Oficjalne forum gry Speedway-World
Mecz live a motory - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Mecz live a motory (/showthread.php?tid=5105)

Strony: 1 2 3


RE: Mecz live a motory - anonim-04 - 2014-06-12

pj007 to musisz sobie wzmocnic skład bo to juz 4 liga nie jest i niestety w kazdej lidze sa takie róznice mi tez nie idzie i nie narzekam i nie chce zmieniac od razu całej gry
iidac Twoim tokiem myslenia po co rozgrywac mecze robic zmiany i itp skoro mozna od razu wpisac wyniki?


RE: Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-13

(2014-06-12, 20:44:04)anonim-04 napisał(a): pj007 to musisz sobie wzmocnic skład bo to juz 4 liga nie jest i niestety w kazdej lidze sa takie róznice mi tez nie idzie i nie narzekam i nie chce zmieniac od razu całej gry
iidac Twoim tokiem myslenia po co rozgrywac mecze robic zmiany i itp skoro mozna od razu wpisac wyniki?

Czytajmy ze zrozumieniem Uśmiech

Kto chce zmieniać grę ?, po prostu współczynniki motorów są masakryczne ot co.

Przebijają nawet handy cup gospodarza.


Jeśłi są dwie takie same drużyny silowo i wynik będzie oscylował okolo 60-30 to to jest ok ?.

No to oglądajmy dalej wyniki typu 65-25, 70-20 w elidze i ciut niższych ligach. Gdzie jeden jest online Smutny


RE: Mecz live a motory - Tofik - 2014-06-13

bzdury piszesz i tyle jak dla mnie temat do zamknięcia


RE: Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-13

Podeprzyj dowodami że to bzdury Uśmiech

Jeśli chcesz w taki sposób prowadzić rozmowę Uśmiech

Ja bez problemu pokażę ci takie mecze gdzie różnica między zawodnikami na początku meczu wynosiła ok 1 sec a po 5 tym biegu ponad 2 sec Uśmiech

Na pierwszej stronie speed pokazał dwa jego meczyki, gdzie namacalnie widać różnice i to przy wyrównanych drużynach.


RE: Mecz live a motory - Tofik - 2014-06-13

i w czym problem jeden z graczy był online na meczu i robił to co do niego należało a drugi wybrał wypad nad jezioro i stąd sie wzieła różnica . Jeśli tego nie pojmujesz to daj sobie spokój z tym menadżerem i graj w bierki


RE: Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-13

Problem w tym że umiejętności zawodników powinny decydować o wyniku a nie że kto w danym czasie musiałbyć w pracy i pracować na rodzinę.

Tofik nie unoś się, co powiesz na to iż w ogromie managerów ok 90%-95% ma stałe godziny rozgrywanych meczy (i każdy musi sie do tego dostosować). Tutaj jest ukłon w stronę graczy i super. Ale z tymi ukłonami ciut za dużo.


Umiejętnosci zawodników, strategia managera to ma decydować a nie przesiadywanie online cały dzień bo akurat komuś pasuje o 14 a nie o 20.


RE: Mecz live a motory - Tofik - 2014-06-13

i umiejętności decydują 1 raz słysze że przebywanie na SW po 12 godzin ma lepszy wpływ na osiągane czasy zawodników coraz to lepszych informacji mi dostarczasz i nie tylko mi chyba wszystkim

Podejdz do tego w ten sposób i koniec tematu
1. mecz z dróżyną o podobnym składzie menadżerowie online brak dużych różnic czasowych kążdy z menadżerów reaguje na zużycie motorów wygrywa gospodarz , mecz wyrównany lub wygrywają goście.
2 . Te same dróżyny brak menadżera gospodarzy - goście reagują na zużycie motorów w ten sposób zdobywają lekką przewage w wyniku czego sa wstanie wygrać mecz . i raczej powinni wygrać
3. te same dróżyny gospodarz online goście nie . gospodzarz kontroluje zużycie motocykli lecz nie zmienia ich lub naprawia je co drugi bieg drużyna osiąga większą przewage Reakcja gospodarza na każde zużycie motoru dochodzi do pogromu > Jeśli to cie nie przekonało to faktycznie moja rada zakończ przygode z SW b . Myślenie twoim tokiem doprowadziło by do rozpadnięcia sie SW i zerowej rywalizacji . Kążdy współczynnik zużycia motorów jak i skilie , XP są ze sobą powiązane . Na tym kończe polemike . W przypadku dużej różnicy umiejętności zawodników żaden współczynnik i motory nie zmienią tej różnicy i zawsze będzie pogrom bez względu czy ktoś jest online czy też nie Wtedy może dać sobie opcje brak motorów co pozwoli mu na niezużycie sie motorów i zaoszczedzenia kasy . Więc nie wyszukuj na siłe powodów bo ja też moge powiedzieć że róznice takie wzieły sie z tego że widząc że przegrywam mecz i nic już nie zdziałam to dałem wszystkim zawodnikom opce brak motorów a tego nie wiesz co kto i jakie dał ustawienia może zapomniał poprzydzielać motory bo wcześniej przeprowadzał sobie trening i tak można dyskutować do śmierci


