoraj u zawodnika z talentem 4 miałem skok +3, a tak same skoki +1 i tak ostatnio miałe w jednym dniu dwa skoki +1, i nawet nie zgadzam sie z tym żeby choćby jeden procent wskazywał na skok +1.Ponadto odpowiem UKPPKU, dlatego przepłacają tyle kasy za zawodników z tal.+5 bo ponosi ich chwila i to że jest zawsze wieksza szansa na skok +3, Tyle w tym temacie odemnie. Jestem Za Kukuczką.


Zresztą jutro i pojutrze mam skoki 2 zawodników z talentem 4, dam znać w tym poście i ciekaw jestem jak będzie.


RE: Talent a skoki - ADM_Henrik - 2012-03-21

Stefikiem wstępnie zgodził się na ta propozycję zmiany aby zawodnik z talentem 4 notował skoki po +2 lub po +3.
Teraz czekamy na to co gracze sądzą o tej propozycji



RE: Talent a skoki - Teves - 2012-03-22

dzisiaj odnotowałem skok, jak pisałem wczoraj pochwale się i.... i właśnie skok odnotował Cyryl Piorun z talentem 4 . Skok siły +1. żenada pół miesiąca czekania a skok jak z talentem 1.


RE: Talent a skoki - grzyb... - 2012-03-22

Drodzy Kukuczka i Teves,

Kukuczka (drugi i trzeci zawodnik wzgledem sredniej biegowej z talentem na 4 poziomie)
August Anuszewski 2.73
Bernard Kozdrał 2.23

Teves
(8 na 12 zawodnikow z talentem na poziomie 4)

jak widze macie albo trzon druzyny z zawodnikami na 4 poziomie albo wiekszosc składu na tym własnie poziomie, wiec napewno wiecie jakie skoki maja zawodnicy z talentem 4, ale kupujac czy tez trzymajac takich zawodnikow macie przeciez swiadomosc jakie skoki moga miec: a moga 1,2 lub 3. (nie moge znalesc teraz jak to sie przedstawia procentowo). U mnie np zawodnik z talentem na 4 poziomie miał skok +3.

Jesli jest bład w grze i wszyscy zawodnicy na 4 poziomie maja skoki +1 to ok, trzeba wprowadzic zmiane ale jesli ma byc wprowadzona zmiana tylko dlatego ze jeden albo dwoch graczy ma brak szczescia w skokach zawodnikow to mowie moze mało znaczacze ale stanowcze NIE Oczko






RE: Talent a skoki - Kukuczka - 2012-03-22

Drogi Grzybie.

To ze piszesz mi o srednich moich zawodników to nic nie znaczy to sobie przeanalizuj ile punktów zdobywał Kozdrał na poczatku sezonu a ile teraz zdobywa.Był kupiony za duzo kasy bo miał dobra srednią i dlatego poczatkiem jeszcze punktował.Jesli Ty masz dobre skoki u swoich z talentem 4 to sie ciesz ale ja uważam ze to nie jest normalne zeby zawodnik z talentem 4 notował +2,+1,+1,+1 ( ostatnie skoki) bo to dla mnie nie jest losowość takie skoki to moze miec zawodnik z talentem 1 a nie 4 w koncu po coś sa te talenty?
Szanuje oczywiscie Twoje zdanie i czekam jak inni sie wypowiedza na temat swoich skoków u zawodników z talentem 4


RE: Talent a skoki - specjal2009 - 2012-03-22

Cytat:Jesli jest bład w grze i wszyscy zawodnicy na 4 poziomie maja skoki +1 to ok, trzeba wprowadzic zmiane ale jesli ma byc wprowadzona zmiana tylko dlatego ze jeden albo dwoch graczy ma brak szczescia w skokach zawodnikow to mowie moze mało znaczacze ale stanowcze NIE Oczko
Popieram zdanie Grzyba.



