Oficjalne forum gry Speedway-World
Kibice GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Kibice GM_Arek (/showthread.php?tid=6193)

Strony: 1 2 3 4 5


Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-28

no to jedziemy dalej Uśmiech

Jak wiemy, z kibicami ogólnie jest "ryż" i wszyscy zastanawiają się, po co było budować smoki, na których nigdy nie ma kompletu. Chciałbym dokonać zmian w tej materii i potrzebuję waszej pomocy.

Po 1. zamierzam każdej drużynie (zależnie od ligi) przypisać fanklub, który będzie podstawą do obliczania kibiców na trybunach. Fanklub będzie skonstruowany tak, by na starcie swej działalności nie zaburzyć obecnych przychodów z meczów ligowych.
2. fanklub wraz z wynikami naszej drużyny będzie się stopniowo powiększał lub pomniejszał.

Liczba kibiców na stadionie będzie uzależniona od naszych wyników, ale również od decyzji na które będziemy mieć wpływ.

Oto zmienne:
- fanklub (liczba fanów)
- nastrój kibiców (zależny od wyników drużyny)
- pogoda
- kibice gości
- seria (zwycięstw lub porażek)
- różnica miejsc do rywala jeśli słabszy podejmuje lepszego
- ceny biletów

dodatkowo:

- koncert zespołu
- komunikacja miejska
- cheerleaderki (podprowadzające)
- parkingi (tu już jednak wchodzimy w temat stadionu, o którym TUTAJ).

Macie jeszcze jakieś pomysły (im mniej skomplikowane tym lepiej) wpływające na ilość fanów na stadionie?


RE: Kibice GM_Arek - Misiek81 - 2017-03-28

Pamiatki klubowe ilosc miejsc parkingowych bary restauracje i dobra promocja meczu do cen dolozyc w Ksegowosci programy meczowe max do 10zl od osoby itp.


RE: Kibice GM_Arek - holender260 - 2017-03-29

No i te zmiany idą w dobrym kierunku jestem jak najbardziej na TAK .


RE: Kibice GM_Arek - Arkadiusz - 2017-03-29

A pomysleliscie o druzynach ktore stawiaja na mlodziez i jada samymi juniorami???
beda mieli mala ilosc widzow bo wszystko przegrywaja.
czy to jest przemyslane?


RE: Kibice GM_Arek - Turbina - 2017-03-29

Ja śmigam juniorami i przegrywam mecze ligowe to dlaczego mam być stratny tylko dlatego że stawiam na młodzież?


RE: Kibice GM_Arek - Arkadiusz - 2017-03-29

(2017-03-29, 21:25:39)Turbina napisał(a): Ja śmigam juniorami i przegrywam mecze ligowe to dlaczego mam być stratny tylko dlatego że stawiam na młodzież?

O tym właśnie pisałem.ciekawe co na to wladza.


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-29

(2017-03-29, 21:25:39)Turbina napisał(a): Ja śmigam juniorami i przegrywam mecze ligowe to dlaczego mam być stratny tylko dlatego że stawiam na młodzież?

a wytłumacz mi dlaczego nie masz być stratny? dlaczego kibice mają chodzić tak samo licznie na twoje mecze jak chodzą na mecze drużyny walczącej o awans? Olewasz kibiców, więc dlaczego mają chodzić oglądać "mecze" twojego zespołu? Gram w grę, gdzie przyjąłem taktykę opisywaną przez ciebie i pogodziłem się z tym, że fani mniej licznie przychodzą na mój stadion. Wybrałe(m/ś) zarabianie na juniorach zamiast na kibicach. Wyobraź sobie sytuację że któryś realny klub ekstraligowy decyduje się jechać juniorami i olewając jakąkolwiek walkę w meczach. Jak długo i w jakiej ilości fani będą licznie stawiać się na takich meczach?

E: w końcu zaczniesz wygrywać to kibice zaczną wracać na twój stadion, lub będziesz posiłkował się transferami juniorów by nabić klubową kasę. każdy wybiera jakąś ścieżkę rozwoju swojej drużyny. Jeden walczy na ile sił i kasy starcza, inny nastawia się na szkolenie i życie z transferów


RE: Kibice GM_Arek - FireMan - 2017-03-30

Rozumiem , że wyniki mają wpływ na ilosc kibiców , ale jeżeli ze wzgledu na wyniki na stadion miałoby mi przyjść np 10000 kibiców lub mniej , przy możliwościach obiektu 3 razy większych to to juz byłoby smieszne .
Nie po to buduje się takie wielkie stadiony , żeby po tym jeszcze tracic .
W obecnej chwili jakby weszła opcja wyburzania , to bardzo chętnie pozbylbym sie minimum 10 tys z jego pojemności .
Nikt chyba nie miał na meczu ligowym 20 tys kibiców , wiec po co utrzymywać 1/3 stadionu .
Z wynikami nie mam problemu , ale za 2-4 sezony zaczną odchodzić obecni seniorzy i w ich miejsce wychowankowie wejdą , co będzie skutkować w pierwszej fazie obniżkę wyników klubu .
Swoj klub utrzymuje z zysków ze stadionu , nie z transferów , wiec nie chce aby pozbawiać mnie i innych co mają podobne podejście pieniędzy .


