Oficjalne forum gry Speedway-World
Stadion - kibice - STARY TEMAT - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Stadion - kibice - STARY TEMAT (/showthread.php?tid=6005)



Stadion - kibice - STARY TEMAT - szuwarek - 2016-09-04

Ostatnio sporo w Dziale PROPOZYCJE widzę tematów-propozycji i co najważniejsze, jest przychylna atmosfera ze strony ADMINA SW. Odkurzę z pamięci temat wielokrotnie poruszany dawniej na forum - Ilość kibiców na meczu, a co za tym idzie kasa za bilety. Starzy gracze zapewne pamiętają te gorące dysputy na ten temat. Czy zwróciliście uwagę, że niezależnie od wielkości krzesełek na stadionie to w zależności od pogody i tak przychodzi na stadion podobna ilość kibiców i to podobnie w każdej lidze. Dotyczy to oczywiście stadionów gdzie pojemność przekracza 15-16 tys. miejsc. Poza niewielkimi różnicami pomiędzy ligami to w zasadzie nie opłaca rozbudowywać pojemności stadionu o większą liczbę miejsc. Pojawiały się długie listy nowych elementów stadionu takich jak: budki z pamiątkami, z jedzeniem, parking dla kibiców, zadaszenie itp.. Jednak aby miały sens rozbudowy stadionu musi się to jakoś przekładać na wzrost liczby kibiców. Kolejnym trudnym elementem dyskusji był fakt potrzeby wydawanie na takie rozbudowy pieniędzy. Pojawiła się jednak wspaniała propozycja jednego z graczy: brylanta (starzy pamiętają), który zaproponował prosty ale niezwykle ciekawy pomysł, do którego chciałem wrócić. 
"Np. przy 5.000 pkt. stadionowych będziemy mogli wybudować nagłośnienie. Przy 10.000 pkt. będzie możliwość wybudowania baru, przy 20.000 pkt. będziemy mogli wybudować sklep klubowy, przy 30.000 pkt. restauracje, a przy 50.000 zadaszenie stadionu. Oczywiście każda nowa budowla uatrakcyjni nasz stadion i spowoduje jakiś procent więcej sprzedanych biletów. Przy okazji gra zrobi kolejny mały krok do przodu."
Przyznacie, że propozycja jest genialna w swojej prostocie. Oczywiście pod dyskusję można poddać jakie elementy będą w takiej rozbudowie dostępne.


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - kropek81 - 2016-09-04

To jest extra pomysł juz kiedyś tez pisalem na ten temat ale parę osób mnie wysmialo i lamentowalo ze znowu faworyzuje bogatych z najwyższej ligi Smutny jak najbardziej jestem na tak dla rozbudowy gastronomiczne sklepu kibica dachu nagłośnienia itp no i można by było cos zrobić z ta frekwencja bo u mnie stoi w miejscu a mam ładny i duży objekt Oczko


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - GM_Kuba - 2016-09-04

ogolnei na kibicow trzeba wymyslic nowy wzor bo obecny jest do .... Język


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - BlackHunter - 2016-09-04

Propozycja brylanta jest dość interesująca. Najważniejsze jest jednak, aby poprawić wzór na kibiców i żeby rzeczywiście na większe stadiony przychodziło więcej ludzi. ;-)


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - szuwarek - 2016-09-05

Stefik,
a pamiętasz, że kiedyś próbowaliśmy w "Umysłach Twórczych" jeszcze z Jackiem21, tofikiem i ggregory93, wymyśleć wpływ poziomu ligi, pogody i pozycji w lidze na frekwencję na stadionie ? Może odkopać tamte wyliczenia i Ci to podesłać, a nóż coś z tego będzie do wykorzystania ?

http://www.speedway-world.pl/forum/showthread.php?tid=4584


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - Mariusz70 - 2016-09-11

i to jest chyba najważniejsze, zawsze kibic przychodzi liczniej na mecz derbowy, na mecz o awans, a nawet mecze sąsiadów w tabeli, jak popatrzymy obecnie na frekwencje to nie wiem od czego naprawdę ona zależy

są jeszcze dwa małe ale... mecz sparingowy z lokalnym rywalem też gromadzi większą publikę niż z drugiego końca polski, oraz nazwiska - więcej kibiców przyjdzie zobaczyć na własnym torze mistrzów kraju niż zawodników z pierdziszewa

no co prawda nie wiadomo jaki będzie miało to wpływ na akceptację zaproszeń, ja przyjmuję każde o ile nie koliduje z innymi rozgrywkami w jakich startuje


