Oficjalne forum gry Speedway-World
SUPERLIGA - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: SUPERLIGA (/showthread.php?tid=4836)



SUPERLIGA - ru3k - 2014-01-26

Tak, zastanowiłem się, że teraz dzięki możliwości zorganizowania turnieju indywidualnego można stworzyć rodzaj ligi, w której każdy gracz mógłby do swojej drużyny wybierać zawodników z samej czołówki zawodników z gry, później zostały by zorganizowane turnieje indywidualne np. z 5 tygodniowym wyprzedzeniem, które były by rodzajem meczu. (każdy wystawia 8 zespołową drużynę z czego do wyniku wlicza się rezultaty 6/7 zawodników, lub mecze w formie trójmeczu po 5 zawodników)
Początkowo można było by wybierać zawodników losując kolejność wybierania zawodników do składu, a w kolejnych sezonach można wprowadzić jakieś przeliczniki KSMu.

Czy ktoś byłby zainteresowany tego typu rozgrywkami?
Jeżeli coś trzeba jeszcze wyjaśnić to proszę pytać?


RE: SUPERLIGA - Jack21 - 2014-01-26

A na jakiej zasadzie ja miałbym wybierać tych "z samej czołówki" losowo źle, kto pierwszy ten lepszy źle, miałbym się dogadywać z Elitą - ej pożyczysz mi to superligi swojego zawodnika? Język A jaka korzyść z tego dla elity? i jeszcze oni będą musieli pamiętać że ktoś ich prosił że mają dla kogoś jeździć? czyli ja jako manager byłbym fikcją do wybrania składu, a w przypadku losowania to w sumie do niczego, a o to czy zawodnik pojedzie dba jego "właściciel" a już z DPŚu widać jak niektórzy podchodzą do tego typu turniejów.
Kurczę jakoś tego nie widzę może więcej szczegółów?


RE: SUPERLIGA - ru3k - 2014-01-26

Jeżeli chodzi o wybór zawodników to gracz wylosowany miał by wariant wyboru zawodników.
Jeżeli było by np. 4 zespoły były by 4 warianty wyboru zawodników np.
I wariant to: pierwszy wybór zawodnika w pierwszej kolejce wyboru zawodników; 4 wybór zawodnika w drugiej kolejce wyboru, 2 wybór w trzeciej kolejce; 3 wybór w 4 kolejce; 1 wybór w 5 kolejce; 4 wybór w 5 kolejce; 2 w 6 kolejce; 3 w 7 kolejce i 1 w 8.
II wariant to: drugi wybór w pierwszej kolejce; 3 wybór w 2 kolejce; 1 w 3 kolejce. i tak dalej...

Jeżeli były by to turnieje zorganizowane z dużym wyprzedzeniem i od razu na wszystkie kolejki to widziało by się czy dany zawodnik jest potwierdzony startu i ewentualnie można było by zaprosić rezerwę. A dla posiadaczy zawodników, to według mnie nie powinno przeszkadzać, ponieważ to tak jakby start w normalnym turnieju indywidualnym z tą różnicą że w tych turniejach zawodnik będzie rywalizował z najlepszymi. No oczywiście wpadłem na ten pomysł i jestem ciekawy, czy ktoś w ogóle się takimi rozgrywkami zainteresuje.


RE: SUPERLIGA - Speed - 2014-01-26

Nie rozumiem, co kolejke każdy by sobie wybierał nowych zawodników ?? Co do tego pomysłu to chyba byłby za czasochłonny dla gracy, patrz np. LM nie każdy chce byc kapitanem mimo ze to zajmuje ok. 10 min w tygodniu, a tu coś wydaje mi sie że dużo wiecej i do tego nie ogarniam zbytnio tematu.
A jak np chciałbym wystartować w tych rozgrywkach i tylko swoich bym wystawiał to co??


RE: SUPERLIGA - Marek79 - 2014-01-26

Nie wiem czy to dobry pomysl, a tych wariantow to juz wogole nie ogarniam. Po za tym turniejow indywidualnych nie brakuje i watpie ze jezdziliby tutaj 'najlepsi'...


RE: SUPERLIGA - ru3k - 2014-01-26

Widzę, że raczej te rozgrywki się nie przyjmą, ale jeszcze spróbuję przedstawić mój pomysł w bardziej zrozumiały sposób.
Załóżmy, że startują 4 drużyny.
Gracz wylosował pierwszy wariant jaki przedstawiłem wyżej, oznacza to że wybiera jako pierwszy zawodnika do swojego zespołu. Następny gracz który wylosował wariant II wybiera jako drugi, Następnie zawodnik z wariantem trzecim wybiera swojego zawodnika i czwarty gracz wybiera jako ostatni. Po wyborze przez każdego gracza po jednym żużlowcu zaczyna się druga kolejka wyboru zawodników, w której jako pierwszy wybiera zawodnik, który wylosował wariant IV wyboru zawodników, po nim wybiera ten gracz który wybierał jako trzeci, jako trzeci wybiera gracz który miał wariant drugi i jako ostatni gracz, który wybierał jako pierwszy. I późnej następuje trzecia kolejka wyboru zawodników, w której jako pierwszy wybiera gracz, który wylosował wariant III. I tak dalej, za pomocą takiej "serpentyny" dokonywany byłby wybór zawodników.

Gdy składy zostaną wybrane zgodnie z ustalonym terminarzem są organizowane turnieje indywidualne na wszystkie kolejki ligi( z wyprzedzeniem minimum 4 tygodniowym) z zawodnikami, których wybrali gracze. To znaczy, że we wszystkich meczach drużyna startuje w takich samych składach. Jedyny czas jaki gracz musi poświęcić to na wybieranie składu i zorganizowanie turnieju indywidualnego.( Jeżeli zawodnicy potrzebowali by dodatkowych emocji, to można było by wyznaczyć przed meczami jokerów lub rezerwy z porównywaniem czasu)

W meczach startowało by po 8 zawodników z każdej drużyny, a do końcowego wyniku wliczane były by osiągnięcia po 6 najlepszych z każdej drużyny.
Nie wiem, czy inni gracze zwracają uwagę na jakie zawody są zapraszani ich zawodnicy, ale na przykład mi jest to obojętne, więc taki długi wyprzedzający termin powinien zapewnić start większości zawodników. Oczywiście istnieje możliwość kolizji terminów z INDYWIDUALNYMI MISTRZOSTWAMI SW LIGI, ale myślę że tutaj już od rozeznania gracza powinno zależeć czy przewidzi, że zawodnik, którego chce wybrać może tam startować.
Jeżeli po 2 tygodniach, któryś z wybieranych zawodników, nie był potwierdzony do startu, to wtedy należało by zaprosić rezerwowego.

Jeżeli chodzi o zawodników, graczy którzy biorą udział to ilość zawodników ze swojego zespołu, których można wziąć, jest zależna od ligi w której startuje zespół gracza. Np. Jeżeli zespół startuje w Ekstralidze to można wybrać jednego swojego zawodnika w pierwszej kolejce wyboru zawodników, jak w pierwszej to można wybrać 2 swoich zawodników w dwóch pierwszych kolejkach i tak dalej.