Oficjalne forum gry Speedway-World
Puchar Ligowy SpeedWay - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Puchar Ligowy SpeedWay (/showthread.php?tid=2996)



Puchar Ligowy SpeedWay - pepus86 - 2012-11-28

Witam
Chciałbym zaproponować nową formę rywalizacji. Na czym ona miałaby polegać. Chodzi o to, że w każdej lidze i każdej klasie oddzielnie rozgrywałyby się puchary obok naszych meczów ligowych. Puchary takie rozpoczęłyby się po półmetku sezonu, a w nich brałyby udział tylko 4 najlepsze drużyny w sezonie. Dobór drużyn w pucharze może być losowy lub w zależności od miejsca w tabeli. Np 1 z 3, a 2 z 4.
W czasie pucharu rozegrane zostaną 2 kolejki po 3 mecze. 2 wygrane mecze decydują o tym kto przechodzi dalej. Mecze rozgrywane będą w soboty.
Strona finansowa:
Wynagrodzenie za mecz takie jak za mecz ligowy ale rozliczany po połowie, dla uczestniczących drużyn, gdyż mamy 3 mecze i jedna drużyna była by poszkodowana. Lub dwa mecze normalnie wynagradzane, a trzeci mecz po połowie.
Jeżeli by ta forma weszła w życie, to należałoby ją wpisać do sponsora. Np:
1. Zakwalifikowanie się do pucharu 100.000 zł ( w zależności od ligi)
2. Awans do finału 200.000 zł
3. Zdobycie pucharu Ligi X Klasy Y 300.000 zł
I oczywiście należałoby te zwycięstwo jakoś upamiętnić ( w podobny sposób jak zdobycie medalu w lidze, tylko tutaj oczywiście byłby pucharekUśmiech




PepusTeam Lisy Wierzbica


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - Marek79 - 2012-11-28

A co z drużynami z miejsc od 5 do 10? może dla nich jeszcze jakiś osobny puchar ażeby te słabsze drużyny też miały jakąś możliwość nabicia sobie w kieszenie..... Jest puchar SW i moim zdaniem to wystarczy,a jeżeli już to na pewno nie to co wymyśliłeś. JESTEM NA NIE. Pozdrawiam.


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - pepus86 - 2012-11-28

To był tylko wstępny zarys. Można wziąć pod uwagę 8 drużyn, gdyż dla 10 drużyn brakuje par, a dobieranie przegranych Jokerów nie wchodzi w grę (trzeba by było kombinować aż do samego finału). Puchar można by rozpocząć trochę wcześniej lub po półmetku, ale finał byłby skrócony do 1 meczu.
Jeżeli chodzi o finanse, to nie muszą być duże, jeżeli myślisz ze tylko chodzi o nabijanie kasy. Dodatkowe laury zachęcają do dalszej gry.
Puchar SW dla najniższych lig kończy się zazwyczaj na 1 meczu i tyle. Dobrze by było gdyby każda liga i klasa miała własny puchar. Wg mnie dodaje to kolorytu grze. taki rodzaj rozgrywek jest stosowany w innych grach motorowych (menadżerskich).


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - Marek79 - 2012-11-28

No jeżeli był to wstępny zarys... to można temat przemyśleć. Nie wiem tylko czy nie byłoby z tym za dużo roboty dla adminów bo już teraz mają co robić. Teraz niech wypowiedzą się inni gracze.