RE: Mecz live a motory - pj007 - 2014-06-13

Po pierwsze Tofik naucz się czytać, po drugie pisać (ortografia aż bije po oczach).

"1. mecz z dróżyną o podobnym składzie menadżerowie online brak dużych różnic czasowych kążdy z menadżerów reaguje na zużycie motorów wygrywa gospodarz , mecz wyrównany lub wygrywają goście."

Wygra gospodarz ze względu na handy cup własnego toru.

"2 . Te same dróżyny brak menadżera gospodarzy - goście reagują na zużycie motorów w ten sposób zdobywają lekką przewage w wyniku czego sa wstanie wygrać mecz . i raczej powinni wygrać"

Dla ciebie lekka przewaga to 1 - 1,5 sec różnicy ?

Jeśli tak to nie ma o czym dalej pisać. Bezcelowe .

"3. te same dróżyny gospodarz online goście nie . gospodzarz kontroluje zużycie motocykli lecz nie zmienia ich lub naprawia je co drugi bieg drużyna osiąga większą przewage Reakcja gospodarza na każde zużycie motoru dochodzi do pogromu "

Dokładnie wyrównane drużyny. I dochodzi do pogromu. I to jest dla ciebie ok ? Dwie wyrównane drużyny, i bycie online powoduje że będzie pogrom? Tym chcesz pokonać rywala? Nie umiejętnościami zawodników? Ręce opadają Uśmiech

"Myślenie twoim tokiem doprowadziło by do rozpadnięcia sie SW i zerowej rywalizacji . Każdy współczynnik zużycia motorów jak i skilie , XP są ze sobą powiązane"

Myślenie moje doprowadziłoby do tego iż mecze byłyby bardziej wyrównane i do ostatniego biegu. Handy cup bycia online byłby wzmocnieniem a nie zaoferowałby wygranie meczu. Dużą zaletą bycia online jest możliwość robienia zmian a nie klikanie napraw maszynę Uśmiech Jestem za tym aby maszyny robiły różnicę ale jedynie różnicę ( w zakresie do 0,5 sec)

Więcej się w tym aspekcie nie będę wypowiadał. Wszystko zostało napisane.

Jeśli wyniki w najwyższej klasie rozrywkowej typu 65-25, 68-22 mają być normą to ok - sama słodycz Duży uśmiech


RE: Mecz live a motory - anonim-04 - 2014-06-13

W realu unia tarnow tez tak wszystkich gromi u siebie i. Co maja zrobiic? A obydwie druzyny jak by nie patzes sa obecne


RE: Mecz live a motory - Tofik - 2014-06-13

(2014-06-13, 17:07:26)anonim-04 napisał(a): W realu unia tarnow tez tak wszystkich gromi u siebie i. Co maja zrobiic? A obydwie druzyny jak by nie patzes sa obecne

wziąść przykład z Torunia i uciec Uśmiech


RE: Mecz live a motory - Marek79 - 2014-06-13

Moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś decyduje się grać w SW to musi liczyć się z tym że będzie musiał poświęcać trochę czasu. A już szczególnie pilnować godziny meczów ligowych bo w tej grze właśnie fajne jest to że będąc online na meczu można (czasami) mieć wpływ na jego wynik!
Cała reszta to pikuś, bo nie sztuką jest mając w miarę mocny skład,poustawiać treningi, wystawić skład meczowy a reszta robi się sama.... dla mnie wtedy ta gra straciłaby sens i tyle.
I nie chce dyskutować, wyraziłem tylko moje skromne zdanie.
Jakiekolwiek zmiany nie mają sensu Uśmiech


RE: Mecz live a motory - MarekAureliusz - 2014-06-14

Zgadzam się z Markiem i tofikiem, jak ktoś jest online powinien mieć z tego korzyść, po to jest właśnie manager, będąc na meczy dba o zmiany ale i zużycie sprzętu. Moim zdaniem nie powinno być zmian w tej dziedzinie.


