Oficjalne forum gry Speedway-World
Ważne dot gry - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pytania (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Ważne dot gry (/showthread.php?tid=236)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Ważne dot gry - wojtas_gkm - 2016-07-08

(2016-07-07, 18:51:58)Stefik4 napisał(a): @wojtas_gkm poprawione, daj znać

już ok


RE: Ważne dot gry - Maly3017 - 2016-08-21

Mam zawodnika ze 124 xp średnia skila 100 i nowy motor , jadąc na wyjeździe przegrywa z zawodnikiem z 73 xp - to jest jakieś przegięcie
Rozumiem atut własnegotoru i ścieżkę ale ponad 50 więcej doswiadczenia - jaja Język
Pytanie: jakim cudem przegrał?


RE: Ważne dot gry - Niszczycielski - 2016-08-21

to jest żużel Uśmiech


RE: Ważne dot gry - Maly3017 - 2016-08-22

Henrik wiem o zmianie dotyczącej xp ,ale czy aby nie za dużo ?
rozumiem to tak mój najsłabszy zawodnik ma 92xp i będzie lał wszystkich z xp o 50 więcej ? ( u siebie )
jeśli tak to nikt nie powinien u mnie wygrać ,zawodników z xp ponad 140 jest nie wielu
jeżeli tak jest to po co w ogóle jest te doświadczenie ? , jeszcze jedno 50 xp buduje się przynajmniej 5 sezonów
Jakiś mądry porównał Zmarzlika z Golobem ,tylko to jest gra a nie real
każdy z moich zawodników ma średnią 100 , czyli na dobrą sprawę mogę nie siedzieć na meczach bo przecież wszystko wygrają Uśmiech, na meczach wyjazdowych będą dostawać ( będą się liczyć małe punkty , z rezerwą taktyczną też jest w tym momencie bez sensu bo nikt nie zdoła wygrać z przeciwnikiem )
logiczne nie prawdaż ?


RE: Ważne dot gry - Maly3017 - 2016-08-22

skile mam na max czym mam mecze wygrywać jak nie xp ?
, albo znieście limity 100 na skile i wtedy będzie może lepiej - będą decydować umiejętności (skile)a nie xp które w tej chwili jest beznadziejne Uśmiech


RE: Ważne dot gry - Vinyll - 2016-08-23

Nie kupujcie starych dziadów to nie będzie problemu - dobrze że była taka zmiana odnośnie xp bo przechodzone dziadki wygrywały niższe ligi


RE: Ważne dot gry - BlackHunter - 2016-08-23

Nie rozumiem, dlaczego macie taki uraz do "dziadków"? Co Wam to przeszkadza? Jeździć 16-latkami jest świetnie, ale gdy ma się w teamie kilku trzydziestoparolatków to jest od razu przestępstwo? Starsi zawodnicy są już wystarczająco upokarzani przez system gry, cofający ich w rozwoju i wysyłający na emerytury niedługo po osiągnięćiu pełnoletności. Chociaż Wy im oszczędźcie, a szczególnie Ty, Vinyll. Nie ustalajmy polityki innych klubów. :-)

Przypadek Malego3017 rzeczywiście jest przesadą i stawia pytanie, czy XP w ogóle jeszcze coś znaczy i nie zagalopowano się z ograniczeniem jego ważności.


RE: Ważne dot gry - Maly3017 - 2016-08-24

Vinyll Ty chyba mojego składu nie widziałeś Język
Mój najstarszy zawodnik ma 28 lat ( tylko jednego takiego starucha mam ) aż taki staruch z niego ? Język
Dodam jeszcze że nie mam nic do starszych zawodników Uśmiech


RE: Ważne dot gry - Maly3017 - 2016-08-28

#. Imię i Nazwisko Wiek Talent XP S T P St K φ WK Spraw. Zdrowie IS
1. Ewald Ryczkowski 28 124.99 100 100 100 100 100 100.0 356 100% - 100 15
2. Zygfryd Staszel 26 92.65 100 100 100 100 100 100.0 531 100% - 100 15
3. Joachim Weinert 26 98.70 100 100 100 100 100 100.0 233 100% +3 100 14
4. Sebastian Żywczok 26 96.76 100 100 100 100 100 100.0 531 99% - 100 14
5. Euzebiusz Klewski 26 100.06 100 100 100 100 100 100.0 531 100% - 100 14
To są moi zawodnicy , dzisiaj jechałem mecz u sieboie i zawodnik pod nr 2 zrobił kpl , natomiast zawodnik z pod nr 1 w pierwszym starcie przywiózł 0
http://www.speedway-world.pl/i,live-466122 , przeciwnik był nie aktywny a ja co bieg nowy motor (nie naprawa tylko nowy)
po ostatnim swoim wpisie powiedzieliście że xp zmniejszyliście - ok teraz jadąc u siebie mojego lidera nie powinien nikt objechać a jednak jeden z przeciwników xp 117, drugi 110 objechali go obaj , jak pisałem wcześniej dwu krotnie objechał go zzawodnik o 51xp mniej na wyjeździe - to k...... z jakiej paki objeżdżają go zawodnicy z mniejszym xp u siebie ?!!!!!!!!!!!! (atut własnego toru jest po mojej stronie ) nie wiem co zrobiliście z tą grą - szlak jasny trafia
ktoś z GM-ów odpowie ?
nie wiem co by było gdybym nie zmieniał motorów - pewno mógłbym przegrać ?
przestańcie se jaja robić ?
co to ma być ? loteria ? , jak będę chciał loterii - wyśle toto lotka
coś powinno mieć chyba znaczenie , czy może nie ?
RANDOM ?


