Oficjalne forum gry Speedway-World
Spadek XP - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Spadek XP (/showthread.php?tid=5841)

Strony: 1 2 3


RE: Spadek XP - FireMan - 2015-12-26

Ja nie popieram tego pomysłu z powodu że to tak naprawde nic nie da

Ale skoro ma to byc to moja propozycja wyglada tak /

30 l - 15 % możliwości spadku XP
31 l - 25 % możliwości spadku XP
32 l - 35 % możliwości spadku XP
33 l - 50 % możliwości spadku XP
34 l - 65 % możliwości spadku XP
35 l - 80 % możliwości spadku XP
36 l - 90 % możliwości spadku XP
37 l - spadek XP

Jesli spadek XP ma byc jak spadek skilla to moze XP spaść od pn do piątku
Tutaj musiałoby byc info o spadku XP

I teraz o ile miałoby to XP spadać
No to nie takie łatwe ale wersja A :
- spadek XP o 0.5 pkt
- spadek XP o 1 pkt
- spadek XP o 2 pkt
- spadek XP o 3 pkt

Wersja B :
- spadek XP o 0.5
- spadek XP o 1.0
- spadek XP o 1.5
Mozna jeszcze dac spadek o 2 pkt

I pytanie jest czy talent ma wpływać na spadek XP
Jak dla mnie to wszyscy powinni być w tym przypadku równi

Albo mozna dac spadek nie o Y pkt ale o X % z obecnego doświadczenia
Dajmy na to spadki XP rzędu 1-6 %


RE: Spadek XP - tomasz - 2015-12-27

(2015-12-26, 20:52:42)XXX46 napisał(a): Ja nie popieram tego pomysłu z powodu że to tak naprawde nic nie da

Ale skoro ma to byc to moja propozycja wyglada tak /

30 l - 15 % możliwości spadku XP
31 l - 25 % możliwości spadku XP
32 l - 35 % możliwości spadku XP
33 l - 50 % możliwości spadku XP
34 l - 65 % możliwości spadku XP
35 l - 80 % możliwości spadku XP
36 l - 90 % możliwości spadku XP
37 l - spadek XP

Jesli spadek XP ma byc jak spadek skilla to moze XP spaść od pn do piątku
Tutaj musiałoby byc info o spadku XP

I teraz o ile miałoby to XP spadać
No to nie takie łatwe ale wersja A :
- spadek XP o 0.5 pkt
- spadek XP o 1 pkt
- spadek XP o 2 pkt
- spadek XP o 3 pkt

Wersja B :
- spadek XP o 0.5
- spadek XP o 1.0
- spadek XP o 1.5
Mozna jeszcze dac spadek o 2 pkt

I pytanie jest czy talent ma wpływać na spadek XP
Jak dla mnie to wszyscy powinni być w tym przypadku równi

Albo mozna dac spadek nie o Y pkt ale o X % z obecnego doświadczenia
Dajmy na to spadki XP rzędu 1-6 %

fajna propozycja
jestem za tym by spadał xp ale dopiero 30+
powinno być powiązane ze startami (coś w stylu sprawności), jak nie startujesz xp leci
ustalić np min 13 startów dla 30+
wtedy by było widać czy zawodnik jest tylko na ligę czy dla drużyny


