Oficjalne forum gry Speedway-World
Kibice GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Kibice GM_Arek (/showthread.php?tid=6193)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-04-03

(2017-04-02, 11:00:31)Misiek81 napisał(a): Mnie bardziej zalezy by kibicow najwiecej przychodzilo na derby na mecze gdy druzyna jedzie z druzynami z czołówki tak jak to w realu a jak to zrobicie ustawicie nie wnikam tylko wprowadzcie te zmiany to z bandami reklamowymi i dod.sponsorem ja bym jeszcze dolozyl naklad na Fc i wtedy kazdy decyduje ile daje na swoich kibicow im wiecej tym wiecej np .swoich fanow masz na wyjazdach .

przed sezonem zmieniasz woj. i same derby z kolegami z ligi walicie - to by raczej nie przeszło
na wyjazd na fc ustawiam 0 nakładu i na wyjazd nie jedzie nikt - traci tylko gospodarz na biletach. to też raczej w ten sposób nie przejdzie


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-04-05

"Oto zmienne:
- fanklub (liczba fanów)
- nastrój kibiców (zależny od wyników drużyny)
- pogoda
- kibice gości
- seria (zwycięstw lub porażek)
- różnica miejsc do rywala jeśli słabszy podejmuje lepszego
- ceny biletów

dodatkowo:

- koncert zespołu
- komunikacja miejska
- cheerleaderki (podprowadzające)
- parkingi"

A ile procentowo każdy z czynników ma wpływać na ogólną frekwencję?


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-04-05

(2017-04-05, 11:38:12)anton napisał(a): A ile procentowo każdy z czynników ma wpływać na ogólną frekwencję?

a to już chyba powinna być "słodka tajemnica" twórców gry, którą będziecie musieli sobie znaleźć sami Uśmiech no chyba że się mylę w tym założeniu


RE: Kibice GM_Arek - Mariusz70 - 2017-04-07

Wtrącę tu moje trzy grosze,

Wszystko fajnie, jadę sparingi juniorami, na takie mecze i tak przychodzi garstka kibiców (moja pojemność stadionu - 33750 -;15000;17750;1000) mecze ligowe zaś najsilniejszą kadrą. Co prawda moi zawodnicy są do bani więc plecy przeciwnika oglądają często no jednak to mało ważne, proponuje się nam fankluby, nastrój kibica... ! Halo skoro zależność ilu przyjdzie ludzi ma być liczona od fanklubu który to będzie się zwiększał lub zmniejszał w zależności od wyników to chyba już samo to jest odzwierciedleniem nastroju kibica, czy nie?

Pogoda - na to nie mamy wpływu no jednak możliwość zadaszenia trybun w takim wypadku by się zdała. Kibice gości, to ciekawa propozycja, zakładam że nie będzie wprowadzona "burda na stadionie" i będziemy płacić koszty naprawy stadionu. Seria, tu odniosę się do realnego żużla, większość klubów raczej notuje porażki na wyjeździe i zwycięstwa w domu więc kibic idzie na stadion bo lubi żużel nie patrząc że tydzień temu dostali w d... gdzieś w pierdziszewie, oczywiście tu w grze serie występują często - właściwie cały sezon jest serią zwłaszcza dla zespołów z pierwszej trójki i dolnej czwórki ... ups zabrzmiało jak u stomatologa :/

Żeby nie było, ja jestem za wprowadzeniu tych zmian, proszę jedynie o rozwagę przy czynnikach jakie mają sterować tymi zmianami, warto pomyśleć o tym że skoro jako trener, manager i kibic chcę notować porażki to mogę zmniejszyć też pojemność obiektu by nie generować kosztów, że bilet nawet najdroższy powinien dobrze się sprzedawać przy promocji spotkania i wysokim miejscu w lidze, że właściwie poziom ligi również wpływa na frekwencje, że zespoły powinny mieć możliwość wycofania się z danej klasy rozgrywkowej.

Moi drodzy, prawda jest taka iż mój zespół jest za słaby na 4 ligę i kibice oleją to - rozumiem, jednak gdybym miał możliwość wycofania zespołu do niższej ligi to i kibic by przyszedł na stadion.