RE: Kibice GM_Arek - Misiek81 - 2017-03-30

Propozycja do ksiegowosci dotyczaca kibicow :wprowadzenie karnetów np.1/3 stadionu cena hmmmskoro najdrozszy bilet na lige to 40 80 i 200 niech bedzie jakis posredni np 30x 9 spotkan domowych 270 zl i stadion majac 11000 max 3000 karnetow i tu by sie pojawila rola kibica im wieksze zainteresowanie druzyna tym wiecej karnetow sprzedanych np.im wieksza promocja klubu temat do przedyskutowania.


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

(2017-03-30, 05:30:50)XXX46 napisał(a): Rozumiem , że wyniki mają wpływ na ilosc kibiców , ale jeżeli ze wzgledu na wyniki na stadion miałoby mi przyjść np 10000 kibiców lub mniej , przy możliwościach obiektu 3 razy większych to to juz byłoby smieszne .
Nie po to buduje się takie wielkie stadiony , żeby po tym jeszcze tracic .
W obecnej chwili jakby weszła opcja wyburzania , to bardzo chętnie pozbylbym sie minimum 10 tys z jego pojemności .
Nikt chyba nie miał na meczu ligowym 20 tys kibiców , wiec po co utrzymywać 1/3 stadionu .
Z wynikami nie mam problemu , ale za 2-4 sezony zaczną odchodzić obecni seniorzy i w ich miejsce wychowankowie wejdą  , co będzie skutkować w pierwszej fazie obniżkę wyników klubu .
Swoj klub utrzymuje z zysków ze stadionu , nie z transferów , wiec nie chce aby pozbawiać mnie i innych co mają podobne podejście pieniędzy .

Fanklub skonstruowany będzie tak, by nie zaburzyć na początku obecnej średniej frekwencji na stadionach. Jeśli do tej pory maksymalnie przychodziło do ciebie np 15 tys kibiców, to nagle nie zacznie przychodzić ich 25 tys. Ale z czasem, dzięki wynikom, ta frekwencja będzie rosła lub spadała. Możliwości obiektu nie mają przy obecnych założeniach żadnego znaczenia (nie zrobimy przecież tak, że skoro ktoś ma 50-tysięcznik to nagle z d.. nie zapełnimy mu go kibicami Uśmiech )
Stadiony do tej pory były budowane na wyrost, ale proponowana przeze mnie formuła ma w przyszłości pozwolić je wypełniać coraz bardziej. Ale owszem, tak jak w sumie do tej pory, część managerów może pomyśleć o wyburzeniu zbędnych miejsc.
Kolejne: to zrób tak by wymiana zawodników była bezbolesna dla kibiców. Bo co to za podejście: obniżam loty (czyt. odmładzam skład) ale czy się stoi, czy się leży, kasa z biletów się należy. Wg mnie bardzo mylne podejście, które zresztą skonstruowane jest przez obecny system kibiców na meczach.

Ps: obniżenie wyników nie sprawi, że nagle z 15 tys na stadionie pojawiać się będzie 2 tys kibiców. Ale stałe dołowanie w dłuższej perspektywie (wielu sezonów) do takiego stanu może oczywiście doprowadzić (może nie aż tak niskiego, ale jednak)


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

(2017-03-30, 06:21:48)Misiek81 napisał(a): Propozycja do ksiegowosci dotyczaca kibicow :wprowadzenie karnetów np.1/3 stadionu cena hmmmskoro najdrozszy bilet na lige to 40 80 i 200 niech bedzie jakis posredni np 30x 9 spotkan domowych 270 zl i stadion majac 11000 max 3000 karnetow i tu by sie pojawila rola kibica im wieksze zainteresowanie druzyna tym wiecej karnetow sprzedanych np.im wieksza promocja klubu temat do przedyskutowania.

sam pomysł powstania fanklubu jest właśnie takim "skarnetowaniem" kibiców Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-03-30

