Oficjalne forum gry Speedway-World
Psycholog - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Psycholog (/showthread.php?tid=4505)



Psycholog - Chris_ - 2013-06-01

Mam propozycję, by do naszej gry wprowadzić możliwość zatrudnienia psychologa. Tak jak to jest w przypadku trenerów szkółki żużlowej mielibyśmy możliwość zatrudnienia:

a) Student psychologii (cena to powiedzmy 1.500 tygodniowo)
b) Psycholog ogólny (2.500 tygodniowo)
c) Psycholog sportowy (5.500 tygodniowo)

Psychologa zatrudniałoby się na okres miesiąca do max 3 miesięcy. Psycholog a byłby najtańszy, b średni a psycholog c czyli sportowy byłby najdroższy.

Co dawałoby nam zatrudnienie psychologa? Otóż wpływałby on na Samopoczucie naszych zawodników. Przy zatrudnieniu psychologa sportowego mamy bardzo duże prawdopodobieństwo, że nasi zawodnicy będą mieli samopoczucie idealne lub bardzo dobre. W przypadku psychologa ogólnego, studenta psychologii czy braku psychologa w klubie również byłaby nadal możliwość, by nasi zawodnicy mieli samopoczucie idealne czy bardzo dobre. Prawdopodobieństwo jednak byłoby nieco niższe.

Uwaga! Jest to propozycja bardziej dla urozmaicenia, by coś nowego, jakaś opcja pojawiła się w grze. Wiadomo, że samopoczucie nie oddziaływuje zbyt znacząco na postawę naszych zawodników.

Jeśli chodzi o zależność procentową pomiędzy samopoczuciem a danym psychologiem jest do ustalenia. To samo kwestia ceny danego psychologa.


RE: Psycholog - Rado - 2013-06-01

Fajny pomysł lecz trzeba by bylo wprowadzic jakas zaleznosc gdzie morale zawodnika mialoby wplyw na jego wyniki. Taka zmienna morale + zmienna formy uzalzniona np od ilosci przejechanych wyscigow czy zajmowanych miejsc. Co Ty na to kolego?


RE: Psycholog - Jack21 - 2013-06-02

Pomysł może ok ale to kolejne udogodnienie dla "góry" niższe klasy nie mają kasy żeby zawodników kupować a co dopiero psychologa - to raz, a dwa to żeby to mogło jako tako działać to samopoczucie musiałoby mieć większe znaczenie oraz zmieniać się co tydzień a nie codziennie; takie moje zdanie Uśmiech


RE: Psycholog - Chris_ - 2013-06-02

Myślę, że częstotliwość zmieniania się jest dobra czyli codziennie. Przy takiej częstotliwości będzie lepsze odzwierciedlenie wpływy psychologa na naszych zawodników. Po prostu procentowo będzie to bardziej odczuwalne, że mamy dobrego psychologa. Natomiast jeśli chodzi o finanse, to myślę, że wydatek 3.000 tygodniwo to nie tak wiele. To raptem jeden sparing w tygodniu Uśmiech


RE: Psycholog - Jack21 - 2013-06-02

codzienna zmiana jest nie dobra przynajmniej nie tak jak to wygląda obecnie że z idealne spada na nienajlepsze i co wtedy zawodnik jednego dnia jedzie dobrze a drugiego o sek. gorzej to głupie trochę, to już lepsza propozycja kiedyś była aby zastąpić samopoczucie formą


RE: Psycholog - Chris_ - 2013-06-02

Właśnie po to byłby psycholog by 'uregulować/ustabilizować' samopoczucie zawodnikom. Uśmiech Zresztą, to tak jak w życiu troche, człowiek jednego dnia wstanie lewą nogą, by na następny dzień być szczęśliwym i wszystko mu się udaje... Uśmiech psycholog w jakimś stopniu podbudowywałby zawodnika i jego samopoczucie...


RE: Psycholog - grzech - 2013-06-02

Mogło by być ale dlaczego używacie tych samych schematów jak dla trenerów.
W grach potrzeba urozmaicenia, a nie w kółko tego samego się trzymać. Jeżeli mogę ja bym proponował by kaske pobierał jak napisałeś Chris ale efekt można by uzyskiwać inaczej.

Można by przeprowadzać sesje (sesja dla zawodnika w jednym dniu jednorazowo) i byśmy zwiększali poprostu aktualne samopoczucie:

a) Student psychologii (cena to powiedzmy 1.500 tygodniowo) (+0/1 poziom)
b) Psycholog ogólny (2.500 tygodniowo) (+0/1/2 poziomy)
c) Psycholog sportowy (5.500 tygodniowo) +(1/2 poziomy)

I tak twój pomysł Chris będzie lepszy no ale cóż Duży uśmiech bo w moim pomyśle nie zawsze by się udawało zwiekszyc i kasa by szła w błoto Uśmiech

Pozdrawiam Managerów.


RE: Psycholog - ggregory93 - 2013-06-03

Ja ogólnie jestem za postępem. Pomysł obojętnie w jakiej postaci jest jak najbardziej na miejscu. Duże tak!!


RE: Psycholog - Lewsey89 - 2013-06-03

Moja propozycja

Można by przeprowadzać sesje (sesja dla zawodnika w jednym tygodniu jednorazowoi byśmy zwiększali poprostu aktualne samopoczucie:

a) Student psychologii (cena to powiedzmy 1.500 tygodniowo) (-2/1 poziom)
b) Psycholog ogólny (5.000 tygodniowo) (-1/0/1 poziomy)
c) Psycholog sportowy (10.000 tygodniowo) (-1/2 poziomy)

Uważam, że taka formuła jest o tyle atrakcyjna, że powstrzyma bogate kluby przed nadmiernym inwestowaniem w psychologów, którzy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
[/color]
Oczywiście ceny i skoki samopoczucia podlegają negocjacją."


RE: Psycholog - Jack21 - 2013-06-03

Mnie to coś nie przekonuje Duży uśmiech
jeśli jednak miałoby to być to wolę opcje Chrisa mniej kasy Duży uśmiech
ale i tak po raz kolejny samopoczucie nie ma aktualnie znaczenia praktycznie więc nie wiem czy to ma sens trzeba by zwiększyć jego priorytet no i kolejny rozchód kasy a gdzie jakieś przychody? skąd na to wszystko brać kasę skoro przychodów nie rozwijamy a cały czas chcemy coś dołożyć żeby wydawać kasę?


RE: Psycholog - kamykov - 2013-06-04

Jak dla mnie to bez sensu trochę. Jak chcecie zbierać kasę to zabierajcie, bo ja brałbym najlepszego psychologa i już pewnie więcej bym nie wchodził w ten dział do końca kontraktu psychologa.
P.S. Wydaje mi się że samopoczucie jest niezależne od psychologa, a decyduje o tym np. którą nogą z rana wstalismy


RE: Psycholog - sothis - 2013-06-05

spoko pomysł


RE: Psycholog - Squall1 - 2013-12-06

zamykam