Oficjalne forum gry Speedway-World
Stadion--->kibice - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Stadion--->kibice (/showthread.php?tid=3680)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Stadion--->kibice - specjal2009 - 2013-01-31

(2013-01-29, 15:42:10)brylant napisał(a): Tak jak nigdy się tutaj nie wypowiadam, a jedynie co jakiś czas "przypominam" Stefikowi, że jest na forum dział z propozycjami, to tym razem się wypowiem. Moje zdanie jest takie, że mimo, że sam mam bardzo przeciętny stadion, to korzyści z wielkości stadionu powinny jakieś być. Np. przy 5.000 pkt. stadionowych będziemy mogli wybudować nagłośnienie. Przy 10.000 pkt. będzie możliwość wybudowania baru, przy 20.000 pkt. będziemy mogli wybudować sklep klubowy, przy 30.000 pkt. restauracje, a przy 50.000 zadaszenie stadionu. Oczywiście każda nowa budowla uatrakcyjni nasz stadion i spowoduje jakiś procent więcej sprzedanych biletów. Przy okazji gra zrobi kolejny mały krok do przodu.

Dobrze gada polac mu Uśmiech


RE: Stadion--->kibice - Teves - 2013-02-03

Mam 28400 miejsc, a dzisiaj na mecz ligowy przyszło do mnie 8503 kibiców :/


RE: Stadion--->kibice - Jack21 - 2013-02-03

Pomysł brylanta jest brylantowo wspaniały tylko dlaczego jeszcze nikt z adminów nie wyraził opinii czy da się w ogóle coś takiego zrobić? Po co jest dział propozycji skoro i tak ponad połowa jest olewana?


RE: Stadion--->kibice - specjal2009 - 2013-02-03

Dodał bym do tego jeszcze oswietlenie stadionu. Aktualnie oswietlenie nic nie daje, a kosztuje kupe kasy. Mecze na 21 mozna se ustalać bez oswieetlenia.


RE: Stadion--->kibice - drops - 2013-02-03

(2013-01-28, 00:03:41)ukppku napisał(a): A jak miałeś pojemność 15tyś a później 18tyś itd... to nie zauważałeś że liczba kibiców nie rośnie? :>
Że nie ma różnicy między stadionem 13 a 18 czy 20-tysięcznym?
Więc pytanie po co ładowałeś pieniądze w coś co widziałeś że nie ma sensu? Uśmiech
Może to dobrze że jest limit kibiców bo dzięki temu my (starzy gracze) zwolnimy z ciągłym zarabianiem coraz to większych pieniędzy i damy szanse dogonić nas tym startującym? Jak tak dalej będzie szło to przepaść między e-ligą a 3,4 czy 5 ligą będzie nieosiągalna... jeśli już teraz nie jest...
Bo co to za biznes będzie kiedy początkujący za mecz ligowy u siebie (już to że jest kilka lig niżej jest startą) otrzyma 200tyś kiedy Ty po wprowadzeniu Twojego pomysłu będziesz ściągał 1mln!! ;>
I to nie jednorazowo bo na każdych 2 tygodniach będziesz bogatszy o 800tyś Oczko
Postawcie się trochę w sytuacji tych rozpoczynających grę Oczko Oczywiście nie chodzi o to żeby dać im wszystko na tacy ale przynajmniej dajmy im nadzieję na to że przy odpowiednim prowadzeniu swojego klubu mają tą szansę zaistnieć kiedyś, zaliczyć krótki epizod w 1 czy nawet w ekstralidze! Przy wprowadzaniu Waszych "udoskonaleń" nie mają szans bo w każdym elemencie będzie się powiększała ich strata...
I to moim zdaniem jest głównym powodem tego że część nowych graczy szybko się zniechęca. Bo nie widzą perspektywy na zaistnienie wśród tych najlepszych. Jest oczywiście grono tych którzy zostają i cieszą się jazdą w 4-5 lidze, prowadzą swój klub, swoją drużynę, zarządzają budżetem czy inwestują w stadion, ale to jest zajawka na dzisiaj bo coś nowego, coś nieznanego, coś czego nigdy nie doświadczyli i są tym pozytywnie nakręceni Uśmiech) ale za sezon, 2 sezony nie będą widzieć przyszłości w wyżej lidze niż 3 i też zaczną rezygnować.... IMSW dla 2,1 eligowców, puchar SW to samo, turnieje cieszące się największą reputacją typu SW liga też.... więc gdzie oni mają zostać zauważeni? jak mają się poczuć częścią tej gry?!
może trochę odbiegłem od tematu ale jak już pisać to pisać Duży uśmiech

