Oficjalne forum gry Speedway-World
Dyskusje - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Liga Miast (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Dział: Zapisy (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Dyskusje (/showthread.php?tid=255)

Strony: 1 2 3


Dyskusje - Speed - 2011-03-14

jak w temacie


RE: Dyskusje - Hyziu - 2011-03-15

Witam, jak dla mnie to na razie robicie wielką kłótnię o regulamin, a nikt nie zwraca uwagi na to że zgłosiły się zaledwie 4 ekipy do przyszłego sezonu, może bardziej skupić uwagę na właśnie na tym, żeby ludzi zachęcać, a nie opychać ich na dzień dobry kłótniami o głupi regulamin. No chyba że chcecie się kisić że tak powiem we własnym sosie z 4-5 ekipami co ja uważam za bezsensowną batalię z góry skazaną na niepowodzenie.
Moja propozycja jest następująca:
W Drużynie(Klan, czy jak to tam zwał) mogą znajdować się max 2 drużyny z E-ligi i po 2 z 1 ligi, ilość drużyn z pozostałych lig dowolna jednak łączna ilość drużyn w Klanie max 8.
Skład drużyn na spotkanie wyglądałby następująco:
1. E-ligowiec, lub w przypadku jeżeli klan nie posiada takowego w swoim składzie to 1 ligowiec
2. 1 ligowiec, lub jeżeli klan nie posiada takowego w swoim składzie to może jechać dowolna drużyna z przedziału lig 2-6
3. Drużyna z lig 2-6
4. Drużyna z lig 2-6
5. Drużyna z lig 2-6

Powyższy układ ma za zadanie zrównoważyć siłę poszczególnych klanów, nie doprowadzając do jednostronnych pojedynków.

Tyle ode mnie, choć nie wiem dlaczego już teraz wiem że większość z was będzie temu przeciwna, a dlaczego to już sobie sami odpowiedzcie na to pytanie.
Ja rzuciłem luźną propozycję, a wam pozostawiam ją ocenie i proponuję szybko się zastanawiać bo nowy sezon zaczyna się za niespełna 2 tygodnie, a wy wisicie w martwym punkcie.

Pozdrawiam


RE: Dyskusje - sothis - 2011-03-15

Popieram Hyzia w 100% świetny pomysł ale pewnie nie przejdzie
Jak przejdzie to dopiero w przyszłym sezonie Smutny


RE: Dyskusje - Speed - 2011-03-15

Czyli tak jak w LK w Sm'ie. Mieliśmy taki pomysł ale nie chcieliśmy go wdrażac bo jak swk napisał że ograniczając liczbe eligowców do 2 to ma wrażenie jakby to było skierowane przeciw Podkarpaciu, więc tym bardziej co jak byśmy zrobili 1 Eligowca. Teraz druga sprawa, nie wiemy jak potoczą się awanse w E, 1 i 2 lidze, a zostały 3 tygodnie do końca tego sezonu. I tak już mówię że start LM się opóźni tylko obecnie nie wiem czy o tydzień czy o 2 , albo może do kiedy jak poznamy kwestie awansów, tylko że wtedy potrzeba jeszcze tygodnia na uzupełnienie składów.
A co wy na to jeśli zrobić że w meczu może wystąpić 6 drużyn?? Może odróżnijmy to troche od SM'a
I wtedy tak:
1. Eliga / 1 liga
2. 1 liga
3. 1 liga
4. 2-6
5. 2-6
6. 2-6

lub:

1. Eliga / 1 liga
2. Eliga / 1 liga
3. 1 liga
4. 1 liga
5. 2-6
6. 2-6

ewentualnie:

1. Eliga / 1 liga
2. Eliga / 1 liga
3. 1 liga
4. 2-6
5. 2-6
6. 2-6


Tylko jak pisałem nie wiadomo co z awansami, bo np. w 1.2 mają na to szanse 5 drużyn.
Więc jak? Jeżeli będzie większość za przemianą to da rade to zrobić w 2 sezonie, chociaż wiem że i tak komuś będzie się to nie podobać.


