Oficjalne forum gry Speedway-World
Mecz live a motory - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Mecz live a motory (/showthread.php?tid=5105)

Strony: 1 2 3


Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-09

Moje zdanie jest takie.

Lekka przesada w czasach przy różnym stanie motorów. 5 wyścigów a czas może być o 1,5 sec gorszy w stosunku do czasu gdzie motor miał najwyższą wartość. To jest wypaczanie wyników.

I masakryczne duży handicup dla osób online.

Nawet bonus w postaci własnego toru jest przy nim malutki.

Propozycja aby obniżyć te wartości co najmniej o połowę. Da to dalej bonus dla osób online ale nie da im zwycięstwa.

O ile w niższych ligach tego nie widać to w czołówce gdzie różnice są już dużo mniejsze między zespołami daje to kosmiczną wręcz przewagę.


RE: Mecz live a motory - Squall1 - 2014-06-09

Ja akurat w ten sposób dwa ostatnie mecze wyjazdowe przegrałem i nie powiem żebym był zadowolony z takiego obrotu sprawy. Jednakże myślę że większość graczy będzie przeciwna tej propozycji, no ale zobaczymy.

Jetem na tak.


RE: Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-09

Widziałem i twoje mecze czy wczorajszy Unibaxu.

Ręce opadają Uśmiech

Przesada. Róznica max 0,5 sec ok. Ale nie różnica 1,5 sec.


RE: Mecz live a motory - speed_55 - 2014-06-09

http://www.speedway-world.pl/i,live-269644

To jest moim zdaniem przykład meczu w którym prowadząc czternastoma punktami (po 8 biegu)
a w efekcie przegrana. Przeciwnik był online, naprawiał lub wymieniał motorki i to dało w paru biegach namacalne efekty.

http://www.speedway-world.pl/i,live-269638

W tym meczu ja byłem aktywny, przeciwnik nie i wystarczyło wymienić motorki na biegi nominowane.

Różnice czasów sięgają 0.5-07sek, jednak podczas meczu na styku i gdy jeden z managerów nie jest aktywny ma to ogromne znaczenie.
Optowałbym za zmniejszeniem wpływu stanu maszyn na przebieg meczu.


RE: Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-09

Dokładnie, wypadałoby zmniejszyć pewne wartości aby nie wypaczać rywalizacji.


RE: Mecz live a motory - Zwolen - 2014-06-10

Łooooo, to w trakcie meczu można komuś zmienić motor? Duży uśmiech Ale to jak, wtedy w parku maszyn trzeba przypisać komuś inny motor po prostu i zapisać, czy też naprawić ten na któym jedzie dany zawodnik?


RE: Mecz live a motory - Marek79 - 2014-06-10

A to już jak chcesz Uśmiech


RE: Mecz live a motory - Włos - 2014-06-10

Także jestem za zmniejszeniem znaczenia zużycia motorków na osiągane czasy


RE: Mecz live a motory - Turbina - 2014-06-10

Ja również jestem ZA zmniejszeniem zużycia motorów


RE: Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-12

Henrik ,Stefik a jakie jest wasze zdanie w tym temacie ?


RE: Mecz live a motory - Tofik - 2014-06-12

nie zgadzam sie z wami po 1 jeszcze niedawno chwaliliście nowy silnik meczowy było ok .Po 2 jak jest się menadżerem to podczas rozgrywania meczu powinno się być online i zarządzać drużyną a nie ograniczać sie do wystawienia składu . Każda dróżyna gdzie by sie nie popatrzyło bedąca bez kierownika czy menadżera jest ślepa a jeśli ktoś nie ma kasy i nie jest wstanie utrzymać dróżyny na odpowiednim poziomie ligowym ( posiadać odpowiednią ilość motorków dla zawodników ) to musi sie liczyć ze spadkiem lub przegranym meczem . I po 3. jak dla mnie zawodnicy w wieku 28 lat i więcej nie mający wytrenowanej odpowiednio kondycji z każdym kolejnym biegiem powinni jechać coraz slabiej bez względu na to że na każdy bieg bedą mieli nawet nowy motorek . A najważniejsze w tym wszystkim jest to że jeżeli by zawodnicy obu dróżyn miały podobne skile umiejętności to takich różnic by nie było więc poruszony tu ten temat jest bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Ponadto nikt nikomu nie zabrania być online podczas meczu , tym bardziej że jest możliwość dogadania się co do godziny meczu