UWAGA !!! BY ZESPOŁY NIE ROBIŁY TEGO BEZ POTRZEBY A JEDYNIE DLA ZYSKU TO NALEŻAŁOBY WPROWADZIĆ OBWAROWANIE - ZESPÓŁ WYCOFANY BUDUJE FANKLUB OD ZERA

czyli na pierwsze spotkanie przyjdzie parę osób, i dopiero podnosimy swoją pozycję, jak pomyślisz by postawić jedynie na finanse to raczej się straci na początku, jak postawić na mentalne podejście do gry??? no ja się nudzę obecnie i meczy nie oglądam, bez znaczenia czy jestem na meczu czy mnie nie ma, ooooo i tu powinien być też mały handicap, ktoś kto jest obecny na meczu powinien zanotować 1% więcej kibiców niż przy braku managera. Wiadomo że nie zawsze się da być na meczu więc strata nie wielka no ale nagroda za obecność to dobry motywator do bycia na meczu.

Nie musicie się ze mną zgadzać, jednak przemyślcie to sobie.

Pozdrawiam Oczko


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-04-07

Dobrze, że piszesz... Warto zauważyć, iż fan club jest na szczęście na razie tylko jednym z elementów całkowitej frekwencji w pomyśle na dobrą zmianę.
Boleśnie nudne są natomiast mecze bez emocji. Nie ma żadnych szans na horyzoncie na to, że taki stan się kiedyś zmieni Smutny Myślę, iż właśnie tutaj leży gwóźdź od trumny.
Zadziwiające, jak długo grasz bez najmniejszego sukcesu... upór na przekór logice Uśmiech
Punkt za osobistą obecność przy kompie podczas meczu? Nie - po co karać za to, że ktoś musi siedzieć w robocie ale...
Proponowane zmiany... serie i nie serie nie ruszają tego co gnije. Upatrują źródeł zła w tym, że managerzy nie kupują na zabój zawodników z listy i dlatego chcą - próbują takie ruchy niejako wymusić. Tymczasem managerzy nie kupują bo umieją liczyć, bo wiedzą, że to i tak nic nie da gdyż te odrzuty to jedno - sezonowe gwiazdy itd.
Zresztą to pisanie i tak przecież nic nie da ale jeszcze raz trzeba jednak wyraźnie napisać, że gra wstanie z kolan tylko gdy niezadługo po skompletowaniu składu można będzie w miarę skutecznie walczyć z każdym a już szczególnie wielkie szanse na zwycięstwo będą przy - no właśnie i tu jest to ale - osobistym nadzorze rozgrywanego właśnie meczu.
Aby tak było trzeba tylko maksymalnie zredukować  - ścieśnić -różnice sił pomiędzy zespołami. Wtedy mecze staną się ciekawe i cholernie emocjonujące  - ludzie będą brali chorobowe i urlopy oraz dni wolne na żądanie i inne ściemy aby tylko osobiście być na meczu, prezesi prawdziwych firm w czasie odpraw będą ukrywali laptopy czy inne cacka na kolanach itp.
Notowania akcji na giełdach ściśle będą oddawać wszelkie zawirowania na rynku SW.
Konflikty zbrojne będzie się zawieszać na czas rozgrywek itd. czyli same dobre rzeczy ale nie  - wy wolicie się cieszyć szkółkami ma maxa i meczami 15:75...


RE: Kibice GM_Arek - GM_Arek - 2017-04-07

wybacz anton, ale ty opisujesz grę typu manager, czy mortal kombat na pc'ta (bez umniejszania tej drugiej)?
wg mnie gra typu MA NA GER, to długofalowe planowanie, budowanie, kombinowanie. jaki to jest wg ciebie ten "krótki okres", po którym nowa drużyna powinna nawiązać walkę z najlepszymi? 1 miesiąc, trzy? czy to też "za długo". przez trzy miesiące to można szałas wybudować, a nie "Kraków"...

Poza tym wątek dotyczy KIBICÓW na meczu, a nie gry jako całokształtu


RE: Kibice GM_Arek - Mariusz70 - 2017-04-08

Tak sobie siedziałem i się zastanawiałem co kieruje kibicem,

Zakładamy że jest dzisiaj mecz na Polonii, pierwsze to fakt w jakiej lidze Polonia jeździ, czyli 1 Liga co oznacza że mocno obniża chęć by udać się na stadion, kolejna sprawa to jaki właściwie Polonia ma skład ogólnie oraz jaki mamy skład w stosunku co do przeciwnika, oczywistością jest to że przez cały czas myślimy kategorią miast i wiadomo że w Bydgoszczy więcej osób przyjdzie na mecz z Grudziądzem jeszcze więcej na Gniezno, Piłę i Gdańsk a już na Toruń, Gorzów i Zieloną Górę walą tłumy, a pogoda??? no z tym bywa różnie bo na przykład ja na mecz z Toruniem pójdę pomimo chłodu i deszczyku, wiadomo że wychodząc z domu nie wiemy jak jest przygotowany tor więc to jest kwestia idę lub nie.

