Oficjalne forum gry Speedway-World
Kibice GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Kibice GM_Arek (/showthread.php?tid=6193)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Kibice GM_Arek - Hyziu - 2017-03-30

Nie, no ok masz rację nie doczytałem tego P.s. u ciebie. Jeżeli będzie to miało tak wyglądać to dla mnie spoko, a na komentarze wszystkie musisz zwracać uwagę bo każdy może mieć coś wartego uwagi do przekazania, a to że wybrałem taką, a nie inną drogę to tylko dlatego, że gra jest jaka jest, a nie chciałem tracić drużyny licząc że może kiedyś jednak będzie lepiej Język Proszę się odnieść do mojego P.s. nie koniecznie już tutaj Język


RE: Kibice GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-03-30

Chcesz urealnić w ten sposób gre fajnie, tylko w realu przychody z biletów to ok 20-30% wpływów, tutaj jakieś 90% dlatego mówię o konieczności pociągnięcia za tym zmian w kwestii przychodów.
Mówisz, że zmiany nie będą Tak drastyczne, ale nie ma żadnych szczegółów kask by to miało wyglądać.
Mimo, że większości Twoich dotychczasowych zmian nie popierałem to broniłem Twoich decyzji, przestaje jednak dostrzegać jakąkolwiek spójność strategii. Z jednej strony odmładzamy, za chwilę uderzy w młodych. Najpierw pomysł podnosimy pensje, teraz zabieramy części wpływy. Brak ciągłości planowania.Druga kwestia taka, że w każdym temacie jest to samo, rzucasz pomysł do dyskusji, ale jak tylko pojawiają się głosu sprzeciwu, czy wątpliwości to zaraz okazuje się że i tak racja jest po Twojej stronie. Ty tu rzadzisz i drcydujesz.
Pamiętaj tylko, że taki Hyziu sporo dla tej gry zrobił...


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-03-30

Całkowicie zła koncepcja z tym fanklubem w takim kształcie. Odwołując się do realnego świata takie podejście oczywiście miałoby sens i jest logiczne: masz wyniki - masz kibiców. Ale tutaj w grze to zupełnie co innego.
Nie pomyślano bowiem o tym, że takie rozwiązanie całkowicie załatwia tych, którzy mozolnie oszczędzając cierpliwie budują swe zespoły.
Takie rozwiązanie wręcz wymusza zakup zawodników z listy transferowej na co akurat nie każdy musi mieć z różnych względów ochotę - nadto zawodników drogich ( bo przecież nic nie zrobiono z pensjami ) a za to najgorszych zazwyczaj spośród kadr klubów, z którymi przyjdzie nam przecież kiedyś w końcu rywalizować.
Fanklub tutaj nie powinien więc bazować na wynikach. Może za to zależeć od czasu istnienia drużyny ale liczonego od dnia wprowadzenia tego pomysłu. Może też bazować na lojalności zawodnika czyli wierności barwom swego klubu.
Zgłaszam sprzeciw wobec uzależniania ilości fanów od wyników ligowych.


RE: Kibice GM_Arek - Misiek81 - 2017-03-30

FanClub nie moze by uzalezniony od wyników pokażcie mi taki Fc w Polsce gdziekolwiek ...FanClub to kibice będący z drużyną na dobre i złe a nie tylko na dobre to pojecie sie nazywa kibice sukcesu lub pikniki dlatego też jestem na nie .Liczba osób wFC powinna być uzależniona od...promocji meczu im wyższa rym wiecej kibicw przyjdzie bo wie o meczu tak to działa w realu reklama dzwignia nie tylko handlu ale i sportu .GMArek jeśli chcesz robić FC zależny od wyników to robisz kolejny krok wstecz a nie do przodu ku rozwojowi .


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

misiek: inaczej, nasz fanklub jest po prostu wypadkową kibiców na stadionie (ich nastrój przekłada się na nastrój przeciętnego piknika)- więc odwoływanie się że są z drużyną na dobre i na złe nie ma tu sensu (choć na pewno cały fc zawsze pojawi się na stadionie niezależnie od wyników drużyny Uśmiech )

może popracujmy trochę na liczbach, by pokazać wam że strach wcale nie ma takich wielkich oczu o jakie tu się raban robi Uśmiech

Liczby oczywiście do wspólnego dopracowania.
przykładowy klub w 2/3 lidze ma rozrzut między 10-14 tys kibiców na meczu (załóżmy że średnia to 12k dla ligi - liczby do ustalenia).
Bazowo (po wprowadzeniu fc) na meczu pojawi się 12 tys kibiców. Przy mega sprzyjających okolicznościach na stadionie pojawi się ok 16 tys, a gdy drużyna będzie dołować będzie to ok 9-10 na meczu (plus może być większy niż minus). W tej chwili rozrzut jest pomiędzy 10-14 a zrobi się 9-16. więc chyba nie jest to takie wielkie zabieranie prawda? A raczej możliwe dodanie