RE: Mecz live a motory - Marek79 - 2014-06-12

Popieram tofika Duży uśmiech


RE: Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-12

(2014-06-12, 15:06:45)tofik napisał(a): nie zgadzam sie z wami po 1 jeszcze niedawno chwaliliście nowy silnik meczowy było ok .Po 2 jak jest się menadżerem to podczas rozgrywania meczu powinno się być online i zarządzać drużyną a nie ograniczać sie do wystawienia składu . Każda dróżyna gdzie by sie nie popatrzyło bedąca bez kierownika czy menadżera jest ślepa a jeśli ktoś nie ma kasy i nie jest wstanie utrzymać dróżyny na odpowiednim poziomie ligowym ( posiadać odpowiednią ilość motorków dla zawodników ) to musi sie liczyć ze spadkiem lub przegranym meczem . I po 3. jak dla mnie zawodnicy w wieku 28 lat i więcej nie mający wytrenowanej odpowiednio kondycji z każdym kolejnym biegiem powinni jechać coraz slabiej bez względu na to że na każdy bieg bedą mieli nawet nowy motorek . A najważniejsze w tym wszystkim jest to że jeżeli by zawodnicy obu dróżyn miały podobne skile umiejętności to takich różnic by nie było więc poruszony tu ten temat jest bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Ponadto nikt nikomu nie zabrania być online podczas meczu , tym bardziej że jest możliwość dogadania się co do godziny meczu

Tofik bez obrazy, zapraszam do 3 ligi i wyżej i zobaczysz jak to wygląda. To nie 4 czy 5 liga że różnica między sepołami jest taka że czy jesteśonline czy nie nie idzie tego odczuć.


W wyższych ligach czasy między 1 a 4 zawodnikiem często zamykają się w jednej sekundzie.

Teraz wyobraź sobie jak działa na zużycie motocykli. Z wyniki 5:1 dla drużyny lepszej robi się 1:5

A to jest przesada.

Handy cup, handy cupem ale wszystko musi mieć swoje granice rozsądku.

Nie opowiadaj bzdur o kondycji Uśmiech, mam zawodników i z wysoką kondycją między 8090 oczek i nie ma to wielkiego znaczenia. Między 1 a 5 biegiem potrafię mieć 1,5 sec różnicy.

A ja jestem tylko w 3 lidzeUśmiech, a co dopiero jest wyżej.

Jestem za tym by byli promowanie managerowie online ale nie z takim balastem.

Nie każdy ma niedzielę przed komputerem Smutnydzieci, rodzina, obowiązki). OWszem są uczniowie, którzy mają czas przesiadywać nad komputerem 12-14 godzin.

I tacy mają być promowaniUśmiech? Sztuką jest nie przesiadywanie cały dzień a przesiadywanie tyle ile potrzeba aby zbudować mocną drużynę.

Gdyby drużyny miały bardzo podobne mocą drużyny to sytuacja wyglądała by tak:


Gospodarz - gość

Gospodarz online, gość- off line

Wynik oscylowałby w granicach 60-30


Gospodarz - gość

Gospodarz online, gość- online

Wynik oscylowałby w granicach 50-40


Gospodarz - gość

Gospodarz offline, gość- online

Wynik oscylowałby w granicach 45-45 ze wskazaniem na wyjazdowicza


I to jest wg ciebie ok, rozrzut jak po granacie Uśmiech


Nie lepsze rozwiązanie takie:

Gospodarz - gość

Gospodarz online, gość- off line

Wynik oscylowałby w granicach 53-37


Gospodarz - gość

Gospodarz online, gość- online

Wynik oscylowałby w granicach 50-40 - tu bez zmian


Gospodarz - gość

Gospodarz offline, gość- online

Wynik oscylowałby w granicach 47-43 ze wskazaniem na gospodarza


To tylko wolna symulacja


RE: Mecz live a motory - Tofik - 2014-06-12

jakie bzdury a jeśli chodzi o kondycje o któerej pisałem to dzisiaj ona nie ma znaczenia a powinna właśnie mieć , i kto komu każe przesiadywać po 12 czy 14 godzin o czym ty piszesz A jeśli chcesz dysponować drużyną o podobnej mocy to musisz ją zbudować a na to trzeba czasu


RE: Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-12

Wierz mi nie trzeba siedzieć całą dobę, przemyślany trening i odpowiednie zakupy. Oraz cierpliwosci Uśmiech