Oficjalne forum gry Speedway-World
Kibice GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Kibice GM_Arek (/showthread.php?tid=6193)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Kibice GM_Arek - Tofik - 2017-03-31

A nie lepiej by było właśnie budować sektor i dopiero liczba wypadowa kibiców Pozatym mamy ekipy podzielone na województwa co można by było wykorzystać jako np mecze derbowe co też by mialo wpływ na ilość kibiców do tego doszło by musowo zapewniać ochrone . Jak już coś robić to może w ten kierunek też iść


RE: Kibice GM_Arek - Tofik - 2017-03-31

Wtedy taki sektor zapełniał by się też w zależności od wyników drużyny . Przy dobrej passie kibice by ten sektor zapełniali bardziej a przy kiepskich passach mniej by zapełniali


RE: Kibice GM_Arek - Tofik - 2017-03-31

i doszedł by do tego kolejny plus ekipy mogły by budować sektor dla gości i kibice z Fc normalnie by jechali na mecze wyjazdowe kupując bilety w ilości takiej ile może pomieścić sektor gospodarzy


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-31

ale po co ci sektor, skoro fc są wypadkową kibiców na CAŁYM stadionie? nastrój kibiców przyjezdnych tez będzie uwzględniany i dla nich owszem, chciałbym by był sektor na stadionie.


RE: Kibice GM_Arek - Tofik - 2017-03-31

Byli by poprostu w swoim sektorze i na bazie właśnie ich ilości udawali by sie też na wyjazdy co dawało by zastrzyk finansowy gospodarzą jak by jechali na wyjazd


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-03-31

to może jeszcze inaczej. fc (jak zwał tak wał) to nie tylko najzagorzalsi fani klubu, to także pikniki, matki, dziadkowie, biznesmeni itp. - osoby którym na sercu leży dobro klubu i którzy corocznie chcą go wspierać jakąś składka i przychodzić na mecze. ich nastrój przekłada na się na liczbę kibiców na trybunach, ale oni sami niekoniecznie chcą na swoim stadionie siedzieć w "klatce". jednakże na wyjazdy chętnie pojadą i dla nich gospodarz też będzie mógł uszykować specjalny sektor Uśmiech tak więc odpuśćmy sektor dla własnych "fc" na domowym obiekcie Oczko


RE: Kibice GM_Arek - waldi - 2017-03-31

(2017-03-29, 20:44:26)Arkadiusz napisał(a): A pomysleliscie o druzynach ktore stawiaja na mlodziez i jada samymi juniorami???
beda mieli mala ilosc widzow bo wszystko przegrywaja.
czy to jest przemyslane?

No i prawidłowo.
Drużyny które wszystko przegrywają mają mało widzów, kto chce oglądać mecze 15:75
Ma to być gra jak najbardziej zbliżona do życia a nie kabaret .
Można stawiać na młodzież i jeździć przyzwoicie.


RE: Kibice GM_Arek - kamykov - 2017-03-31

Ja to nie wiem o co tyle krzyku, propozycja jest jasna przejrzysta i bardzo odpowiednia. Im lepsze ,masz wyniki tym więcej kicbiców. A jak się inwestuje w młodzież i ma się samę bęcki to mniej kibiców. I niech nikt mi nie powie że inwestuje w młodzież by potem, albo nie zarobić (na LT), albo nie wygrywać wszystkiego( z czym wiąże się większa ilość kibiców).

Czasem trzeba odsłonić klapki z oczu i spojrzeć na daną rzecz z większej perspektywy niż własny klub.


Choć można by było wprowadzić jakąś zależną od wychowanków jadących w lidze np:
5 lub więcej - 1000 kibiców więcej w meczu
3-4 - 500 kibiców więcej
1-2 - 100 kibiców więcej


