Oficjalne forum gry Speedway-World
Szkółka juniorów GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Szkółka juniorów GM_Arek (/showthread.php?tid=6113)



Szkółka juniorów GM_Arek - GM_Arek - 2016-12-28

kolejna z propozycji, wiążąca we wspólną całość pozostałe.

Wspominałem w dyskusji o juniorach, o braku opłacalności i niemalże natychmiastowym wyrzucaniu zawodników z talentem 1-3 (mało kto ich szkoli).
Oprócz proponowanej zmiany obniżenia wszystkim szkółkowiczom śr. skilla (5* -3, 4* -2, 3-1* -1)...

...proponuję zmianę możliwych skoków skilla u w/w zawodników.

________Talent1_Talent2_Talent3_Talent4_Talent5_
skok +1___50%___40%___33%___15%_____-
skok +2___40%___40%___34%___40%___50%
skok +3___10%___20%___33%___45%___50%

Chciałbym, by nawet zawodnik z 1* wzbudzał w graczach zastanowienie, czy nie warto go czasem szkolić, bo przy odrobinie szczęścia może nam przez całą karierę skakać +3 i będziemy mogli mieć z niego prawdziwego koksa. Inwestycja obarczona jest ryzykiem, ale to właśnie może dodać pikanterii szkoleniu takiego juniora.
A jak działa czynnik % chyba nikomu tłumaczyć nie muszę Oczko


RE: Szkółka juniorów - Arkadiusz - 2016-12-28

Podsled to w % a jakby bedzie z tym szybszym szkoleniem? Tez będzie zalezalobcis od talentu ? Jak często jaki talent bedzie misl skoki bo to mnie ciekawi.


RE: Szkółka juniorów - FireMan - 2016-12-28

Poziom Ilość dni treningu potrzebny do skoku gdy talent juniora wynosi 3
1 poziom - 30 dni (licząc od poniedziałku do piątku)
2 28
3 26
4 25
5 24
6 24
7 23
8 23
9 22
10 22
11 21
12 21
13 20
14 20
15 20

Tej tabelki nie zmieniajcie
Nie po to wydałem grube miliony , aby gracz z dajmy na to 3 albo 5 poziomem (mam 11 z tego co pamietam ) miał teraz jeszcze mniejszy czas oczekiwaniami na skok niz ja .


RE: Szkółka juniorów - Arkadiusz - 2016-12-28

A szybszy wzrost skilli dotyczyć bedzie tylko juniorow tak?


RE: Szkółka juniorów - Petecki - 2016-12-28

po co obniżać skile w szkółce skoro ma być szybszy wzrost? nie łapię chyba


RE: Szkółka juniorów - Arkadiusz - 2016-12-28

(2016-12-28, 21:29:48)Petecki napisał(a): po co obniżać skile w szkółce skoro ma być szybszy wzrost? nie łapię chyba

To samo pisałem wcześniej.


RE: Szkółka juniorów - GM_Arek - 2016-12-29

śpieszę wyjaśnić. Juniorzy nie mają się szkolić szybciej sami w sobie. Mają się szkolić szybciej w stosunku do seniorów. Obecnie też mają krótszy tren skilla w stosunku do seniora, ale chcemy też zrobić różnicę w obozach: junior będzie dostawał więcej od seniora na tym samym obozie (wątek wkrótce na forum).


RE: Szkółka juniorów - Arkadiusz - 2016-12-29

(2016-12-29, 12:09:08)GM_Arek napisał(a): śpieszę wyjaśnić. Juniorzy nie mają się szkolić szybciej sami w sobie. Mają się szkolić szybciej w stosunku do seniorów. Obecnie też mają krótszy tren skilla w stosunku do seniora, ale chcemy też zrobić różnicę w obozach: junior będzie dostawał więcej od seniora na tym samym obozie (wątek wkrótce na forum).

A wejdzie to juz na najbliższym obozie?


RE: Szkółka juniorów - wojtas_gkm - 2016-12-29

Czy ta zmiana miałaby dotyczyć tylko zawodników w szkółce, czy wszystkich?
Bo jeżeli np u zawodnika z talentem 5 zwiększymy prawdopodobieństwo niższego skoku (podane 50/50), to nawet przy krótszych czasach potrzebnych na skok może rozwijać się wolniej/słabiej w łącznym rozrachunku


RE: Szkółka juniorów - Arkadiusz - 2016-12-29

(2016-12-29, 12:57:33)wojtas_gkm napisał(a): Czy ta zmiana miałaby dotyczyć tylko zawodników w szkółce, czy wszystkich?
Bo jeżeli np u zawodnika z talentem 5 zwiększymy prawdopodobieństwo niższego skoku (podane 50/50), to nawet przy krótszych czasach potrzebnych na skok może rozwijać się wolniej/słabiej w łącznym rozrachunku

Skoro arek napisal ze junior dostanie więcej niż senior ns obozie to raczej logiczne ze nie chodzi o sxkolke.


RE: Szkółka juniorów - wojtas_gkm - 2016-12-29

(2016-12-28, 14:41:01)GM_Arek napisał(a): Oprócz proponowanej zmiany obniżenia wszystkim szkółkowiczom śr. skilla (5* -3, 4* -2, 3-1* -1)...

...proponuję zmianę możliwych skoków skilla u w/w zawodników.

Arkadiusz wcale nie takie logiczne, bo ja nie pytam o obozy, a wysokość skoków skilla, czego ten temat dotyczy.

I moje pytanie, czy ta zmiana ma być tylko w szkółce, czy dla wszystkich zawodników


RE: Szkółka juniorów - GM_Arek - 2016-12-29

Arkadiusz, tak, chciałbym by weszło już od tego obozu.
wojtas_gkm, chciałbym by objęła wszystkich. I oczywiście, że zawodnik z tal 5* może rozwijać się wolniej, jak i z tal 1* będzie mógł szybciej. Teraz również nie masz gwarancji że twój tal 5* rozwija się tak samo lub szybciej jak inny zawodnik z tal 5*.

Poza tym zmiana ta dla samej szkółki mogłaby oznaczać chęć rozbudowy jej do 15 lvl, choćby po to by mieć dodatkowe sloty na zawodników nawet z talentem 1*. myślę, że ja trzymałbym choć takiego 1 zawodnika i sprawdzał jak się rozwija w stosunku do rówieśników z większym talentem.


RE: Szkółka juniorów - Arkadiusz - 2016-12-29

No to super juniorów po obozie więcej dkocza skille.dobra zmiana.


RE: Szkółka juniorów GM_Arek - Mr. Zuma - 2018-07-29

Szkółka juniorów została zmodyfikowana

//zamykam