Oficjalne forum gry Speedway-World
Rezygnujemy z kar? - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Rezygnujemy z kar? (/showthread.php?tid=5616)



Rezygnujemy z kar? - Yo1 - 2015-03-04

Nie powinno być kar za niewystawianie składu, gdyż to one właśnie, między innymi przy wielkich obciążeniach budżetowych początkujących klubów doprowadzają w konsekwencji do zniechęcenia grającego.


RE: Rezygnujemy z kar? - Tofik - 2015-03-07

Kolego powiem tak kto będzie wystawiał skład to nie będzie za to karany i nie będzie ponosił konsekwencji . A zakładając konto każdy zapoznaje sie z regółami gry i obowiązkiem jest wystawianie składu w przypadku braku jest kara finansowa. Tak stanowi regulamin i pewne zasady zdrowej rywalizacji.
Też w całej mojej Historii w SW dwa razy zdarzyło mi się zapomnieć wystawić skład i pretensje moge mieć tylko i wyłącznie do siebie. Pozatym gdzie jest zasada Fair play jeśli ja komuś nie wystawie składu i na tym wtedy skorzysta ktoś kto tylko dzięki temu że ja nie wystawiłem składu skorzysta z tego, bo da mu to medal lub uniknie meczu o spadek lub baraż .I za takie coś właśnie powinno się karać surowo.


RE: Rezygnujemy z kar? - Yo1 - 2015-03-07

(2015-03-07, 13:54:51)tofik napisał(a): Kolego   powiem  tak  kto będzie wystawiał skład to nie będzie za to karany i nie będzie ponosił konsekwencji . A zakładając konto każdy zapoznaje sie z regółami gry i obowiązkiem jest wystawianie składu w przypadku braku jest kara finansowa. Tak stanowi regulamin i pewne zasady zdrowej rywalizacji.
Też w całej  mojej Historii  w SW  dwa razy zdarzyło mi się zapomnieć wystawić skład i pretensje moge mieć tylko i wyłącznie do siebie. Pozatym gdzie jest zasada  Fair play jeśli ja komuś nie wystawie składu i na tym wtedy skorzysta ktoś kto tylko dzięki  temu że ja nie wystawiłem składu skorzysta z tego,  bo da mu to medal lub uniknie meczu o spadek lub baraż .I za takie coś właśnie powinno się karać surowo.

Kar za niewystawienie składu oczywiście być nie powinno! Szkodzi to w sposób oczywisty Grze. Negatywne skutki niewystawienia składu z łatwością zniwelować może automatycznie wystawiany przez Grę skład.


RE: Rezygnujemy z kar? - Yo1 - 2015-03-07

Trzymanie się w sposób nacechowany zajadłym, tępogłowym konserwatyzmem, zwłaszcza w obliczu negatywnych zmian we frekwencji, starych zwyczajów i przekonań, do złudzenia przypomina upadek Pierwszej Rzeczypospolitej… Podaję to pod rozwagę.


RE: Rezygnujemy z kar? - kamykov - 2015-03-07

Na przykład: zaczynasz przygodę z SW,jesteś w 6 lidze lub piątej, jedziesz meczyk z zespołem którego manager nie logował się od miesiąca i przegrywasz z kretesem- fajne. Manager dawno zakończył przygodę z SW a nowi gracze nie potrafią wygrać z zespołem widmo bo "konto trzymamy 6 miesięcy i składy komp ustala" - gramy w managera czy w zastępce managera?


RE: Rezygnujemy z kar? - Roko - 2015-03-08

Moim zdaniem kary za brak składu np. w meczu ligowym powinny być dużo większe, sam doświadczałem tego w lidze i byłem zawiedziony takim przebiegiem spotkania bo nie po to czekamy cały tydzień (dla mnie jest to przyjemność śledzenie jak jedzie moja drużyna) aby biegi kończyły się wynikami 5-0
Yo1 - nie masz racji !!!! bo albo gramy w grę albo zaglądamy tu jak do jakiegoś szmatławca (gazety) aby przeczytać nagłówki
to ma być rywalizacja a nie ślizganie się na olewce innego gracza


RE: Rezygnujemy z kar? - Yo1 - 2015-03-09

Kary za niewystawienie składu są niepotrzebne a wręcz szkodliwe. Nierozpoznawalne boty zapewnią widowiskowość i zaciętość a ich mniejsza wartość od systematycznie prowadzonej drużyny spełnia kryterium uczciwości. Nierozpoznawalność botów wyklucza jakiekolwiek z tego względu pretensje.