A wracając no to trudnooo.... jeśli już tyle osób popędziło w ślepy korytarz i chcą się teraz wygrzebać to można by pomyśleć nad czymś oryginalnym. W konkurencji chyba (nie gram od 2 lat więc mogę się mylić) stworzyli infrastrukturę jak budowa restauracji, pubów, sklepów co równało się z większą liczbą kibiców :>
A jeśli już chcecie koniecznie aby pojemność wpływała na liczbę kibiców to proponuję aby każde kolejne miejsce/krzesełko czyli rozbudowa było droższe od poprzedniego o jakiś procent w sensie --->
Pojemność stadionu 10tyś i za rozbudowe kolejnych 200 miejsc stojących płacilibyśmy 150tyś
Lecz przy pojemności stadionu 25tyś rozbudowa kolejnych 200miejsc stojących kosztowałaby powiedzmy 700tyś...
Nie wiem.... wszystkim zwrócić za dotychczasową rozbudowę, cofnąć stadiony do pojemności 8tyś i robimy jak wyżej opisane? :>


Ja bym mimo wszystko zostawił jak jest Uśmiech
Ktoś był nieuważny wydał pieniądze bezcelowo ---> sam nie jestem święty i nie proponuję takich pomysłów celowo pod siebie bo również mam spory stadion na blisko 20tyś miejsc... Smutny

Hmm.. z tego co kojarzę to rundy IMSW są rozgrywane na najlepszych stadionach? To może tam znaleźć rozwiązanie i tym pokrzywdzonym z wielkimi stadionami za organizację danej rundy przyznać odpowiednie dochody? To jest raz w sezonie więc można przeznaczyć więcej gotówki i powiedzmy dla wszystkich którzy organizują (udostępniają stadion) 1-szą rundę za odbyty "turniej" dać 100% dochodów jakby to był mecz ligowy? czyli kibice i przychód jak z normalnej ligówki?
organizator 2-iej rundy 110% meczu ligowego, 3runda-120%, 4runda-130% itd.... Potraktowalibyśmy to jak wielką imprezę po prostu Uśmiech
może taki pomysł Was by zadowolił? Język

Pozdro! Uśmiech



Ja jako oprych przy waz w zupełności się zgadzam,bo pewnie żeby was dogonić z funduszem to pewnie 2 jak nie więcej lat zakładając że wy byście nie grali..A tak ja sobie aktualnie jestem w piątej lidze i mam poczucie że jest bardziej fer niż 1 czy ekstra bo jaki masz skład i fundusz to taki masz wynik.A wy pewnie za trzy mecze macie zawodnika minimum 2 ligi więc jakby nie patrząc my jesteśmy skazani na pożarcie.

a przecież w realu tak nie jest!!!


RE: Stadion--->kibice - szuwarek - 2013-02-07

Moje pytania:
- poza pogodą i cenami biletów i reklamy, które jak wiemy wpływają na ilość widzów, są jakieś jeszcze czynniki wpływające na frekwencję ? Czy na liczbę widzów wpływa wielkość stadionu ? A może poziom ligi ? Może ranga spotkania ?
Jeśli odpowiedź brzmi nie, to chyba należy to inaczej ułożyć aby uatrakcyjnić SW. Podał wcześniej Brylant fajną propozycję z punktami stadionowymi i możliwością rozbudowy za nie infrastruktury. Zwiększmy ilość czynników wpływających na liczbę widzów. Proponuję uzależnić to od:
- poziomu ligi
- rangi spotkania (stworzenie rankingu: sparing, czwórmecz, turniej, mecz ligowy, baraż, IMSW, Puchar Gry)
- pogody
- ceny biletów
- ceny reklamy
- wielkości stadionu (liczba miejsc stojących, siedzących i VIP))
- rozbudowanej infrastruktury (oświetlenie, bandy + nowe elementy infrastruktury)