RE: Ważne dot gry - wojtas_gkm - 2016-08-28

Z tego co widzę to przegrał z rywalami tylko w pierwszym biegu. Obaj mają xp > 110, czy to taka przepaść, chyba nie bardzo. Pamiętaj że jest jeszcze element losowości, który sprawia że czasy zawodnika w biegach różnią się w pewnym zakresie. Takie zmiany były zdecydowanie na plus, gdyby było tak jak chcesz, to przed meczem rozpisalibyśmy wyniki. Przed zmianami po pierwszej serii, można było poznać wynik końcowy, teraz mamy emocje.


RE: Ważne dot gry - Maly3017 - 2016-08-29

ok ,nie burzył bym się ,ale jechałem u siebie i przegrał z zawodnikami z xp mniejszym o ok 10 ,teraz spójż na mecz tydzień wcześniej przegrał dwa razy z zawodnikiem z xp o 51 mniej (tłumaczyć mam sobie że to atut własnego toru ?) jak to wytłumaczysz ? Uśmiech


RE: Ważne dot gry - kamykov - 2016-08-31

Mały masz wporzo skład i nie peniaj a Ekstralidze to chyba większoć zawodników ma same 100, a co to by była za przyjemność gdyby ten z najwyższym xp ciągle wygrywał?


RE: Ważne dot gry - Vinyll - 2016-09-06

Ja myślę , że same 100 to są w całej 1 i prawie całej 2 lidze są i to jest problem , zawodnicy się nie rozwijają tylko rośnie xp (to pokłosie starej szkółki niestety). Odniosę się również do tego dlaczego mam awersję do dziadów :
1.Jest to gra i zawodnik 28 lat ma szansę iść na emeryturę czyli jego kariera powinna się chylić ku upadkowi , a nie rozwijać w najlepsze przez ("chore" xp).
2.Jak zaczynałem grę to chciałem mieć zespół na lata i inwestowałem w młodzież i co to daje nic ,odechciewa się grać jak "emeryt"( według zasad tej gry)robi jak chce zawodników w najlepszym wieku ze skilami 100 .
3.Nie ustalam polityki klubów , ale po j....ki h.j ktoś awansuje dziadami i po awansie wyprzedaż i cały sezon w lidze wyżej gra juniorami , a potem spada o 3 lub 4 ligi w dół - po co ? Mógł nie zabierać miejsca ekipom , które miały by szanse walczyć bo nie muszą wyprzedawać emerytów.
Pozdrawiam
Vinyll


RE: Ważne dot gry - BlackHunter - 2016-09-06

@Vinyll, zacznijmy od tego, że możliwość zakończenia kariery w przedziale wiekowym 28-32 to nieporozumienie. Poza tym to jest gra - różni managerowie stosują różne taktyki i to Ty masz się postarać, aby w tym gąszczu Twoja okazała się najlepsza. A Ty chcesz, aby wszyscy robili tak jak Ty. Nie byłoby wówczas ciekawie.


RE: Ważne dot gry - Tofik - 2016-09-06

to może teraz ja swoje wcisne . Uprzedzałem aby przy XP nie grzebać z uwagi na to że to XP samo z siebie sie nie bierze tylko trzeba na to sobie zapracować poprzez bycie na meczach , stosowanie zmian tak by robić XP i utrzymywać jednocześnie sprawność . i tu poszło we złym kierunku bo na tym korzystaja tacy gracze którzy logują się na czas meczu ligowego > Kolejna sprawa jeśli chodzi o juniorów i powiem tak że mając w szkółce juniora w wieku 12 lat i gracz który dba o takiego juniorka i ma go w składzie po to by mieć go na lata to wiek zawodnika 28 lat i wysyłanie go na emeryture i nazywanie go już staruchem to kolejny bład w grze bo zamiast się cieszyć takim grajkiem to trzeba patrześ na to że w każdej chwili pójdzie na emeryture i to jest kolejne nieporozumienie w grze b owychodzi na to że lepiej kupić jak prowadzić szkołke i tu trzeba radykalnych zmian.
Z mojego punktu widzenia teraz osoby które były codziennie w grze trenowały , jechały codziennie sparingi , brały udział zawodach indywidualnych , czwórmeczach właśniie powinne odnosić przewage nad graczami którzy loguja sie raz na jakiś czas a teraz to zabrano i poszła gra w kierunku takim że nie ma to żadnego znaczenia czy gracz jest obecny na meczu czy też nie