GM_Arek ale to musiałoby to pociągnąć za sobą zmiany w sponsoringu, bo na dziś wpływu z biletów sa praktycznie jednym dochodem klubów, bo reszta nie pokrywa nawet tygodniowych wydatków.
W sytuacji gdy ktoś buduje skład oparty na juniorach, przyszłościowy, to za chwilę będzie bez kasy. Piszesz, że każdy wybiera swoja strategię, ale tak uniemożliwiasz jej prowadzenie. Jako, że gra jest od dawna w czarnej d... sporo graczy odpuściło tymczasowo rozgrywki ligowe skupiając się na innych turniejach, które sprawiają, że ta gra jeszcze nie upadła i budujac skład od podstaw na lata. Teraz będzie przez to pozbawiony kasy, czy o to chodzi?
Chciałeś odmładzić składy ekip, a to jest krok w przeciwnym kierunku, bo ludzie zaczną skupowac dziadkow dla wyniku i utrzymania kibiców.
Tym bardziej, że zmianą wzrostów skilli i zwiększeniem częstotliwości 2 u graczy z maksymalnym talentem praktycznie pozbawiło się szans młodych zawodników dogonienia dziadków (swoja drogą nie wiem jak działa ta losowość bo trójek prawie nie ma).


RE: Kibice GM_Arek - Tofik - 2017-03-30

Panowie mylicie troche pojęcia bo poruszacie w tym wątku trzy sprawy pierwsza to Stadion druga to Kibice i trzecia Fanklub. Na moje każda z tych wymienionych pozycji to osobna kwestia do zrobienia. I nie zgodze się ze stwierdzeniem że potrzebna jest zmiana sponsoringu może będzie potrzeba taka ale nie na teraz .


RE: Kibice GM_Arek - Hyziu - 2017-03-30

Podzielam obawy Wojtasa, od kilku sezonów gram tylko po to żeby uczestniczyć w turniejach, a liga, puchar leży odłogiem. Jeżeli ze względu na zmiany miałbym stracić obecne przychody, które de-facto wystarczają na jakiekolwiek egzystowanie z małą górką, to gra dla mnie nie ma sensu i nie zamierzam tutaj nikogo szantażować, bo nie tędy droga tylko wypadałoby się zastanowić, czy nie zostawić przychodów ze stadionu na dotychczasowym poziomie lub to minimalnie obniżyć, ale żeby z czasem nie zrobił się to spadek o 50%.
Tak na szybko policzyłem mniej więcej mój bilans jak to wygląda obecnie w takim zestawienie dwu-tygodniowym czyli tydzień z ligą i tydzień bez ligi jeżeli chodzi o przychody. Wydatki w każdym tygodniu takie same. Taki bilans dwutygodniowy pomnożyłem razy 8 bo mamy 8 takich dwutygodni rozliczeniowych i od tego odjąłem sumę którą muszę przeznaczyć na przedłużenie kontraktów wszystkim zawodnikom.
Wiadomo bilans jest ogólnikowy i pewnie w jednym tygodniu lepiej jest w drugim gorzej, jednak widać że na tą chwilę jakichś kokosów nie zbijam, a gotówkę na koncie którą obecnie posiadam zawdzięczam czasom gdzie zarobiłem na transferach seniorów jak wyprzedawałem skład.

P.s.

Nie związane z tematem, ale przy okazji obliczeń zauważyłem pewien wg mnie błąd, otóż Pensje zawodników nie zostały obniżone zgodnie z obniżeniem im skila ;Oczko Takie małe oszustwo administracji u mnie wychodzi ok. 5k tygodniowo w plecy.


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

wojtas, Hyziu: przeczytajcie jeszcze raz moje wyjaśnienie powyżej odnośnie tychże obaw.
załóżmy że obecnie na stadion e-ligi przychodzi ok 15k kibiców. Po wprowadzeniu fanklubu liczba ta zostanie +/- na takim samym poziomie. jednakże długie dołowanie, nie spowoduje że nagle na stadion zacznie przychodzić 1k. Liczba kibiców na meczu ulegnie zmniejszeniu, jednakże na pewno nie do liczby 1 tys.
I wybaczcie, ale nie do końca powinienem zwracać uwagę na komentarze managerów którzy obecnie wybrali egzystowanie dla egzystowania. Nie jest to jakiś atak z mojej strony, ale gra typu manager w założeniu ma wymuszać rywalizację, a jeśli ktoś jej unika to liczy się z tym, że i kibice takiego sposobu prowadzenia klubu nie będą doceniać.
Jeśli ktoś wybiera granie jedynie dla szkolenia, to liczy na kasę z transferów. Ale znowu tę kasę po coś przecież zbiera - na atak wyższych lig w przyszłości. jeśli już zdecyduje się na ten krok to i kibice będą bardziej to doceniać i zaczną w większej liczbie przychodzić na stadion. Przecież bzdurą samą w sobie, z logicznego punktu myślenia, jest by na tym samym poziomie rozgrywkowym klub walczący o awans (czy medale) miał taką samą frekwencję jak klub dołujący w danej lidze.