RE: Spadek XP - Tofik - 2015-12-31

Tak naprawdę nie przekonuje mnie ten pomysł z uwagi na takowe założenie mamy juniora od szkółki 12 lat poświęcamy mu swój czas na karierę pilnujemy jego IS jak i dbamy o jego sprawność i nagle gdy uzyska jakiś tam wiek to ni stąd ni z owąd będzie mu spadała sprawność tylko dlatego żeby wyrównać szanse dla innych graczy którzy logują się do gry w zakresie wystawienia składu. A są tacy gracze których widzimy codziennie w grze i właśnie tacy gracze będą pokrzywdzeni . Lepszym rozwiazaniem było by aby dla tych starszych zawodników na uzyskiwane przez nich czasy miał znaczenie skill ,, kondycja ,, bo jak taki starzec np w wieku 30 kilku lat mający kondycje np 70 a reszte po 100 za każdym razem dowala 28 latkowi który ma indentyczne skille a ulega jedynie XP i tu należy szukać rozwiązania aby znaczenie miala kondycja do wieku zawodnika a XP to zostawmy w spokoju.
Jeślki już to szukajmy innego rozwiązania aby XP nie było za bardzo współmierne z IS (jak jest obecnie ) co wymusiło by na większym kombinowaniu aby zyskiwać XP i nie tracić na sprawności co zaś wymusi na graczach większego myślenia i kombinowania . Przedstawione powyżej pomysły służą wg mnie tym co logują sie w grze co kilka dni lub i mniej razy i wchodzą tu tylko po to by wystawić skład i tyle ich widziano > Dlatego mówie NIE dla takowej zmiany
Dlatego też zastanówmy się nad skillem Kondycja a Wiek zawodnika . Nie trzeba być nie wiadomo jakim stażem graczem aby wiedzieć że kondycja ma w tej grze najmniejsze znaczenie a powinna mieć wlaśnie w przypadku starszych zawodników


RE: Spadek XP - taxi1981 - 2015-12-31

tofik i to co napisałeś całkowicie mnie przekonało do powiedzenia -NIE- Wcześniej się wachałem, ale twój post przechylił moją szalę na stronę nie.


RE: Spadek XP - Tofik - 2015-12-31

Dodam jeszcze tyle jeśli komuś zależy na jego zawodnikach w drużynie to będzie miał zachowaną sprawność jak i bardzo dobre XP. Ale warunkiem jest to aby gracz był z drużyną codziennie na meczu. W końcu jest się menadżerem i trzeba o to dbać a nie iść na łatwiznę


RE: Spadek XP - Roko - 2016-01-04

Witam
w końcu ktoś zauważył coś co powinno moim zdaniem sie zmienić już dawno
dam tu przykład: mając zawodnika ze śr. skilla 98,5 ale mającego lat 24 i xp 73 dostającego ciągłe baty od ''dziadków'' np. 31 lat niech to bedzie podobna śr.98 i ponad 100 xp
jak wyżej zaznaczył Vinyll zależy jak kto prowadzi drużynę, inny styl obrał np. Asteck666 a inny Xxxx i jedzie seniorami tylko po 30-ce z dużym xp, zdania beda zawsze podzielone w podobnych tematach
ale jestem ''ZA'' i wiek od 27 max 29 bo jak zacznie spadac od np.30 to różnicy nie bardzo zauważymy
dzieki za uwagę Oczko


RE: Spadek XP - Roko - 2016-01-04

XXX46
Ja nie popieram tego pomysłu z powodu że to tak naprawde nic nie da

Ale skoro ma to byc to moja propozycja wyglada tak /

30 l - 15 % możliwości spadku XP
31 l - 25 % możliwości spadku XP
32 l - 35 % możliwości spadku XP
33 l - 50 % możliwości spadku XP
34 l - 65 % możliwości spadku XP
35 l - 80 % możliwości spadku XP
36 l - 90 % możliwości spadku XP
37 l - spadek XP
to właśnie twoja propozycja nic nie zmieni - widziałem kilku zawodników odchodzących na emeryturę w wieku 31 lat to kiedy spadnie mu XP ???
a jeszcze inna sprawa kto jedzie 33 czy 34 latkiem ??? chyba jakiś desperat albo extra-ligowiec który ma zawodnika ze śr.100 i naddatkiem w skillach
dziękuję


RE: Spadek XP - FireMan - 2016-01-04

Zacznijmy od tego że pomysł spadku xp był nie moj a ja tylko podałem przykładowe dane
Sam tego nie popieram ale szczerze to co sie bedzie działo to mi koło d... juz od jakiegos czasu lata
I tak nic nie zostanie pewnie wprowadzone a nawet jak to nic to nie da


RE: Spadek XP - Asteck666 - 2016-01-08

(2016-01-04, 18:14:26)Roko napisał(a): dam tu przykład: mając zawodnika ze śr. skilla 98,5 ale mającego lat 24 i xp 73 dostającego ciągłe baty od ''dziadków'' np. 31 lat niech to bedzie podobna śr.98 i ponad 100 xp

No dokładnie, liczą się tylko emeryci. Różnica 30XP to skill nawet nie musi być porównywalny, może być sporo słabszy i tak taki zawodnik wygrywa.
Zerknąłem na szybko w najlepsze drużyny poszczególnych lig i zawodnicy punktujący to 30-33 latkowie.