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - sandro85 - 2016-12-24

Jak dla mnie dobrze by było pomyśleć o ważnych meczach. Czyli jak jedziesz mecz z drużyną z twojego regionu (województwo) mecz derbowy, czy też mecz przyjaźni (zawodnika którego masz w liście znajomych), to powinno przyjść więcej ludzi. Tak samo gdy walczysz o awans w górnej połówce, mniej ludzi na meczach w dolnej części gdy walczysz o utrzymanie. Wprowadziłbym też bandy reklamowe na stadionie i TV. Tak jak mamy sponsora i wybieramy lepsza tygodniówka lub lepsza premia na koniec sezonu, to moglibyśmy wybierać drugiego. Wybór by był pomiędzy lepszą kasą z TV lub z banerów reklamowych. Do tego Banery reklamowe musielibyśmy wyłożyć kasę w rozbudowie stadionu i były by one uwarunkowane od pojemności stadionu. A więc im większy stadion tym więcej banerów. Można ustalić ich max np na 50. By bardziej dać graczom ból głowy, ustawić by kasa z TV była tylko za mecze ligowe. Natomiast z banerów na wszystkie mecze Ligowe i zawody ind.


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - Misiek81 - 2016-12-25

No i to sa te propozycje ktore uatrakcyjnia gre popieram nowy wzor na kibicow bandy reklamowe media na tym nie tylko zyskaja bogate ale i biebniejsi czyli poczatkowi gracze a gra zyska wieksze zainteresowanie i stanie sie atrakcyjnym produktem dla Wszystkich.


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - GM_Arek - 2016-12-28

nad tym pomysłem też siedzę, ale póki nie będą miał gotowego zarysu, nie przedstawię go tutaj


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - Misiek81 - 2016-12-28

(2016-12-28, 13:28:30)GM_Arek napisał(a): nad tym pomysłem też siedzę, ale póki nie będą miał gotowego zarysu, nie przedstawię go tutaj

Ja mam pytanko bo tu są na bieżąco propozycje czy wizualizacja będzie w indywidualnych i czwórmeczach od nowego sezonu ???


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - GM_Arek - 2016-12-28

Chciałbym, by wizualizacja była w każdych zawodach i do tego będziemy dążyć. Jednakże wszystko zależy od czasu GM_Kuby


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - holender260 - 2017-01-11

Dokładnie zróbcie coś z tymi kibicami bo ja mam stadion na ponad 31 tyś. a jeszcze nie miałem nawet 20 tyś. kibiców na stadionie i po co tu inwestować w stadion


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - kamykov - 2017-01-13

(2017-01-11, 20:39:39)holender260 napisał(a): Dokładnie zróbcie coś z tymi kibicami bo ja mam stadion na ponad 31 tyś. a jeszcze nie miałem nawet  20 tyś. kibiców na stadionie i po co tu inwestować w stadion

 To chyba nie wina twórców gry że tak rozbudowałeś stadion, a teraz domagasz się ludzi. 
 Zresztą patrząc na ranking stadionów to ma się dziwne uczucie widząc że największe stadiony mają drużyny z dolnych lig. (Ja akurat ma rozbudowany stadion tylko z tego powodu że nie mam co z nieniędzmi robić)


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - Arkadiusz - 2017-01-13

(2017-01-13, 01:23:20)kamykov napisał(a):
(2017-01-11, 20:39:39)holender260 napisał(a): Dokładnie zróbcie coś z tymi kibicami bo ja mam stadion na ponad 31 tyś. a jeszcze nie miałem nawet  20 tyś. kibiców na stadionie i po co tu inwestować w stadion

 To chyba nie wina twórców gry że tak rozbudowałeś stadion, a teraz domagasz się ludzi. 
 Zresztą patrząc na ranking stadionów to ma się dziwne uczucie widząc że największe stadiony mają drużyny z dolnych lig. (Ja akurat ma rozbudowany stadion tylko z tego powodu że nie mam co z nieniędzmi robić)
Kamykov pożycz troszkę na% flaszka w gratisie hehe


RE: Stadion - kibice - STARY TEMAT - Mr. Zuma - 2018-07-29

wzór na kibiców został zmieniony

//zamykam