Jednakże drużyna wygrywając buduje (powiększa) swój fc który z czasem przenosi się na większe liczby kibiców na stadionie, przychody z biletów itp. - wtedy rozbudowa stadionów ma sens.

hyziu; będę jeszcze rozmawiał z Kuba nt tychże pensji, bo każdy medal ma dwie strony Uśmiech a na komentarze oczywiście zwracam uwagę, po to właśnie wątki na forum, a nie suche wprowadzanie zmian.
anton: oczywiście że pomyślano o tych co mozolnie budują skład (nie mylić z: jadą juniorami i wyniki maja w d..) - jedno zwycięstwo będzie więcej znaczyć dla kibiców niż 1 porażka. ps: dlaczego liczba kibiców na stadionie ma zależeć jedynie od "pogody"? bo jeżeli uzależnić ją jedynie od pojemności stadionu to hulaj dusza nie ma granic i budujemy Uśmiech A już na pewno nie może zależeć od czasu istnienia drużyny (w momencie wprowadzenia fc) - nie wyobrażam sobie w 5 lidze klubu ze np 15 sezonową tradycją przyciągającego 50 tys kibiców na mecz (przykład np glasgow r. z reala tutaj nie przypasi).
wojtas: dlaczego przypinacie mi łatkę "odmładzamy"? to że zmieniłem nieco podejście do starszych zawodników nie oznacza, że trzeba ich natychmiast wyrzucać. przecież zmiana naliczania spadków (+dodatek dla wychowanka w tym temacie) nie zmusza nikogo do odmładzania na siłę składu - chyba nie tędy droga. Starszy, normalnie rozwijany zawodnik, nadal będzie lepszy od młodszego Uśmiech o częściowym zabieraniu wpływów masz napisane powayżej - wcale takiego mega zabierania nie będzie, no chyba że przestaniesz o cokolwiek walczyć w lidze, zbierać bęcki, to po x sezonach to odczujesz. ps: głosy sprzeciwu są po to by pokazać mi ewentualne zagrożenia. A to, że bronię swojej koncepcji nie oznacza, że racja jest po mojej stronie. błędnie interpretujesz moje działanie. Mam plan, który chcę realizować. rzucam wam pomysły i liczę na dyskusję. Jeśli coś mnie przekona do zmiany planu to go zmieniam (spytaj np Hyzia jak działam w SpS - no chyba że mnie pojedzie Język Ale ogólnie czasem daję sie przekonać że pomysł jest zły, a jeszcze łatwiej, że wymaga korekt Uśmiech )


RE: Kibice GM_Arek - Turbina - 2017-03-30

To może zrobić tak te drużyny które jeżdżą juniorami i tylko stawiają na juniorów tak jak ja przenieść do najniższych lig .
A tam obniżyć wpływy np o 20% .
Ja nie mam zamiaru seniorami śmigać po tylko żeby nie być stratny .bo przegrywam mecze juniorami to juz na starcie po tej zmianie będę pod kreską


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-03-30

W nawiązaniu do wypowiedzi GM_Arek
Działania miały iść w kierunku wyrównywania szans a nie przeciwnie. Dlatego nie można się zgodzić na fan club naliczany od momentu istnienia drużyny bo takie potraktowanie zagadnienia dysproporcje - wynikające np. z wpływów - tylko pogłębią.
Dlatego powtarzam - fan club jeśli ewentualnie w ogóle - to tylko naliczany od momentu wprowadzenia pomysłu i zależny co najwyżej od lojalności zawodnika czyli wierności barwom swego klubu. Inaczej pogłębisz tylko dysproporcje pomiędzy drużynami.
I poza tym dlaczego zespół budowany na bazie własnych możliwości uważasz za gorszy? Raczej trzeba stworzyć warunki i możliwości aby i taki miał rację bytu a nie od razu autorytatywnie narzucać graczom z góry przez Ciebie ustalony tryb budowania teamu.
Jeśli nadal będziesz podtrzymywał ten kierunek odbierzesz rację bytu w tej grze wszelkim lokalnym patriotom nie posiłkującym się rynkiem transferowym - naprawdę tego chcesz?
Rozumiem, że należysz do graczy, którzy już rozbudowali swój zespół i istnieje on już długo ale Ty nie powinieneś występować w interesie swoim i starych graczy ale w interesie gry a on jest zależny od napływu nowych graczy dlatego uważam, że konsekwentnie acz uparcie próbujesz tym pomysłem strzelić sobie i przy okazji SW bardzo boleśnie w stopę.
Apeluję - przemyśl i odpuść w tym zakresie.