RE: Mecz live a motory - odo - 2014-06-16

wszystko ok, dyskusja konstruktywna, ale jedno ale.. tofik na rany chrystusa pisze się drUżyna, a nie drÓżyna ! jak to Miodek zobaczy to rozległego zawału dostanie !!! Duży uśmiech


RE: Mecz live a motory - marekmarecki - 2014-07-17

Takze popieram Tofika i Marka. Podczas realnych spotkan menager oraz mechanicy sa obecni i dbaja o to aby motorki byly odpowiednio przygotowane do kazdego biegu. Uwazam, ze w SW menagerowie bedacy online i dbajacy o swoja druzyne w czasie meczu powinni miec z tego tytulu jakies profity.


RE: Mecz live a motory - Fin - 2014-10-19

Niezaprzeczalnie wpływ obecności online na wynik meczu jest za duży, zupełnie przesadzony!
Jeśli drużyna prowadzi przez kilka pierwszych biegów, a ostatecznie przegrywa do 35 "dzięki" nieobecności i braku wymiany motorów, to przecież to jest nieporozumienie.
Nie może być tak, że obecność przy kompie jest obowiązkiem, jeżeli gracz chce coś osiągnąć. Gra to jedno, a życie co innego. Nie zawsze można być w domu, nie zawsze można śledzić wynik i robić zmiany, podmieniać motorki, przedkładać grę ponad wszystko.
Bonus za obecność owszem, ale różnica między być a nie być jest zdecydowanie przegięta!
To nie jest nawet kwestia do dyskusji. To sprawa do przemyślenia dla twórców gry. Przez takie właśnie elementy jak ten ogromny bonus za obecność online oraz za system szkolenia w szkółce, gra ma problem z zebraniem 700 użytkowników. 1000 wydaje się już nieosiągalny, nie wspominając o 2500.
Bo gra, jeśli ma być popularna, powszechna, musi być prosta w obsłudze i nie może promować jednych kosztem drugich. Jak myślicie? Jak zareaguje gracz, który w weekend nie siedzi przy komputerze (bo naprawdę są fajniejsze rozrywki), a przynajmniej nie zawsze może, przez co notorycznie przegrywa ligę? Zacznie rezygnować z różnych spraw, aby tylko poprawić miejsce w tabeli gry internetowej? Ktoś zapewne tak zrobi, ale pięciu kolejnych stwierdzi, że "do kitu z taką grą". Wszystko co komplikuje, większą liczbę ludzi zrazi niż przyciągnie. Przy okazji nie sposób tutaj nie podpiąć skomplikowanej i bardzo drogiej szkółki - kolejna rzecz w zamyśle promująca aktywnych, więc pytanie: w jakim celu? Zmniejszenia liczby graczy? Pograjcie w piłkarskiego Hattricka. Wiele możliwych strategii gry, każdy może sobie wychować zawodnika gwiazdę, nie trzeba siedzieć przy kompie podczas meczu, szkółkę każdy może mieć taką samą, sporo opcji, ale wszystko proste i z równymi szansami - można zajrzeć do gry raz w tygodniu, w efekcie multum graczy.
Żeby nie było - jestem sympatykiem S-W, zachęciłem do gry kilka osób, niektórzy zostali, inni zwinęli się zniechęceni zawiłościami. Bez większej liczby graczy nie będzie odpowiednio funkcjonowała lista transferowa, bez transferów nie będzie pieniędzy, bez pieniędzy jest zastój i znudzenie. Niebotyczny bonus za obecność podczas meczu jest kolejnym gwoździem do tematu.
Tu potrzeba obiektywnego spojrzenia na całość i wyciągnięcia wniosków. Nie chodzi o sprzeciwy, poparcia i lajki, bo z tego akurat nic nie wynika. To kwestia decyzji twórców - czy chcą mieć grę w której nagradza się najbardziej aktywnych (kosztem całej reszty) i 500 użytkowników, czy też grę dla wszystkich, bez dodatkowego promowania kogokolwiek, z szansą na rozwój gry.
Gracz aktywny, mniej aktywny, taki z doskoku, stary wyjadacz, zupełny nowicjusz - każdy powinien być równie podjarany wchodząc w grę, tak samo się emocjonować rywalizacją, mieć równe szanse. To oczywiście wizja gry powszechnej. Dla wybrańców może zostać tak jak jest teraz i nie trzeba już nic zmieniać.