Oficjalne forum gry Speedway-World
Stadion--->kibice - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Stadion--->kibice (/showthread.php?tid=3680)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Stadion--->kibice - BonE - 2013-07-30

przydał by się Stefik żeby to zaaoprobował ale już go chwile chyba nie było więc jeszcze sobie poczekaszJęzyk


RE: Stadion--->kibice - szuwarek - 2013-07-30

- Jack21 bardzo dobrze kombinujesz, prosta i jasna propozycja z frekwencją, która będzie jednak uzależniona od pojemności stadionu. Wydaje się, że trzeba będzie wprowadzić jakąś graniczną pojemność gdyż jej coraz większy rozmiar będzie wprowadzał coraz więcej kibiców i tak w kółko mechanizm będzie się powtarzał. Nie może nakręcać się bez żadnego ograniczenia, gdyż za chwilę będziemy mieli 100-tysięczniki. Moim zdaniem należy ustawić na sztywno max rozmiar, jednak uwzględniając wybudowane areny żużlowe.
- Jakiś czas temu toczyła się również dyskusja o frekwencji, gdzie "brylant" podał bardzo ciekawy pomysł aby powiedzmy za każde 5tys. miejsc móc rozbudować stadion o jakiś obiekt infrastruktury, których w propozycjach i dyskusjach było sporo. Taka rozbudowa pociągałaby oczywiście wzrost frekwencji więc warto wrócić do starych dyskusji.
- Co do sensu zmian w frekwencji to poza ligą powinno to także dotyczyć turniejów indywidualnych. I tak najwyższa frekwencja na IMSW, dalej pozostałe turnieje indywidualne wg uznania gdyż niewykluczone, że z czasem będziemy mieli więcej oficjalnych zawodów. Ale generalnie im wyższa suma współczynników (poniżej listy startowej) lub notowań rankingowych poszczególnych uczestników (póki co niewykorzystywane obecnie) skutkuje to większą frekwencją.

Jedyne co udało się nam dotychczas zmienić to na barażach powinno być teraz więcej kibiców niż na sparingu, co kiedyś sam przeżyłem jadąc baraże i mając 314 kibiców na meczu Smutny Ponoć nastąpiła zmiana jednak nie wiem na ile. Może po najbliższym weekendzie będzie się można na ten temat wypowiedzieć.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz: były propozycje aby poszerzyć forum o nowych moderatorów, którzy rozsądnie przecedzą propozycje i w zwarty sposób przedstawią Stefikowi, bo nie oszukujmy się, on sam nie jest w stanie wszystkiego czytać, analizować i zabierać głos - nie robiłby nic innego całymi dniami. Nie można się dziwić, że mało się wypowiada. Ale z drugiej strony widać po forum w jakim stronę gra powinna się zmieniać. W końcu jest to menadżer żużlowy, więc im więcej jest opcji, na które możemy wpływać tym lepiej. Najlepszym barometrem są wypowiedzi graczy, ich propozycje i pragnienia aby gra się rozwijała, w końcu to oni są siłą tej gry. Jako naród lubimy dyskutować, to i dobrze, ale deprymujące jest bicie głową w mur. Za mało osób współtworzy zasady i reguły w grze, stąd można zrozumieć niechęć do zmian.

Jeden z przykładów to bardzo duża ilość organizowanych turniejów, lig czy pucharów. Widać, że ludzie tego potrzebują, poza czekaniem tylko i wyłącznie na kolejkę ligową. Coraz więcej uczestników takich dodatkowych rozgrywek ekscytuje się nową rywalizacją. Niech np. IMSW będą sobie jak dotychczas ale dla każdej ligi nie mógłby istnieć taki turniej osobno ? W praktyce na końcu zawsze walczą wyłącznie najlepsi ze sobą. 6, 5, 4 - ligowcy i dalej przepadają w kolejnych rundach rozgrywek. Ten sam poziom ligowy dałby drużynom w każdej lidze poczucie ważności i jedności podczas w miarę wyrównanych rozgrywek. Nawet jeśli ktoś przepada w 1 lub 2 rundzie IMSW to np. w "osiągnięciach drużyny" będzie widniało, że w sezonie 9 był powiedzmy w ćwierćfinale rozgrywek IMSW-5 (dla 5 ligi). Tak samo w Pucharze Gry, dzisiaj zakończonym.


RE: Stadion--->kibice - Tofik - 2013-07-31

To ja mam taki pomysł wzwiązku z tym co napisał Telkosr jak pokaże się ciekawy pomysł i znajdzie on pozytywne opinie to ten kto założył wątek aby drążył temat zbierał opinie a potem poprostu nawiązywał kontakt ze Stefikiem Stefik wtedy by to czytał i na sam koniec zabrał głos Pozwoliło by mu to zaoszczędzać czas i nie musiał by tego wszystkiego czytać. Albo zrobić też tak abyśmy sami z pośród siebie wybrali kilka osób które by mogły stać sie moderatorami forum mogły by to być osoby które tu na forum sie udzielają a ich wpisy są mądre i nie pozbawione sensu A kto czyta forum doskonale wie kto mądrze wypowiada się Ja oddaje głos na jack21 i ggregory93 Myśle że te dwie osoby są odpowiednimi kandydatami do moderowania forum ich wpisy zawsze były mądre i logiczne


RE: Stadion--->kibice - szuwarek - 2013-07-31

Dobrze tofik proponujesz, jesli oficjalnie nie mozna rozszerzyc moderatorow, zrobmy jak proponujesz. Sami wybierzmy osoby, ktore sie udzielaja na forum aby ogarnely calosc tematu i kwit esencje przedstawily Stefikowi. Z osob jakie sledzilem, na pewno Jack21 jest odpowiednia osoba aby oceniac propozycje i pojsc z nimi dalej.