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - Zielony815 - 2012-11-28

jeżeli wszystko będziemy oceniać pod kątem, że za dużo roboty to nie widzę sensu w ogóle czegokolwiek ulepszać bo każda rzecz wymaga pracy a chcąc zbierać nowych graczy musimy mieć coś w garści aby konkurować na rynku. zasłanianiem się błędami na serwerze nie zyskamy a stracimy graczy, bo kto chce grać w coś co nie działa? a pomysł jest dobry. doda to emocji w niższych ligach i będzie dodatkowo co śledzić i następne wyzwanie dla managerów aby zdobyć oba trofea Oczko do opracowania nagrody ikony i system rozgrywek i będzie to świetną atrakcją Oczko


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - MarekAureliusz - 2012-11-29

też jestem zdania że taki puchar jest dobrym pomysłem, ale wymaga dopracowania. Moim zdaniem powinno w nim brać udział jak najwięcej drużyn i żeby było to w tygodniu, tak jak Puchar Gry, i liczyć się do sprawności. Poszczególne ligi by walczyły o puchar na swoim poziomie, a nie tylko ogólny, z którego niższe ligi szybko odpadają (o ile w ogóle w nim startują).
Wiadomo że wtedy szósta liga by potrzebowała dużo więcej czasu na rozegranie takiego turnieju niż np trzecia, ale myśłę że to nie jest problem.


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - kubackm - 2012-11-29

bardzo fajny pomysl.jestem na TAK


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - pepus86 - 2012-11-29

(2012-11-29, 00:33:46)MarekAureliusz napisał(a): Wiadomo że wtedy szósta liga by potrzebowała dużo więcej czasu na rozegranie takiego turnieju niż np trzecia, ale myśłę że to nie jest problem.

Tutaj chodziło mi o coś trochę innego niż, żeby wszystkie drużyny z ligi były wrzucone do jednego koszyka. Chodziło mi też o rozdzielenie na klasy, czyli ile klas tyle pucharów. Trochę dużo by tego było ale jeżeli chodzi o czas, to wszystkie puchary mogły by być w tym samym czasie i niezależnie od ligi trwały by tyle samo. Ale to tylko pomysł, można też brać pod uwagę tylko ligę jako całość. wtedy rozgrywka takiego turnieju była by podobna jak w Pucharze SW.


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - pj007 - 2012-11-29

JA ja myślę że możnaby pomyśleć nad modyfikacją istniejącego Pucharu poprzez zniesienie drabinki Duży uśmiech

To byłaby losowość Duży uśmiech


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - Marek79 - 2012-11-29

Zielony ja nie oceniam tak WSZYSTKIEGO. Byłem na nie bo w propozycji było-cztery najlepsze drużyny.
A decyzja końcowa i tak należy do adminów. Ale mnie zrugałeś Duży uśmiechJęzyk


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - Zielony815 - 2012-11-29

Ja już jak się rozpisałem to pisałem do wszystkich bo ostatnio często widzę takie posty, że za dużo czasu i wgl. I się wkurzyłem i napisałem co myślałem Duży uśmiech


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - MarekAureliusz - 2012-11-29

(2012-11-29, 08:32:46)pepus86 napisał(a):
(2012-11-29, 00:33:46)MarekAureliusz napisał(a): Wiadomo że wtedy szósta liga by potrzebowała dużo więcej czasu na rozegranie takiego turnieju niż np trzecia, ale myśłę że to nie jest problem.

Tutaj chodziło mi o coś trochę innego niż, żeby wszystkie drużyny z ligi były wrzucone do jednego koszyka. Chodziło mi też o rozdzielenie na klasy, czyli ile klas tyle pucharów. Trochę dużo by tego było ale jeżeli chodzi o czas, to wszystkie puchary mogły by być w tym samym czasie i niezależnie od ligi trwały by tyle samo. Ale to tylko pomysł, można też brać pod uwagę tylko ligę jako całość. wtedy rozgrywka takiego turnieju była by podobna jak w Pucharze SW.

No to można by połączyć oba pomysły w jeden, zrobić najpierw wewnątrz klasy coś w stylu fazy grupowej, z której wychodziłyby powiedzmy dwie drużyny i później pucharowo znaleźć najlepszą drużynę w lidze Uśmiech


RE: Puchar Ligowy SpeedWay - Marek79 - 2012-11-29

Całkiem spoko pomysł.