Dla ligi najniższej, tj.6 współczynniki poziomu ligi i wielkości stadionu ustawiłbym na 1.0 a wyżej odpowiednio więcej, np. 5L-1.2, 4L-1.4, 3L-1.6, itd., pozostałe parametry są już zależne od ustawień i włożonych środków finansowych w stadion. Aby nie podcinać skrzydeł zaczynającym przygodę z SW, należy współczynniki niezależne od nich poustawiać dla na 1.0 a wyższe dla lig od 5 w górę. Chęć awansu w górę będzie pociągała przemyślane inwestycje, które będą skutkowały później wpływami finansowymi i dalej awansami.
Dodatkowo wprowadziłbym element "starzenia się" stadionu, powiedzmy co 4 sezony i związana z tym renowacja (odświeżenie) obiektu, podobnie jak to ma miejsce z kontraktem zawodnika. Kupiony na 2 sezony, dalej się go sprzedaje lub przedłuża kontrakt. W przypadku stadionu brak odświeżenia zaskutkuje procentowym ubytkiem miejsc, a potem stratą bandy dmuchanej na drewnianą, czyli degradacja obiektu, co wtórnie zacznie przekładać się na liczbę widzów.
Niech wreszcie sparing na obiekcie 6-ligowca z 2-ligowcem przyciągnie więcej kibiców niż sparing z 4-ligowcem. Tak samo turniej indywidualny, niech przyciąga więcej kibiców im wyższa jest suma punktów rankingowych zawodników w nim uczestniczących (po to chyba one są).
Czynniki wpływające na liczbę widzów oraz ich znaczenie są rzeczą dyskusji. Najważniejsza jest wola dokonania zmian przez ADMIN'a. Jeśli takowa będzie, niech Stefik to zapowie i powstanie grupa z osób najwięcej się angażujących w temat i dokona w porozumieniu z nim oceny zaproponowanych zmian i wypracuje zasady wpływające na liczbę kibiców. Moim skromnym zdaniem, kwota na starcie 1.0 mln jest trochę za niska. Sam to także przechodziłem i dzisiaj z perspektywy czasu widzę, że jej wysokość nie pomagała nowicjuszom w grze. Wręcz przeciwnie wprowadzała na starcie olbrzymi dystans pomiędzy nimi i już grającymi, którego nie można zniwelować.


RE: Stadion--->kibice - Jack21 - 2013-02-07

Zgadzam się ze wszystkim tylko nie wiem czy te współczynniki to dobry pomysł ale to można jeszcze przedyskutować i nie podoba mi się zwiększenie kwoty startowej, może od razu dajmy im 5mln? każdy z nas startował z takiej sumy i jakoś sobie poradził, co do zróżnicowania liczby zawodników jestem na tak! można by połączyć pomysł brylanta ze zwiększeniem czynników wpływających na frekwencję


RE: Stadion--->kibice - grzech - 2013-02-07

noo. większa kasa na start jedynie spowoduje inflacje czy cos w tym stylu. Wszyscy gracze będą wystawiać jeszcze drożej zawodników z nadzieją, że jakiś zielony kupi zawodnika za 3 mln powiedzmy xd

W managerze piłki nożnej na pewnej stronie to te niby punkty stadionowe (chociaż sensowniej można by to nazwać: sławą/renomą) dostaje się za wygrane mecze.

Dodatkowo jest podana aktualna ilość kibiców, która napewno przyjdzie na mecz. Po tym można by wnioskować logicznie cenę reklam i biletów, a nie po omacku szukać średniej Uśmiech


RE: Stadion--->kibice - gepek - 2013-02-19

Widze, że temat umiera śmiercią naturalną. a to nie wróży nic dobregoSmutny


RE: Stadion--->kibice - Jack21 - 2013-02-19

niestety większość tematów i dobrych pomysłów umiera bo nie ma zainteresowania góry, my się możemy produkować dyskutować i przy dobrych wiatrach może 5% pomysłów wejdzie do gry..... kiedyś.....


RE: Stadion--->kibice - gepek - 2013-02-19

I wszystko to się przekłada na ogólną liczbe aktywnych graczy, która napewno nie rośnieSmutny


RE: Stadion--->kibice - Jack21 - 2013-02-19

dokładnie, ciekawe do ilu ma spaść liczba graczy żeby Stefik się skapnął że sam zaczyna tego nie ogarniać Uśmiech


RE: Stadion--->kibice - Teves - 2013-02-19

Ciesze się chłopaki że ruszyliście tematUśmiech Tak trzymać, a Ty STEFIK do dzieła!


RE: Stadion--->kibice - Zdunek - 2013-02-19

chwile mnie tu nie bylo ale przeczytalem wszystkie posty i myślę że coś z tym fantem trzeba zrobić.Stefik myślę że tu większość czeka na Twój ruch....co z tą propozycją...


RE: Stadion--->kibice - szuwarek - 2013-02-21

Jak widać wcześniej temat rozgrzal publike i spowodowal wzrost aktywnosci a odpowiedzi zadnej nie widac. Pisalem wczesniej, aby odswiezyc grono osob, ktore przemysla propozycje i je skondensowane przedstawia adminom. Tak rzadko ludzie sie aktywuja na forum i szkoda naprawde zbywac milczeniem ich propozycje i przemyslenia. To takze jest element, ktory nie wplywa na wzrost liczby graczy a wrecz przeciwnie, ubywaja jak widza, ze dobre tematy sa ignorowane i przemilczane.