Oficjalne forum gry Speedway-World
Talent a skoki - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Talent a skoki (/showthread.php?tid=1131)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Talent a skoki - specjal2009 - 2012-03-25

wilk syty i owca całaDuży uśmiech


RE: Talent a skoki - kamykov - 2012-03-25

mi odpowiada


RE: Talent a skoki - robcio2x8 - 2012-03-25

A ja osobiscie bylbym jednak za tym, zeby zawodnicy z talentem 4 zaliczali skoki o 2 i 3, bez skokow o 1.

Talent 4 i tak juz traci na dniach treningowych, to juz chyba wystarczajaca kara?

Obecnie mozliwosc skoku o 1 widnieje az przy 4 talentach. Ktos wyzej zadal dobre pytanie, dlaczego np przy talencie 2 nie widnieje mozliwosc skoku o 3? :-o

Tutaj warto pomyslec nie tylko o wyzszych ligach ale tez o tych nizszych, a takze o tych co dopiero zaczynaja swoja przygode z SW. Mysle, ze tam ciezej kupic zawodnikow z max talentem i dobrym skillem. Gora przez to bedzie odjezdzac notujac ciagle skoki o 2-3, dol natomiast bedzie zaliczal skoki o 1 i za jakis czas bedzie tutaj ogromna przepasc miedzy graczami, ktorej sie juz nie zniweluje.

Oczywiscie kruszyc kopii nie bede jesli wejdzie po prostu zmieniona tabelka, jednakze osobiscie mysle, ze opcja +2,+3 dla talentu 4 to lepsza opcja :-)


RE: Talent a skoki - guti - 2012-03-26

(2012-03-25, 23:18:49)robcio2x8 napisał(a): A ja osobiscie bylbym jednak za tym, zeby zawodnicy z talentem 4 zaliczali skoki o 2 i 3, bez skokow o 1.

Talent 4 i tak juz traci na dniach treningowych, to juz chyba wystarczajaca kara?

Obecnie mozliwosc skoku o 1 widnieje az przy 4 talentach. Ktos wyzej zadal dobre pytanie, dlaczego np przy talencie 2 nie widnieje mozliwosc skoku o 3? :-o

Tutaj warto pomyslec nie tylko o wyzszych ligach ale tez o tych nizszych, a takze o tych co dopiero zaczynaja swoja przygode z SW. Mysle, ze tam ciezej kupic zawodnikow z max talentem i dobrym skillem. Gora przez to bedzie odjezdzac notujac ciagle skoki o 2-3, dol natomiast bedzie zaliczal skoki o 1 i za jakis czas bedzie tutaj ogromna przepasc miedzy graczami, ktorej sie juz nie zniweluje.

Oczywiscie kruszyc kopii nie bede jesli wejdzie po prostu zmieniona tabelka, jednakze osobiscie mysle, ze opcja +2,+3 dla talentu 4 to lepsza opcja :-)

bez sensu - po to jest 5 talentów, żeby każdy się różnił od poprzedniego. Robcio2x8 chcesz iść na łatwizwe i przy stoliku załatwić sobie sznsę na szybcie dojście na gorę, a fe, nieładnie. Masz świadomość jak spadła by wartość tych z talentem 5? A co z tymi, którzy zainwestowali włąsnie z takim talentem? NIe zgadzam się - post z egoistycznym podejściem do tematu. Podział Stefika w 100% ok i jak najbardziej sprawiedliwy



RE: Talent a skoki - Squall1 - 2012-03-26

" Talent 4
+1 10% (20)
+2 35% (50)
+3 55% (30)

Talent 5
+2 35 % (40)
+3 65% (60) "

Osobiście sądzę że, to trochę złe rozmieszczenie % zwłaszcza krzywdzące talent 5. Porównajmy tylko różnicę ceny zawodników z tą samą średnia i wiekiem pomiędzy talentami. Wiadomo że tal 4 kosztuje dużo dużo mniej niż 5 a skoki na +2 lub +3 prawie nie robią różnicy nie wspominając dla +2, chyba to jakaś niemoralna propozycja Język
Proponuję :

Talent 4
+1 18 % (20)
+2 37 % (50)
+3 45 % (30)

Talent 5
+2 31 % (40)
+3 69 % (60)


RE: Talent a skoki - ADM_Henrik - 2012-03-26

Tabelka zostaje wprowadzona od 27 marca
Zapraszam tutaj jest news
http://www.speedway-world.pl/i,read-98



