Oficjalne forum gry Speedway-World
Kibice GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Kibice GM_Arek (/showthread.php?tid=6193)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Kibice GM_Arek - taxi1981 - 2017-03-30

Ok. To już inaczej wygląda w takim razie


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

(2017-03-30, 17:09:15)anton napisał(a):
(2017-03-30, 17:04:10)GM_Arek napisał(a):
(2017-03-30, 17:02:52)anton napisał(a): W sumie to szkoda GM_Arek, że nie umiesz przewidzieć skutków swych działań.

oświeć mnie proszę. a jeśli nie potrafisz to przestań krytykować

Nie rozumiesz, że wzmocnisz tym ( liczenie ilości członków fan clubu od daty założenia zespołu ) silnych i osłabisz słabych czyli początkujących? naprawdę tego nie pojmujesz????

eee a wiesz że, cyt: " liczenie ilości członków fan clubu od daty założenia zespołu" to nie są moje słowa? Język

gdzieś ty w moich propozycjach coś takiego znalazł? kolego ogarnij się proszę Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

(2017-03-30, 17:09:54)taxi1981 napisał(a): Ok. To już inaczej wygląda w takim razie

no Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-03-30

(2017-03-30, 17:12:24)GM_Arek napisał(a):
(2017-03-30, 17:09:15)anton napisał(a):
(2017-03-30, 17:04:10)GM_Arek napisał(a):
(2017-03-30, 17:02:52)anton napisał(a): W sumie to szkoda GM_Arek, że nie umiesz przewidzieć skutków swych działań.

oświeć mnie proszę. a jeśli nie potrafisz to przestań krytykować

Nie rozumiesz, że wzmocnisz tym ( liczenie ilości członków fan clubu od daty założenia zespołu ) silnych i osłabisz słabych czyli początkujących? naprawdę tego nie pojmujesz????

eee a wiesz że, cyt: " liczenie ilości członków fan clubu od daty założenia zespołu" to nie są moje słowa? Język

gdzieś ty w moich propozycjach coś takiego znalazł? kolego ogarnij się proszę Uśmiech

Nigdy nie twierdziłem, że to cytat - ogarnij się kolego Uśmiech

Natomiast to jest z Ciebie cytat "A już na pewno nie może zależeć od czasu istnienia drużyny (w momencie wprowadzenia fc) - nie wyobrażam sobie w 5 lidze klubu ze np 15 sezonową tradycją przyciągającego 50 tys kibiców na mecz (przykład np glasgow r. z reala tutaj nie przypasi)." z czego wynika, że rzeczywiście odwrotnie zrozumiałem - w pośpiechu - twoje słowa. Ubolewam - I sorry Smutny

Natomiast nadal jestem przeciwny uzależnianiu ilości członków fan clubu od wyników.



RE: Kibice GM_Arek - Turbina - 2017-03-30

Jadę juniorami w lidze oraz innych .mam nadzieje ze ich kiedyś wyszkole na porządnych jeźdźców.ale dlaczego mam być stratny w lidze bo tylko jadę juniorami?to nie lepiej cos z kasy obniżyć czy cos w tym stylu .


RE: Kibice GM_Arek - Turbina - 2017-03-30

W sumie co zrobisz to zrobisz .nie warto sie udzielić tylko patrzeć co piszecie.i tak coraz górze jest niestety ?:-\


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

(2017-03-30, 18:29:39)Turbina napisał(a): Jadę juniorami w lidze oraz innych  .mam nadzieje ze ich kiedyś wyszkole na porządnych jeźdźców.ale dlaczego mam być stratny w lidze bo tylko jadę juniorami?to nie lepiej cos z kasy obniżyć czy cos w tym stylu .

a dlaczego na twój stadion ma przychodzić tyle samo kibiców co na stadion lidera twojej ligi, który wypruwa sobie żyły by wygrać ligę i awansować? ty wybrałeś ścieżkę szkolenia juniorów i dołowania w lidze na przyszłą kasę, on wybrał ścieżkę ciągłych inwestycji i awansu sportowego.


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

(2017-03-30, 18:32:39)Turbina napisał(a): i tak coraz górze jest niestety ?:-\

jeszcze nie zrobiliśmy nic, co mogłoby spowodować inne słowa. By było lepiej (oby!) musieliśmy zacząć od podstaw. Dopiero teraz proponowane zmiany maja na celu ulepszanie gry Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-03-30

To idzie w złym kierunku. Myślę o zwiększeniu uzależnienia pośrednio dochodów od wyników. Nagradzane mają być więc w większości kluby, które korzystały z listy transferowej, zapomina się natomiast, że proces kształtowania się strategi a zwłaszcza jej realizowanie jest zjawiskiem długotrwałym. Raptowna zmiana warunków gry całkowicie zmienia zasadność koncepcji innych jak opartych o listę transferową.
Jeśli to zostanie wprowadzone to tylko porzucić drużynę i zaczynać na nowo a komu się będzie chciało? Ludzie pozawierali wiele długoterminowych zobowiązań a teraz okaże się, zresztą nie po raz pierwszy, że miast tego od razu trzeba było korzystać z listy transferowej bo innej drogi nie ma i raczej nie będzie.
Ilu potrzeba będzie sezonów dla niekorzystających z listy transferowej by w pełni rozbudować szkółkę - jedyne zaplecze drużyny - ilu? 10?, 20?, 30? 40?