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-04-01

Dziękuję GM_Arkowi za to, że specjalnie dla mnie policzył i wyjaśnił pewne rzeczy... chociaż nie do końca jestem pewien czy kierowała nim autentyczna troska czy coś innego. Ta forma "specjalnie dla" różnie daje się odczytać ale zostawmy moje przewrażliwienie w obliczu spraw znacznie poważniejszych.
Zadziwiające pojawiają się tutaj głosy na temat klubu kibica (fan clubu) Uśmiech Jeśli w takiej formie to jest dobra propozycja to odpowiedzmy sobie dla kogo? Czy odpowiedź jest naprawdę trudna?
Z pozoru uzasadnienie jest logiczne - masz lepsze wyniki to i masz lepsze dochody i takie wytłumaczenie usypia rozsądek... Kto będzie miał lepsze wyniki? Ten który ma lepsze pomysły czy ten który jest potężniejszy czyli często też dłużej zadomowiony? Jakie szanse na jakiekolwiek poważniejsze wyniki mają nowe zespoły?
Czy chcecie wzmocnić już i tak mocnych? Jeśli o to Wam chodzi to przepraszam - myślałem, że idzie w reformach o coś innego.
Będzie ciekawiej? Może i by było w pewnym stopniu gdyby ogólne różnice między zespołami najsilniejszymi a najsłabszymi były znacznie mniejsze ale one są tutaj (choć też i gdzie indziej) przecież ogromne i nadal będą więc nie wiele się zmieni. Nadal będą mecze ligowe przeplatane biegami treningowymi.
Ponieważ efekt końcowy wprowadzenia w tej postaci fan clubu będzie skutkował w istocie wzmocnieniem najmocniejszych i pogłębieniem dystansu między nimi a początkującymi to czy nie warto się jednak zastanowić?
Z drugiej strony dostrzegam i coś pozytywnego w tym zamyśle. Wydaje mi się, że coś ciekawego zacznie się dziać w jego efekcie z dolną częścią tabel - otóż te zespoły nieco osłabną finansowo i mniej skuteczne będą w efekcie w barażach, czyli nastąpi łatwiejsza rotacja pomiędzy poszczególnymi stopniami poziomu ligowego.
Ale już potem... znowu czekają na nich super-potężni Uśmiech i lecimy w dół.
Nie wiem oczywiście czy moja wyobraźnia właściwie odczytuje przyszłe skutki tych dzisiejszych pomysłów - to zapewne przyjdzie nam naocznie niebawem obserwować bo pomysł raczej, jak widzę przejdzie.
Intryguje mnie oczywiście tak jak Was jak to wpłynie na liczbę graczy ( dziś oficjalnie liczba zespołów wynosi 414 )?
W moim odczuciu nie robimy jednak mimo wszystko nadal niczego znaczącego aby skłonić nowych graczy do rozpoczęcia u nas gry. Klub kibica jako idea raczej chyba idzie w przeciwnym kierunku.
Nowi gracze pojawią się tutaj i zostaną tylko wtedy gdy będą w stanie po niewielu sezonach skutecznie rywalizować i najlepszymi - szkoda, że tego nie rozumiecie. Mogę się oczywiście mylić ale tak podpowiada mi moja intuicja.
Coś mi mówi, że w krótkim czasie wcale nie zaglądając do listy transferowej znajdę się niebawem w trzeciej lidze Uśmiech
Nowe widniejące na czasowym horyzoncie - omawiane tutaj - zmiany po pierwsze całkowicie wymuszają budowanie drużyny tylko na bazie listy transferowej - inne opcje zakrawają na masochizm - co jest korzystne dla starych klubów, które się pozbywają najsłabszych ogniw.
Po drugie przysparzają niezasłużenie wielkich środków drużynom z górnej części tabeli, które ponoszą takie same koszty - wcale nie tak znowu większe - jak inne drużny, kosztem innych i nowych graczy. Za jedyną sprawiedliwą podstawę tej niesprawiedliwości podaje się fakt, że te drużyny wygrywają ale - i tu jest całe sedno - wygrywają nie dla tego, że mądrzej grały ale dla tego, że grają dłużej i często były tu od początku ale tak na prawdę jaka to jest wartość?
Tak więc w ten sposób premiujemy nie początkujących, nie mądrzejszych, nie sprytniejszych ale zasiedziałych, zarzynamy grę i mamy nadal bardzo dobre samopoczucie Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-04-01

(2017-04-01, 17:50:03)anton napisał(a): Dziękuję GM_Arkowi za to, że specjalnie dla mnie policzył i wyjaśnił pewne rzeczy... chociaż nie do końca jestem pewien czy kierowała nim autentyczna troska czy coś innego. Ta forma "specjalnie dla" różnie daje się odczytać ale zostawmy moje przewrażliwienie w obliczu spraw znacznie poważniejszych.