RE: Talent a skoki - Squall1 - 2012-03-26

(cytując forum)
"stefik4 - 26-03 23:17 -- Squall Twoja propozycja procentowa i tak by za duzo nie wskorala ob byly male roznice procentowe ktore sa naprawde nie odczuwalne. I nie moze bcy tak ze kazdy dykturje pod swoj zespol tzn am duzo 5 to robi zeby 5 miala naj najwiecej +3"

dodam tylko tyle że nie myślałem o sobie ... , jest sporo ekip z samym tal.5 (na który też są narzekania co do skoków
+2 ) a wydali też dużą kasę nie po to by zacierać różnicę pomiędzy talentem 4 względem którego była największa dyskusja , podałem propozycję względem zaproponowanej jak widać i nie musi być moja dla tal 5 bo zaproponowana pierwotnie pomiędzy tal 4 a 5 nieznacznie się nie różni nie wspominając ceny zakupu, a wg Stefika wcale nie ma różnicy pomiędzy tal 4 !!

więc Stefik napisz co to jest 10 % w przedziale skoku , jeśli kolejne 8 robi różnicę ?? a piszesz że "to małe różnice - naprawdę nie odczuwalne" - na prawdę nie odczuwalne ?? (bo w matematyce 10 to nie 0 ) Jak widać chyba bardzo - nie przekładając tych 8% na inne sprawy


RE: Talent a skoki - robcio2x8 - 2012-03-27

(2012-03-26, 10:02:21)guti napisał(a): bez sensu - po to jest 5 talentów, żeby każdy się różnił od poprzedniego. Robcio2x8 chcesz iść na łatwizwe i przy stoliku załatwić sobie sznsę na szybcie dojście na gorę, a fe, nieładnie. Masz świadomość jak spadła by wartość tych z talentem 5? A co z tymi, którzy zainwestowali włąsnie z takim talentem? NIe zgadzam się - post z egoistycznym podejściem do tematu. Podział Stefika w 100% ok i jak najbardziej sprawiedliwy

Hmm, patrzac na to, ze w ostatnim moim meczu ligowym u mnie w skladzie jechalo 5 zawodnikow z talentem 5, jeden z talentem 4 i jeden z talentem 3 smiem watpic w to, ze moje podejscie do sprawy jest egoistyczne :-)

Podobnie jak stwierdzenie, iz chce isc na latwizne i zalatwic sobie przy stoliku dojscie na gore. Nie musze nic zalatwiac gdyz smigam obecnie w 1. lidze, co juz mozna uznawac za 'bycie u gory' :-p

Nie ma dowodow na to, iz spadlaby wartosc zawodnikow z talentem 5 (a nawet jesli to w sumie co w tym zlego?). Predzej wzroslaby wartosc zawodnikow z talentem 4, ale mysle, ze wzrost nie bylby az tak drastyczny :-) U gory ludzie i tak maja sztywne sklady z talentami 5, wiec tam by sie nic nie zmienilo. To nizsze ligi dostalyby szanse na to by moc mniejszym kosztem rownac do tych co zaczeli gre szybciej. To byloby takie wyrownanie szans dla ludzi z nizszych lig, ktorzy dopiero zaczynaja przygode z SW :-)


RE: Talent a skoki - Teves - 2012-03-27

(2012-03-26, 21:33:37)Squall1 napisał(a): " Talent 4
+1 10% (20)
+2 35% (50)
+3 55% (30)

Talent 5
+2 35 % (40)
+3 65% (60) "

Osobiście sądzę że, to trochę złe rozmieszczenie % zwłaszcza krzywdzące talent 5. Porównajmy tylko różnicę ceny zawodników z tą samą średnia i wiekiem pomiędzy talentami. Wiadomo że tal 4 kosztuje dużo dużo mniej niż 5 a skoki na +2 lub +3 prawie nie robią różnicy nie wspominając dla +2, chyba to jakaś niemoralna propozycja Język
Proponuję :

Talent 4
+1 18 % (20)
+2 37 % (50)
+3 45 % (30)

Talent 5
+2 31 % (40)
+3 69 % (60)

Użytkownik, którego cytuje w powyższym tekście posiada samych zawodników z Talentem 5.
Według niego całą nową tabelkę skoków która została wprowadzona z dniem wczorajszym trzeba zmienić na:
Dotychczasowa- Według Squalla
Talent 4 - Talent 4
+1 10% - +1 18 % (+8 %)
+2 35% - +2 37 % (+2 %)
+3 55% - +3 45 % (-10%)

Talent 5 - Talent 5
+2 35 % - +2 31 % (-4 %)
+3 65% - +3 69 % (+4 %)


Według powyższego tekstu chce (oczywiste w jego wypadku)zwiększyć talentowi 4 możliwość niższych skoków, a talentowi 5 zwiększyć jeszcze możliwość skoku +3.Według mnie i wielu, wielu innych użytkowników którzy przystali na nową tabelkę skoków Stefika i Henrika jest to śmieszne i mam nadzieje nie do przyjęcia. Jeżeli temat został przyjęty przez większą większość sądze że powinien zostać zamknięty.