RE: Stadion--->kibice - Tofik - 2013-07-31

dokladnie tez jestem za jack 21 tylko pytanie czy zgodzi sie no i czy tez dostanie poparcie od innych


RE: Stadion--->kibice - Marek79 - 2013-07-31

Ja jestem ZA. Gosc jest konkretny!


RE: Stadion--->kibice - Jack21 - 2013-07-31

Koledzy dziękuję bardzo za zaufanie, oczywiście jeśli będzie możliwość aby pomóc rozwijać grę to jak najbardziej sie zgodzę i chętnie pomogę jednakże myślę że kwestie dodatkowych moderatorów od propozycji trzeba ustalić ze Stefikiem bo taka samowolka to raczej nic nam nie da, wydaje mi się że Stefik musiałby się wypowiedzieć czy chciałby mieć pomoc kilku osób do ogarniania propozycji oraz jak miałby wyglądać wtedy przesył informacji i współpraca. Jeśli tylko Stefik cokolwiek zdecyduje w tym temacie to ja jestem gotowy do pracyDuży uśmiech


RE: Stadion--->kibice - Tofik - 2013-07-31

Myśle że Stefik zgodzi się aby mu ktoś konkretny pomógł lub nawet i kilka osób pomagalo , bo on chyba sam nie daje rady z tym wszystkim ale też musi się za tym opowiedzieć sam ale puki co nic nie szkodzi na przeszkodzie aby przedstawiać kandydatury do pomocy dla Stefika

Co do przesyłu informacji to na początek widze to tak że zbierają sie opinie na temat pomyslu i jeśli pomysl zyska dużą aprobate to wtedy Jack 21 przedstawia to Stefikowi w naszym też imieniu nie jako jack21


RE: Stadion--->kibice - Jack21 - 2013-07-31

no ok ale to moglobybyc kilka osob w takiej a'la komisji ds propozycjiDuży uśmiech po aprobacie i przychylnosci komisja moglaby przygotowywac konkretna ostateczna forme poddawana glosowaniu jesli pomysl przechodzi trafia do stefika wtedy do poprawek i ponownej dyskusji po poprawkach albo od razu na liste "do zrobienia" co Wy na to?


RE: Stadion--->kibice - Tofik - 2013-07-31

Jack właśnie napisałeś dokładnie to o czym ja dokładnie myślałem

dlatego napisałem też aby padały kandydatury innych osób widział bym też w tym ggregory 33 on też jest kumaty w tych sprawach sądząc po jego wpisach na forum


RE: Stadion--->kibice - szuwarek - 2013-08-01

Może otwórzmy w propozycjach nowy temat, powiedzmy grono moderatorów albo nowi moderatorzy. Tam powtórzmy między innymi o potrzebach wyłapywania, oceny i przekazania do Stefika pewnych nowych rozwiazan. Jako powód podąłbym brak komunikiacji z nim, bo fizyczną niemożliwością jest angażować się we wszystkie dyskusje na forum. A z drugiej strony przypadkowo dowiadujemy się tu i ówdzie otym, że pojawi się nowa wersja gry, jednak prawie zadnych informacji co bedzie zawierala. Moze sie przeciez okazac, ze "po próżnicy" strzępimy jezyki a nasze propozycje moga byc uwzględnione w nowej wersji. Po prostu brak jest zwrotnych informacji badz zapowiedzi zmian jakie nas czekaja. Chyba niewiele osob wie, co bedzie w nowej wersji.


RE: Stadion--->kibice - Tofik - 2013-08-01

telkosr to moze napisać trzeba do stefika że jest taka propozycja że chcemy zgłaszać propozycje na modreatorów którzy chętnie zgodzą sie mu pomagac i zobaczymy co on na ten temat powie jeśli zgodzi sie to wtedy założymy ten temat > więc napisz może do niego i zobaczymy czy to ma sens I ewentualnie poinformujesz nas tu na tym dziale co z tego wyszło


RE: Stadion--->kibice - ggregory93 - 2013-08-01

Pomysł dobry zgadzam sie


RE: Stadion--->kibice - Tofik - 2013-08-01

ggregory 93 tylko napisz czy zgadzasz sie na to rozwiązanie i czy wyrażasz chęć do wspołpracy z jack 21bo ja zgłosiłem ciebie jako kandydata


RE: Stadion--->kibice - szuwarek - 2013-08-01

Dobra, jeszcze dzisiaj wieczorkiem, napiszę do Stefika z naszą propozycją o nowych moderatorach.