Po drugie przysparzają niezasłużenie wielkich środków drużynom z górnej części tabeli, które ponoszą takie same koszty - wcale nie tak znowu większe - jak inne drużny, kosztem innych i nowych graczy.
rozpisujesz najdłuższe posty, więc poświęciłem chwilę by tobie pokazać liczbowo jakby to wyglądało Uśmiech

Mówisz że koszty nie są dużo większe?

wymiana motocykli - trenując juniorów, możesz cały sezon przejechać na jednym najsłabszym silniku. 8 x 10 tys = 80 tys

walcząc o awans co tydzień 8 zawodnikom kupujesz po 3 nowe za 30 tys. 8 x 3 x 30tys. = 720 tys. Sprzedaż od razu po zakupie to -4 tys na każdym motocyklu. więc wymiana 24 maszyn to ok -100 tys tygodniowo. Razy 15 tygodni daje nam 1,5 mln, czyli tyle ile wyliczyłem zysku na biletach. dodaj do tego tygodniowe pensje które tydzień w tydzień różnią się o ok 3 tys (26 latek średnia niemalże 100 vs 20 latek średnia 75), co daje 24 tys tygodniowo różnicy na 8 zawodnikach x 15 tygodni = 360 tys. Czy nadal uważasz że takie premiowanie gracza walczącego o awans, większą ilością kibiców na stadionie, spowoduje duże dysproporcje?

Oczywiście są to bardzo pobieżne wyliczenia, i może coś pomijam, ale to proszę mnie poprawić

ps: żaden manager nie może na starcie premiować nowego gracza, by po 2 sezonach lał ekstraligowca. na wszystko potrzeba czasu, a jeśli ktoś jest niecierpliwy to nie jest do końca gra dla niego. Nowych graczy nie mamy przyciągać hasłem: dołącz i za 2 sezony bądź mistrzem w grze, tylko atrakcyjnością gry, co kroczek po kroczku staram się teraz robić Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-04-01

Gdyby tak być dociekliwym można by biorąc za podstawę twoje własne wyliczenia dojść do wniosku, że komuś potrzebna jest po prostu kasa na skuteczną - na całego walkę o awans i w ten sposób znalazł sobie ciepłe stałe źródełko na pokrycie tych wielkich kosztów mrzonek związanych z wybujałymi, przerastającymi finansowe możliwości ambicjami. Trzy nowe nie byle jakie motocykle dla każdego z podstawowego składu - no to musi kosztować więc zachodziło pytanie skąd na to wziąć? Tak więc panowie będą mogli sobie teraz walczyć bo będą mieli za co a ci kosztem których to się odbędzie mają siedzieć cichutko i jak te baranki iść na rzeź - pomysł nie taki znowu nowy, ciekawy...
A powinno być tak, jak cię nie stać na 3 motocykle dla ośmiu co tydzień to cię nie stać i tyle!


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-04-01

umiesz obracać kota ogonem Uśmiech i bez tego owego gracza było stać na wymianę tychże motocykli, więc nie dorabiaj ideologii kosztem kogo to się odbędzie. Na tym zakończmy tę "rozmowę", bo liczyłem na wymianę zdań/poglądów, a czuję że prowadzę monolog.

ps: i naprawdę nie musisz zakładać co tydzień nowego konta i chować się co chwilę za innym nickiem czy bigosem, by nazwać mnie miernotą Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-04-02

(2017-03-31, 19:39:19)kamykov napisał(a): Choć można by było wprowadzić jakąś zależną od wychowanków jadących w lidze np:
5 lub więcej - 1000 kibiców więcej w meczu
3-4 - 500 kibiców więcej
1-2 - 100 kibiców więcej

bardzo fajny pomysł Uśmiech dzięki temu i wilk powinien być syty i owca cała Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - Misiek81 - 2017-04-02

Mnie bardziej zalezy by kibicow najwiecej przychodzilo na derby na mecze gdy druzyna jedzie z druzynami z czołówki tak jak to w realu a jak to zrobicie ustawicie nie wnikam tylko wprowadzcie te zmiany to z bandami reklamowymi i dod.sponsorem ja bym jeszcze dolozyl naklad na Fc i wtedy kazdy decyduje ile daje na swoich kibicow im wiecej tym wiecej np .swoich fanow masz na wyjazdach .


RE: Kibice GM_Arek - kamykov - 2017-04-03

anton - anton - anton

O ile np: w czwartej lidze cieniujesz i przychodzi Ci mniej kibiców to po spadku do 5 ligi zaczynasz wygrywać mecze i kibiców masz wtedy więcej.