RE: Kibice GM_Arek - taxi1981 - 2017-03-30

Więc jeśli jadę sparingi różnymi składami żeby dbać o sprawność i wyniki są różne będę za to karany mniejszą ilością kibiców-trochę nie hallo


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

taxi: a kto mówił o jakichkolwiek sparingach? nie dopowiadajcie sobie tego czego nie ma.

turbina: a w jakim celu jedziesz tylko juniorami? by zbudować mocny skład oparty na własnych wychowankach i potem chyba zacząć wygrywać prawda? Poza tym nikt nie karze ci jechać seniorami. czy ktokolwiek przeczytał to co napisałem nt liczb?

anton: a kto powiedział że zespół budowany na bazie własnych zawodników jest gorszy? proszę nie wciskać mi nie moich słów w usta. odniosłem się jedynie do jazdy juniorami- skoro olewasz kibiców pod przyszły interes klubu (patrz transfery), to dopóki wynik twoich działań nie będzie interesujący dla twoich kibiców, to oni powinni olewać ciebie. Dolujesz, a wymagasz by przychodzili na stadion wiecznie w silnej liczbie. myślenie rodem z zamierzchłych czasów.

ps: i dopóki nie zrozumiesz, że nie mam interesu bycia najlepszym managerem w sw - z racji pełnionej funkcji olewam to, dopóty będziesz pisał i może nawet naprawdę tak myślał, że robię zmiany w swoim interesie (co mnie osobiście bawi, ale ktoś naprawdę może uwierzyć w twoje słowa).

I na koniec anton: jeśli krytykujesz, a masz podane ode mnie liczby, poprzyj proszę swą krytykę i wieszczenie upadku sw liczbami. ja przykładowe rzuciłem żeby pokazać wam, że strat dla GRAJĄCYCH graczy nie będzie. Jeśli uważasz inaczej czekam na KONKRETY a nie "apele"


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

i jeszcze jedno zdanie. wszyscy narzekamy na obecnych kibiców. proponuję wam zmianę która stopniowo będzie zwiększać ich liczbę by sens miała rozbudowa stadionów, a słyszę tylko obawy. czyżby w sw nikt już o nic nie walczył, a wszyscy skupiali się jedynie na trenowaniu juniorów? bo z tego co czytam wypowiadają się w większości ci, którzy trenią juniorów i uważają, że czy jadą dobrze czy źle, kasa z biletów należy się jak psu micha.

to jeszcze jeden przykład z planów:
zakładamy że mamy tak wyrównaną ligę, że każdy wygrywa tylko w domu. jadę mecz u siebie i wygrywam. nastrój fanów wzrasta o jeden poziom i w tyg dochodzi do fc załóżmy 5 nowych członków. Za tydzień przegrywam wyjazd, nastrój fanów spada o 1 poziom, ale w tyg odchodzi już tylko 3 fanów z fc. Liczba fanów na stadionie nadal oczywiście jest zależna od pozostałych zmiennych (fc jest tylko wypadkową)


RE: Kibice GM_Arek - taxi1981 - 2017-03-30

Więc zmian w kibicach na sparingach nie będzie?


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-03-30

W sumie to szkoda GM_Arek, że nie umiesz przewidzieć skutków swych działań.

"skoro olewasz kibiców pod przyszły interes klubu (patrz transfery), to dopóki wynik twoich działań nie będzie interesujący dla twoich kibiców, to oni powinni olewać ciebie."

Jak początkujący może sprawić aby skutki jego działań były satysfakcjonujące dal kibiców fan clubu????? Ma zrobić skok na bank aby zdobyć kasę? Żenujący poziom myślenia...


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

(2017-03-30, 17:02:52)anton napisał(a): W sumie to szkoda GM_Arek, że nie umiesz przewidzieć skutków swych działań.

oświeć mnie proszę. a jeśli nie potrafisz to przestań krytykować


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

(2017-03-30, 17:01:50)taxi1981 napisał(a): Więc zmian w kibicach na sparingach nie będzie?

jak napisałem zaraz na początku wątku, nie bo tutaj pełnia one zupełnie inną rolę niż w realu. wpływ na nastrój naszych fanów obecnie ma mieć tylko liga


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-03-30

(2017-03-30, 17:04:10)GM_Arek napisał(a):
(2017-03-30, 17:02:52)anton napisał(a): W sumie to szkoda GM_Arek, że nie umiesz przewidzieć skutków swych działań.

oświeć mnie proszę. a jeśli nie potrafisz to przestań krytykować

Nie rozumiesz, że wzmocnisz tym ( liczenie ilości członków fan clubu od daty założenia zespołu ) silnych i osłabisz słabych czyli początkujących? naprawdę tego nie pojmujesz????