Powyższego tekstu prosze nie traktować negatywnie,lecz tylko i wyłącznie jako moj indywidualny punkt widzenia tej sprawy.

Pozdro.


RE: Talent a skoki - Hyziu - 2012-03-27

[Obrazek: 28592630201780831227.png]

Powyżej przedstawiam statystki skoków moich zawodników (podstawowa 6) za cały zakończony sezon (2 zawodników jeszcze jutro zaliczy skoki), myślę że Squall nie masz się o co obawiać zawodników z talentem 4 bo to co stracili przez wcześniejsze sezony nigdy nie odrobią już do zawodników z talentem 5. Jak widać tylko w jednym przypadku zawodnik z talentem 4 zbliżył się do średniej skoków zawodnika z talentem 5 (warto jednak odnotować że akurat Moskalewicz miał masakryczne skoki jako zawodnik z max talentem).
Przeanalizujcie sobie liczby one mówią same za siebie, w skrajnych przypadkach do tej pory różnica pomiędzy talentem 5,a 4 była kolosalna (jak widać nawet ponad 1 pkt na średniej skoków).
Zdecydowanie najlepiej przy talencie 4 wygląda to u Nowakowskiego i myślę że takie proporcje jakie są u niego w skokach byłyby najodpowiedniejsze.
Natomiast jeżeli chodzi o talent 5 to proporcje szans powinny być zbliżone do takich jakie prezentuje Karczewski. Wówczas różnica pomiędzy śr. skoków oscylowała by na poziomie ok. 0,37 pkt co przy 7 skokach na sezon dawałoby przewagę zawodnikowi z talentem 5 nad talentem 4 ok. 2,6 pkt do ogólnego skila. Różnica myślę znaczna, rzecz jasna to różnica na sezon, czyli z sezon na sezon i tak będzie się ona powiększała.
Myślę że tyle ode mnie w tym temacie. Zawsze chętnie odpowiem na pytania Duży uśmiech


RE: Talent a skoki - Squall1 - 2012-03-27

Teves wszystko załatwiasz od końca ?? Jeśli tak to nie ma sensu dalszy ciąg postu - są ważniejsze sprawy np. szkółka juniorów w której jest sporo nie dociągnięć (a projektu jej jak nie widać tak nie widać).

Więc dla Ciebie czarno na białym Język
Podano procentową propozycję tabelki skoków dla talentów (2012-03-25 00:16:46) , zatem zabrałem głos i zaproponowałem poprawkę bo chyba o to chodziło aby wyrażać swoje zdanie (Wczoraj 2012-03-26 22:33:37) po czym temat zostaje zamknięty po 20 minutach i news już "w grze" za pewne przygotowany już dużo wcześniej. Około 8-9 osób było na tak bez zmian, ja i robcio nie napisaliśmy ze jesteśmy na nie. Podjęliśmy próbę modyfikacji propozycji. No cóż nie udało się bo w niespełna dwie doby temat został zamknięty i poszedł news, a nie każdy miał okazję i odwagę w nim się wypowiedzieć w takim czasie . Zdecydowanie i szybko wprowadzono zmianę, ale po dyskusji na forum Henrik otworzył ponownie temat co moim zdaniem bez cofnięcia newsa już nic nie zmieni, bo ludzie czytający go już nic nie napiszą. W propozycji modyfikacji odniosłem się jedynie do tal 4 i 5 jak zauważyłeś, bo tylko do nich miałem zastrzeżenie w postaci rozłożenia "%". Uważam że 4 i 5 za bardzo zostają zbliżone co potwierdził w dyskusji na forum grzyb. Wg. mnie odbije się to na cenach: tal 4 pójdzie w górę lub tal 5 potanieje. A skoki to temat rzeka, bo moim zdaniem nie powinno być rozłożenia procentowego tylko wyłącznie losowość w podanym przedziale. Dlaczego , dlatego że przy obecnym rozłożeniu % przed wprowadzeniem narzekano na skoki zarówno 4 i 5 a jak będzie po wprowadzeniu zmian to zobaczymy. Zresztą jak widzisz powyżej dla Stefika 10% nic nie zmienia, ale dla wielu graczy nawet 8% jest to chyba przepaść !!!
Poprawię cię niezmiernie jeszcze w tym, że mam cały skład tal 5 (jak i wielu innych graczy) poza jednym rodzynkiem i kilkoma zawodnikami w szkółce których zamierzam trzymać. Kończąc dodam że do mojej "śmiesznej i nie do przyjęcia propozycji" jeszcze wróci ktoś i to nie raz, zwłaszcza jak ceny za tal 4 pójdą w górę.
See ya Oczko