RE: Kibice GM_Arek - Marek79 - 2017-03-30

Jestem na wielkie TAK.

Moim zdaniem różnice nie będą wiele większe niż dotychczas, więc nie wiem o co tyle krzyku.
Wielu managerów drastycznie odmładzało składy i lądowali z ekstra czy pierwszej ligi do czwartej czy też nawet piątej licząc się z tym że im niżej to mniejszy dochód za mecz (ja poleciałem z 1 do 4tej ) i jakoś przetrwali i jadą nadal Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - Turbina - 2017-03-30

Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. Mam nadzieje ze nie będzie najgorzej Duży uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-30

anton szybkie obliczenia (dosyć pobieżne) specjalnie dla ciebie, na przykładzie podanym nieco wcześniej Uśmiech

startujesz w tej 3 lidze z przyznanym na starcie sezonu fc i nastawiasz się na szkolenie młodzieży, więc przegrywasz mecz za meczem. W pierwszym meczu na stadionie pojawia się ok 12 tys widzów (zakładam że zmienne są na "środku") co generuje przychód z biletów na poziomie ok 800 tys.
po 2 przegranych spotkaniach nastrój twego fc spada na maks niski poziom. przez ok 15 tyg twój fc opuszczają kolejni fani co powoduje że w ostatnim meczu sezonu na stadionie pojawi się ok 9500 kibiców (zakładam te same zmienne), a na biletach zarobisz ok 650 tys. (spadającą średnią stałą pomiędzy tymi kolejkami policz sobie sam). za 9 spotkań średnia wyniesie ok 730 tys x 9 = 6,5 mln

Tymczasem lider twojej ligi wygrywa mecz za meczem. w pierwszym spotkaniu zgarnia również 800 tys za 12 tys kibiców. jednakże kolejne wygrane powodują że w ostatnim meczu na stadionie pojawia się ok 15 tys za które otrzymuje ok 1 mln. średnio z 9 spotkań to ok 900 x 9 = 8,1 mln.

czy uważasz, że różnica +/- 1,5 mln w ciągu całego sezonu na biletach, gdzie ty olewasz swoich fanów, a inny gracz walczy jak lew, inwestuje w sprzęt itd, to dużo?
Oczywiście różnica ta będzie się pogłębiać, gdy po awansie dany gracz nadal będzie wygrywał, a inny gracz po spadku nadal będzie dołował. Ale to chyba naturalne?
Tym bardziej, że ty szkolisz spokojnie zawodników by dopiero na nich zarobić, a wspomniany gracz nie ma czasu na szkolenie bo postawił na awans sportowy. Jeden i drugi będzie zbierał owoce swej pracy i swej strategi.

Poza tym wspomniany opis liczbowy jest tylko zarysem - liczby i kaształt są nadal w fazie dopracowywania. Liczy te mogą się różnić od liczb końcowych

pamiętajmy jeszcze o tym że gracz dołujący jedyne fundusze z tych 6,5 będzie tak naprawdę musiał przeznaczyć na przedłużenie kontraktów. gracz awansujący ma znacznie wyższe koszty do poniesienia, więc dziwić nie powinno że powinien zarabiać nieco więcej na biletach Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - Petecki - 2017-03-30

dodałbym jeszcze do wyliczeń Hyzia fakt że jeśli ktoś tą szkółkę dopiero robi to lipę ma a nie 1,5 mln z tego biznesu w skali sezonu (komentarz że ktoś liczy na pieniądze z transferów też fajny, za 10 sezonów kogoś sprzedam typowa bajka) za te pieniądze też nikogo sensownego nie kupisz na 2-3 ligę bądźmy szczerzy.
Zmiany idą w raczej nieskoordynowanym kierunku wg mnie, co więcej widzę że wrzucanie ich tutaj jako propozycji jest trochę nie na miejscu bo weszły wszystkie mimo sprzeciwu gracz ypo delikatnych modyfikacjach, czyli to nie propozycje a "fakty dokonane" po lekkim tuningu


RE: Kibice GM_Arek - Tofik - 2017-03-31

Nie wiem o co tyle tu zwady i nieporozumień. Rozumiem że każdy gracz zanim dostanie kibiców FC będzie musiał sobie wybudować sektor dla FC i teraz moje pytanie że taki sektor bedzie można wybudować w stosunku do ilu procent pojemności stadionu czy np na początek 300 miejsc n a następnie od całkowitej pojemności jakiś tam 1% czy też więcej jak by to miało wyglądać . A zapytanie z tąd że nowy gracz ma całkowitą powierzchnie chyba 300 to wiadomym by było że tych miejsć dla FC nie mógł by dosyać 300 bo było by to bezsensu


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-31

nie będzie specjalnego sektora dla fc. fc są jedynie wypadkową liczby kibiców na stadionie. być może samo nazewnictwo fc was myli w tym temacie.