RE: Rezygnujemy z kar? - odo - 2015-03-09

(2015-03-07, 13:54:51)tofik napisał(a): Kolego powiem tak kto będzie wystawiał skład to nie będzie za to karany i nie będzie ponosił konsekwencji . A zakładając konto każdy zapoznaje sie z regółami gry i obowiązkiem jest wystawianie składu w przypadku braku jest kara finansowa. Tak stanowi regulamin i pewne zasady zdrowej rywalizacji.
Też w całej mojej Historii w SW dwa razy zdarzyło mi się zapomnieć wystawić skład i pretensje moge mieć tylko i wyłącznie do siebie. Pozatym gdzie jest zasada Fair play jeśli ja komuś nie wystawie składu i na tym wtedy skorzysta ktoś kto tylko dzięki temu że ja nie wystawiłem składu skorzysta z tego, bo da mu to medal lub uniknie meczu o spadek lub baraż .I za takie coś właśnie powinno się karać surowo.

Zgadzam się w zupełności, po to się gra, żeby składy wystawiać. Jeżeli się nie wystawia więc się nie gra. Po to są opcje vip, żeby można było wszystko ustawić 3 tygodnie do przodu, jeśli nie będzie się miało czasu, a to długo nie zajmujeOczko


RE: Rezygnujemy z kar? - Roko - 2015-03-09

(2015-03-09, 18:02:42)Yo1 napisał(a): Kary za niewystawienie składu są niepotrzebne a wręcz szkodliwe. Nierozpoznawalne boty zapewnią widowiskowość i zaciętość a ich mniejsza wartość od systematycznie prowadzonej drużyny spełnia kryterium uczciwości. Nierozpoznawalność botów wyklucza jakiekolwiek z tego względu pretensje.

to może zadaj sam sobie pytanie !!!! czy ty chcesz grać w tę grę czy co??? nie zdarzyło mi się abym dostał karę za nie wystawienie składu do meczu a gram tu już jakiś czas


RE: Rezygnujemy z kar? - Yo1 - 2015-03-09

(2015-03-09, 19:30:12)Roko napisał(a):
(2015-03-09, 18:02:42)Yo1 napisał(a): Kary za niewystawienie składu są niepotrzebne a wręcz szkodliwe. Nierozpoznawalne boty zapewnią widowiskowość i zaciętość a ich mniejsza wartość od systematycznie prowadzonej drużyny spełnia kryterium uczciwości. Nierozpoznawalność botów wyklucza jakiekolwiek z tego względu pretensje.

to może zadaj sam sobie pytanie !!!! czy ty chcesz grać w tę grę czy co??? nie zdarzyło mi się abym dostał karę za nie wystawienie składu do meczu a gram tu już jakiś czas

Nadal gram dostrzegając możliwości korzystnych zmian.


RE: Rezygnujemy z kar? - odo - 2015-03-10

Nie uważam, aby usunięcie kar za niewystawienie składów było korzystne. Jakiś rygor musi być. Co innego już ich wysokość. Można by tutaj ponegocjować. Ja raz nie wystawiłem składu i się nauczyłem. W ogóle jeśli komuś zależy na grze w SW to będzie tego pilnował, a jeśli komuś nie zależy to po co taki gracz?


RE: Rezygnujemy z kar? - Yo1 - 2015-03-10

(2015-03-10, 15:55:45)odo napisał(a): Nie uważam, aby usunięcie kar za niewystawienie składów było korzystne. Jakiś rygor musi być. Co innego już ich wysokość. Można by tutaj ponegocjować. Ja raz nie wystawiłem składu i się nauczyłem. W ogóle jeśli komuś zależy na grze w SW to będzie tego pilnował, a jeśli komuś nie zależy to po co taki gracz?

A jeśli zagadnienie kar całkowicie rozwiązałby automatycznie przez grę wystawiany awaryjny skład?


RE: Rezygnujemy z kar? - wojtas_gkm - 2015-03-11

Awaryjny skład nie jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba pamiętać o sprawności, znam przypadki, że ktoś celowo nie wystawiał składu bo sprzedał kilku słabszych zawodników, nie miał kim jechać, a nie chciał wysyłać podstawowego składu bo był przed barażami i zależało mu na sprawności co do jednego procenta.


RE: Rezygnujemy z kar? - Yo1 - 2015-03-11

Poddaję się.


RE: Rezygnujemy z kar? - Squall1 - 2015-05-18

zamykam