U mnie dzisiaj zawodnik z talentem 4 skok +3 i z tego co pamietam jego ostatnie skoki wyglqadaja tak +3,+3,+1,+3.
Kukuczka masz pecha i tyle, a po druugie troche dramatyzujesz. Masz jeszcze innych zawodnikow z tal4, a nie podałes ich skoków,dlaczego?

Ja jestem przeciwny tej zmianie Grzyb to dobrze uzasadnił. Tylko zawodnik z tal. 5 powinien mieć taki konfort że nie przydarzy mu sie skok =1 i za takich zawodnikow sternicy płaca grube siano.

Co do zmiany szans procentowych to jestem na tak, ake też trzeba wprowadzić te zmiany u zawodnikow z maks talentem bo epidemia skokow +2 nastała.

-Talent 4
skok +1 10%
skok +2 50%
skok +3 40%

-Talent 5
skok +2 35%
skok +3 65%



RE: Talent a skoki - mika1688 - 2012-03-22

A ja się pochwalę Duży uśmiech dziś mój zawodnik z talentem 3 miał skok +3 Język

A jak procentowo mają rozłożone szanse pozostałe talenty? wie ktoś czy to tajemnica stefika Język


RE: Talent a skoki - Teves - 2012-03-22

O wypowiedź prosiłbym managerów którzy posiadają przynajmniej 3 zawodników z talentem 4 i to nie od dziś a jakiegoś czasu. Odpowiedź Specjala i Grzyba jest nie ważna z racji tego gdyż grzyb posiada 2 zawodników o talencie 4-jednego od wczoraj a drugi dopiero mu ze szkółki wyszedł, wiec co może wiedzieć o skoku talentu 4, a specjal mówi stanowcze nie wiadomo dlaczego, bo posiada jednego zawodnika z talentem 4 (reszta tal5) i nie może nic powiedzieć o nim bo od wprowadzenia zmian procentowych skoków może miał jeden skok, ja posiadam 8 zawodników z tal 4 i mogę coś powiedzieć o tym. Nie mówie żeby tal 4 był taki sam jak tal 5 bo widomo że różnica powinna być!!! Ale dlaczego na 10 skoków 6 z nich to skok +1 (pech?) nie sądze. To aż się boje co by było z talentem 3(same +1) A talent 2 i 1 to już wogóle do śmieci.


RE: Talent a skoki - specjal2009 - 2012-03-22

Teves- akurat sie mylisz co do jednego skoku, było ich 4 tj napisałem w pierwszym poscie +3,+3,+3,+1. CO do Grzyba to spojrz se na jego archiwum transferow to zmienisz zdanie!!
Ja jestem na nie !!!!!!!! Bo jednemu sie przytrafily skoki +1 u jednego zawodnika i płacze


RE: Talent a skoki - Teves - 2012-03-22

+3,+3,+3 to pewnie miałeś przed wprowadzeniem zmian w skokach a te +1 Po! Jak zobaczysz że nastepny skok to +1 i +1 to wtedy przytulisz ogon, albo się przypucujesz do naszych wypowiendzi. Bo nie jestem sam. Pewnie ,też miałem skoki +3 w tym tal 4 i nie żądam diametralnych zmian, ale ograniczenia skoków +1 w tak dość wysokim talencie


RE: Talent a skoki - grzyb... - 2012-03-22

(2012-03-22, 17:00:53)mika1688 napisał(a): A ja się pochwalę Duży uśmiech dziś mój zawodnik z talentem 3 miał skok +3 Język

A jak procentowo mają rozłożone szanse pozostałe talenty? wie ktoś czy to tajemnica stefika Język

tylko cytuje




RE: Talent a skoki - Teves - 2012-03-22

I co? Nic...nie mówie tu o tym że skoki +3 u talentów poniżej 5 nie występują. Tylko są bardzo ograniczone, zresztą sam Specjal pisałeś tu cyt: "ake też trzeba wprowadzić te zmiany u zawodnikow z maks talentem bo epidemia skokow +2 nastała."Czyli coś nie tak z tym wystawianiem +3