RE: Talent a skoki - GM_Kuba - 2012-03-27

Squall ceny się zmienią na pewno tak jak mowisz, ale to normalna kolej rzeczy bo tak samo zmienilismy skoki że talent 4 ma szanse wieksze na +3, więc ceny proporcjonalnie sie zwiększą i roznica sie zmieni.

System procentowy działa na tej zasadzie. Dla kazdego zawodnika jest losowana liczba, i np dla talentu 1 jeśli ta liczba X jest mniejsza od 35, wtedy zawodnik ma skok+2, a jeśli większa to ma +1 i na tym wygląda zasada procentowości.

Jeśli mielibyśmy brac pod uwagę każdego zdanie to nigdy nie doszlibyśmy do porozumienia bo każdy upierał by się przy swoim. Nowy system wg mnie i częsci forum jest sprawiedliwy, i jest dobra poprawką starego. Jesli masz jakieś obiekcje, to dalsze zmiany oczywiście nie są zabronione.


RE: Talent a skoki - Squall1 - 2012-03-27

Stefik : Rozpisałem się bo to wszystko poszło zbyt szybko nieco , a jak będzie funkcjonować to zobaczymy czy narzekania znikną. Zająłem takie stanowisko w sprawie, ale nikt nie musi się z tym zgadzać bo mamy demokrację. Wydawanie pieniędzy na zaw z tal 5 nie było bezcelowe, a świadome by osiągnąć przewagę w skokach nad np. tal 4 ,który teraz będzie prawie identyczne dostawał skoki - różnicy ceny zakupu pomiędzy tal. 4 a 5 nikt nie zwróci - więc jaki handicap w skokach poza przepłaceniem jest dla tal 5 ?? Minimalne 10% dla +1 przy tal 4 to za mało !! . Moim zdaniem nic dziwnego że są sprzeciwy a naturalne jest że jedni są za inni przeciw. Zresztą wszystko w poscie powyżej. Czas pokaże jakie będą skutki zmiany.


RE: Talent a skoki - specjal2009 - 2012-03-27

Ta nowa tabelka stwarza wieksze szanse nowym graczom na skompletowanie ciekawej druzyny za mniejsze pieniadzę, obecnie nie mieli zbyt dużych szans na to, ceny zawodnikow z talentem 5 były zbyt wygorowane, a składanie drużyny z innych zawodników niż tal 5 było bezsensowne i nie zapewniające dobrych wyników w przyszłości...

robcio2x8 - zawodnik z tal 5 jest perfekcjonistą dlatego tylko jemu należa sie skoki +2,+3, a zawodnikowi z tal 4 czegoś brakuje także jemu powinny przytrafiac sie wpadki w postaci skoków +1.

Squall1 - piszesz tak jak byś nie chciał dać szansy innym. jak zaczynałeś gre to nie było aż takich masakrycznych cen i chyba sie ze mna zgodzisz ze druzyny istniejace od wrześniaa miały okazje nakupywac calkiem fajnych zawodnikow za nie duze pieniadze wiec daj szanse tez innym.

Swoją drogą to trzeba ebdzie przez jakiś czas zapisywać skoki by zobczyć czy bedzie jakaś rożnica w sumie nabytych umiejetności pomiedzy tal 4 a 5



RE: Talent a skoki - guti - 2012-03-27

statycznie patrzac na tabelkę podaną przez Stefika to:
z talentem 4 bedzie na 10 skokow: skok +1 - 1 raz, 3,5 skoku +2 i 5,5 skoku +3,
w sumie statystycznie da to nam 24,5 pkt na 10 skokow

z talentem 5 bedzie na 10 skoków:3,5 skoku +2 i 6,5 skoku +3,
w sumie statystycznie da to nam 26,5 pkt na 10 skokow
Na 10 skoków róznica 2 pkt. !!! Jakies jaja !!!!!!!