RE: Dyskusje - sothis - 2011-03-15

ja jestem za 2 wariantem składów i za wprowadzeniem tego jak najszybciej Uśmiech


RE: Dyskusje - Krychu710 - 2011-03-15

Ja bym dodal jeszcze w regulaminie:
-Minimum 3 druzyny z województwa, ktore reprezentuje dany team.


RE: Dyskusje - Speed - 2011-03-15

Ja osobiście jestem też za 2 wariantem,
i teraz to co pisał Krychu - można też to wprowadzić jeśli uważacie że tak należy

W takim razie czekam na odpowiedź Henrika i wprowadzamy.

A no i co z awansami?? Zostawiamy tak, że po 3 kolejce można zrobic ewentualne roszady?? Myśle że nie będzie ich wiele bo wszyscy przecież nie awansują.


RE: Dyskusje - ADM_Henrik - 2011-03-15

Najlepszy jest drugi wariant Uśmiech
Nie jestem za tym że mają być 3 drużyny z województwa bo np. moje województwo będzie na straconej pozycji ponieważ nie ma drużyny z ekstraligi są za to 3 ekipy z 1 ligi z tego dwie aktywnie uczestniczą w grze.
Start 2 edycji proponuję po zakończeniu tego sezonu żeby nie było że ktoś zaczyna dwie kolejki w klanie A a po awansie do wyższej ligi musi się przenieść do klanu B.
No i chyba nazwę turnieju trzeba by było zmienić na np. Ligę Mistrzów JęzykDuży uśmiech


RE: Dyskusje - Asteck666 - 2011-03-15

Henrik nie bądź taki skromny, za niecałe 3 tygodnie drużyna z waszego województwa będzie w E-lidze Język


RE: Dyskusje - Speed - 2011-03-16

Ok, w takim razie usuwam posty z zapisów i wpisuje tą nową zasade i przedłużam oczywiście zapisy jeśli sezon ma się zacząć po tym i po barażach.
Tylko ze wtedy start w takim razie przesuwa się na 15 kwietnia ;/


RE: Dyskusje - Zdunek - 2011-03-16

1. Eliga / 1 liga
2. Eliga / 1 liga
3. 1 liga
4. 1 liga
5. 2-6
6. 2-6
jak dla mnie najlepszy wariant.
Poczatek rozgrywek po barazach....Wtedy szybkie korekty co do skladow i jadymy...


RE: Dyskusje - ADM_Henrik - 2011-03-16

Mała uwaga nie róbmy tak że w meczu może wystąpić 6 drużyn.
Bo w takim układzie może dojść do częstych sytuacji że będzie dużo remisów w meczach klanów.
Np.Klan A wygra 3 spotkania a klan B również 3 i wynik meczu klanów jest wtedy 6:6.
Jestem za 5 drużynami występującymi w meczu klanów.


RE: Dyskusje - Zdunek - 2011-03-16

Ja również licze na to ze bedzie wystepowac po 5 druzyn tak jak to było wczesniej.Bylo dobrze i nie ma co zmieniac nic co do ilosci.


RE: Dyskusje - Speed - 2011-03-17

Ja osobiście jestem za tym aby występowało po 6 drużyn w meczu. Fakt może będzie więcej remisów, ale też wydaje mi się że przez to może byc ciekawiej w tabeli. Drugim argumentem będzie to aby rozróżnić trochę tą Ligę od LK u konkurencji.
Ale jest jeszcze czas do rozpoczęcia nowego sezonu więc można to zmienić, jeśli będzie większosc za tym aby zostawic 5 drużyn i nie przeszkadza to wam że jakiś klan będzie miał 2 Eligowców, 2 1ligowców i 1 2ligowca- który zresztą pewnie będzie przegrywał z kolegami z wyższej ligi.


RE: Dyskusje - Asteck666 - 2011-03-18

Ja też jestem za 6 druzynami.
Btw. Speed, masz coś do 2-ligowców Duży uśmiech