Przekładając to wszystko na grę, powinniśmy uwzględnić ilość kibiców od kilku czynników i ja to bym widział tak;

klasa ligowa ( im wyższa liga tym większy współczynnik )
określenie siły drużyn ( im mniejsza różnica tym większy współczynnik )
miejsce w tabeli ( im bliżej siebie tym większy współczynnik )
lokalizacja przeciwnika ( jeżeli województwo to same tym większy współczynnik )
pogoda ( im ładniejsza wyższy współczynnik plus waga spotkania widziana z perspektywy kibica )

kolejne współczynniki tym razem te na które mamy bezpośredni wpływ;

cena biletu ( oczywiście adekwatne do ligii , jeżeli będzie to 4 liga a bilet 40 malo ludzi bilet 20 dużo więcej )
infrastruktura ( dostęp do miejsc parkingowych dla aut osobistych i dla autokarów, możliwość zakupu programu na mecz, sklepu z pamiątkami, stoisk z przekąskami, jakość krzesełek, zadaszenie stadionu, dostęp do pomieszczeń sanitarnych itp )

może nie mam racji, jednak mam takie zdanie Oczko


RE: Kibice GM_Arek - kropek81 - 2017-04-10

Jezeli te zmiany nie bylyby tak drastyczne to jestem na tak za taka zmiana ! Oprocz fc dodalbym jakis sklepik i bar !
Mozecie mnie tu wysmiac ale ja zakladajac druzyne budowalem stadion by po awansie zarabiac wiecej na biletach co mi do konca nie wypalilo bo ilosc kibicow zatrzymala sie w miejscu i zapelnia mi ok 40% trybun dopiero teraz rozbudowuje szkolke ! Chce trzymac sklad i szkolic Uśmiech mam taka propozycje by umozliwic rozwoj juniorow stworzyc lige juniorow ktora swe mecze jechala w soboty takie rezerwy Uśmiech klub prowadzilby 2 druzyny oczywiscie ci co by chcieli wystawic taka druzyne Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - kropek81 - 2017-04-10

Taka liga bylaby kolejna atrakcja gry Uśmiech przynajmniej tak mi sie wydaje :p taki fc moglby przychodzic na oba mecze 50% fc na LJ i 100% na lige plus dodatkowo dodac ilosc kibicow tak aby to wygladalo ze to liga jest priorytetem Uśmiech


RE: Kibice GM_Arek - waldi - 2017-04-25

(2017-03-29, 20:44:26)Arkadiusz napisał(a): A pomysleliscie o drużynach ktore stawiaja na mlodziez i jada samymi juniorami???
beda mieli mala ilosc widzow bo wszystko przegrywaja.
czy to jest przemyslane?

I bardzo dobrze , jak w życiu brak wyników ilość widzów spada.
Coś za coś, jade juniorami to musze się spodziewac małej ilości widzów.
Gospodarz rówież straci bo słaby przeciwnik.
A dodakowo nie mam emocji jak jade z drużynami którzy nabijają tylko biegówkę.


RE: Kibice GM_Arek - anton - 2017-05-07

Dlaczego niby taktyka budowania cierpliwie i z samozaparciem drużyny jest uważana tutaj za gorszą od tej, gdzie ma się gdzieś zaplecze klubowe a za to kupuje się wypasionych transferowych mądrali. Niby co ma powodować, że kibice będą doceniać wynik szybciutko i bez głowy kupiony za cenę wysokiego obciążenia finansów zespołu a nie docenić systematycznej pracy wewnątrz klubu i budowanej z samozaparciem potęgi. Kto zdecydował, że kibic to głupol zadowolony tylko z wyniku a nic nie wiedzący o ekonomi i nie orientujący się wcale w kondycji finansowej swojego ukochanego teamu ?


RE: Kibice GM_Arek - kamykov - 2017-05-10

Dlaczego gorsza? Najpierw będziesz w plecy a z czasem gdy będziesz już miał doświadczonych tych juniorów i będzięsz wtedy do przodu. Ja od zawsze opieram się w SW na wychowankach i na chwilę obecną jestem do przodu finansowo a mimo to nadal stawiam na swoich.


RE: Kibice GM_Arek - Mr. Zuma - 2018-07-29

wprowadzone

//zamykam