Oficjalne forum gry Speedway-World
Zastępstwo Zawodnika - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Zastępstwo Zawodnika (/showthread.php?tid=5126)



Zastępstwo Zawodnika - Zielony815 - 2014-07-19

Co Wy na to, aby wprowadzić do gry z/z ? Uśmiech

Otóż wpadłem na takowy pomysł aby wprowadzić z/z do gry Uśmiech Wiadomo, kontuzje się w grze zdarzają a gdy przytrafi się liderowi w dodatku na tydzień, to jesteśmy w dupie ;/

Otóż pomysł polega na tym:

Gdy zawodnik łapie kontuzję to w momencie gdy wybierzemy leczenie ( domowe, szpitalne, prywatne) i suma dni do przywrócenia sprawności wynosi więcej niż 5* to możemy wybrać z/z. Tylko trzeba tutaj również dodać opcję, że jeśli wybierzemy dany sposób leczenia to nie można już tego zmienić tak jak jest np. teraz. Wracając do tematu. Gdy już wybierzemy tą z/z to możemy z niej korzystać przez cały okres leczenia zawodnika ( sparingi, puchar, liga). Wszyscy wiemy jak wygląda sprawa z użyciem z/z więc nie będę tego opisywał Uśmiech

A teraz przykład:

Zawodnik X łapie kontuzję (złamanie żeber) czas leczenia - 6* dni w systemie domowym, 3* szpitalne, 2* prywatne. Wybieramy domowe. Bierzemy z/z, bo jest powyżej 5* dni i możemy z niego korzystać. Blokada zmiany systemu leczenia powoduje, że nie możemy zmienić na 2* dni i nadal korzystać z z/z. Gdy wybierzemy leczenie prywatne (2* dni) nie możemy skorzystać z z/z ponieważ czas leczenia nie spełnia wymogów określonych w zasadach.

Do Stefika:
Trzeba by było dodać jeszcze opcję o braku leczenia (ustawianą domyślnie po złapaniu kontuzji). Po prostu gdy zawodnik łapie kontuzję to nie jest leczony dopóki nie wybierzemy sami co chcemy z nim zrobić. Aby nie przeoczyć, że zawodnik złapał kontuzję można dać wiadomość w momencie kontuzji, np. "W dniu dzisiejszym zawodnik X złapał kontuzję. Nie zapomnij wybrać sposobu leczenia.".


PS. Chyba o niczym nie zapomniałem Oczko Napiszcie co myślicie Oczko

* liczba dni przykładowa


RE: Zastępstwo Zawodnika - Siwy1296 - 2014-07-19

bylo bardzo duzo razy i nie przeszlo wiec nie widze opcji zeby teraz przeszlo. Pozatym uwazam ze jest to zbedne Uśmiech


RE: Zastępstwo Zawodnika - Marek79 - 2014-07-19

Nie ma na to szans Zielony...
Tak na marginesie to tez bylem i jestem na nie.


RE: Zastępstwo Zawodnika - Zielony815 - 2014-07-19

Z tego co pamiętam nikt nigdy nie wpadł na pomysł jakby to rozwiązać. Tutaj nie byłoby wałków (bo nie ma jak).


RE: Zastępstwo Zawodnika - Marek79 - 2014-07-19

Ja wiem, ale przeciez praktycznie kazdy ma na tyle zawodnikow zeby takiego 'symulanta' zastapic.
Watpie zeby bylo to nam niezbedne...


RE: Zastępstwo Zawodnika - Zielony815 - 2014-07-19

W sumie racja, pisałem na szybko i nie przemyślałem, bo nie chciałem zapomnieć jak ma wyglądać ten pomysł Język


RE: Zastępstwo Zawodnika - Hermes - 2014-07-20

przeciez jak chcesz mozesz sam sobie zrobic zz.

nie dla tej propozycji


RE: Zastępstwo Zawodnika - Mr. Zuma - 2014-11-26

z/z została wprowadzona w żużlu m.in po to by klub mimo iż zawodnik jeździć nie może, został zgłoszony by drużyna osiągnęła ten limit KSM. U nas tego nie ma więc nie widzimy sensu dodania z/z. A każdy ma na tyle zawodników, żeby takiego delikwenta zastąpić

//Odrzucone