I żeby nie było,że patrze na siebie, mi sie nie spieszy do E-ligi, wolę pompować w młodzież, przynajmniej zapewniam sobie na bieżąco darmowego vipka Duży uśmiech

Można tez po prostu kontrowersyjnie znieść XP całkowicie, a bezpośredni wyścig zawodników ze śr skilli 100 i na nówkach motocyklach czysta loteria Język


RE: Spadek XP - Roko - 2016-01-15

Henrik - to już tydzień od ostatniego postu w sprawie XP, wątku który poruszyłeś
pytanie czy coś postanowiono w tej sprawie: będą zmiany czy zostaje po staremu, zapewne są osoby zainteresowane tym tematem


RE: Spadek XP - tomasz - 2016-01-15

najlepiej zostawić xp w spokoju a poruszyć sprawę np kondycji
tofik słusznie zauważył i pewnie większość też to zauważyła że zawodnik ma dużą średnią i wysokie xp a kondycje mizerną i rypie gości ze znacznie wyższą kondycją a mniejszym xp
każdy jeden parametr powinien mieć wpływ na wyniki zawodnika a nie tylko jeden znacznie przewyższać resztę
jest w końcu 7 parametrów
wtedy by było widać że dużo drużyn by nie opierało się na emerytach


RE: Spadek XP - ADM_Henrik - 2016-01-15

Na tą chwilę zostaje jak jest bo sami widzicie że co gracz to inne zdanie.
Można też jeśli nie chcecie spadku XP to zmniejszyć znaczenie doświadczenia .


RE: Spadek XP - Tofik - 2016-01-17

Jak dlamnie to należało by zwiększyć znaczenie kondycji u starych zawodników a nie szukać czegoś na siłe co nic nie zmieni


RE: Spadek XP - misiek_kssg - 2016-07-01

(2015-12-17, 21:13:50)Henrik napisał(a): Krótko i zwięźle chodzi o to że XP można zdobywać bez ograniczeń i to premiuje zawodników starszych dlatego może warto wprowadzić żeby zawodnikom od 28 lat spadały nie tylko skille ale również i XP.

Jako, ze zdania sa podzielone i zawsze beda, pozostawilbym xp w spokoju, a zwiekszyl znaczenie kondycji o jakis procent kosztem innych skilli (dla wszystkich, nie tylko ''emerytow''), a zarazem zwiekszyl % losowego przejscia na emeryture od 28 lat o np. 3-5%.


RE: Spadek XP - Squall1 - 2016-07-05

Pomimo że, waham się czy kontynuować w grze kolejny sezon  - uważam, że dobrze jest zmniejszyć jeszcze bardziej znaczenie xp [lepsze to niż spadek - bo jak człowiek (żużlowiec) może zapomnieć jak się jeździ] - jeśli to przejdzie to jak ktoś chce to niech nabija do 200 zaczynając od egzaminu jak zdąży Język lub po prostu zostawić tak jak jest i ustawić "finalną" sztywną granicę (100) i koniec - niech rozwijają się pozostali "młodzi" zawodnicy . To zapewni może większy udział w zawodach juniorskich na forum . Kondycja powinna mieć większy wpływ tak jak np. siła lub prowadzenie   ----> i to zaczynając od razu od wyjścia ze szkółki (zawodnik "bez dobrej" kondycji po okrążeniach np. dwóch "zapowietrza się" i traci na dystansie ...)  , aż do osiągnięcia "wieku" spadkowego - w którym spadałaby szybciej , bo obecnie "nic nie znaczy" (poza dodatkiem do śr.skilli)  i trenuje się ją przeważnie na końcu.  Tak dla urozmaicenia tego - co się obecnie dzieje. Pozdro.