Oficjalne forum gry Speedway-World
System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek (/showthread.php?tid=6355)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-10-24

(2017-10-23, 19:57:15)GM_Arek napisał(a): E-liga
7-10 - zespoły z tych miejsc spadają do 1 ligi


1. Liga
1 - zespół awansujący do e-ligi
5-10 - zespoły spadające do 2 ligi

2. Liga
1 - zespół awansujący do 1 ligi
3-10 - zespoły spadające do 3 ligi

3. Liga
1 - zespół awansujący do 2 ligi
3-10 - zespoły spadające do 4 ligi

4. Liga (brak awansów)
pojawią się w niej zespoły spadające z 3 ligi.
1-8 - Zespoły  spadają do 5 ligi
9-10 - Zespoły spadają do 6 ligi

Czy mi się wydaje, czy w pierwszych ligach będzie w takim układzie 7 drużyn? Spadek w 1 lidze powinien objąć drużyny 6-10, jeżeli dobrze liczę.
Dalej w 2 ligach jest aktualnie 40 drużyn w 4 grupach. Utrzymują się 4 drużyny (te z 2 miejsca w grupie), z pierwszych lig spadnie 10 ekip (miejsca 6-10 w dwóch 1 ligach), z trzecich lig awansuje 8 (zwycięzcy grup) to daje nam łącznie 22 drużyny :/ 
Niżej nie sprawdzałem


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-24

masz rację machnąłem się. wkrótce naniosę poprawki do projektu. przepraszam za błąd i dzięki za czujność Uśmiech


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - kosmo1979 - 2017-10-24

Trochę to chore wygrywasz 4 lige i spadasz do 5 absurd


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-24

izi, napisałem że jest błąd. 4 liga też będzie mieć awanse


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - Hyziu - 2017-10-24

Przy obecnym stanie takie degradacje drużyn są chore. Dlaczego? Bo założę się że część zespołów spadających z wyższych lig w związku ze zmniejszeniem ilości miejsc jest o dużo lepsza, od tych co wywalczą sobie awans z niższej ligi, szczególnie że będą to drużyny które swoim miejsce walczyły o miejsca w górnych częściach tabeli. Zresztą często i gęsto widać to po meczach barażowych, gdzie drużyny z dołu są w mniejszości wygrywających baraże. Wg mnie lepszym rozwiązaniem byłoby całkowicie na 1 sezon wstrzymać awanse, a po zakończonym sezonie:
Ekstraliga - zostają drużyny z miejsc 1-8,
1 liga - 2 drużyny z Ekstraligi, dla pozostałych drużyn sporządzamy ranking wg wcześniej ustalonego współczynnikach na który składałyby się skile 5 najlepszych seniorów + 2 najlepszych juniorów (w przypadku mniejszej ilości seniorów do współczynnika branych jest odpowiednia większa ilość juniorów) i wg otrzymanego rankingu drużyny z miejsc 1-14 zostają w 1 lidze i dzielimy je losowo na 2 grupy, Drużyny z miejsc 15-20 idą do 2 ligi.
Skład każdej kolejnej ligi ustalamy jak wyżej.

Drugi pomysł, który często tutaj proponuję. CAŁKOWITY RESET GRY i wszyscy zaczynamy od zera Uśmiech


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-24

reset to harakiri i nawet tego nie biorę pod uwagę Język

zrzut wg rankingu posiadania? już widzę zbliżający się czas transferowy Duży uśmiech


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - Hyziu - 2017-10-24

Żeby było co kupić, musi znaleźć się ktoś kto by chciał coś sprzedać. A tutaj wątpię, aby drużyny się pozbywały dobrych grajków, choć pewnie ktoś się znajdzie. Wydaje mi się jednak to bardziej sprawiedliwe. Do współczynnika rankingu można również dodać parametr który odpowiadałby za miejsce w tabeli na koniec sezonu.


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-24

E: poprawiłem 1-szy post.

Hyziu, ale jeśli współczynnikiem będzie stan posiadania, to totalnie na ten sezon "udupimy" LT, oraz ewentualnie wywindujemy tą decyzją ceny za dziadów. A jeśli ktoś spadnie a jest dobry, to za sezon wróci (raz że będzie miał cel: awans, dwa: zamiast kiszenia w środku tabeli "bo był dobry wg rankingu") Oczko


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - Hyziu - 2017-10-24

A kto straci na udupieniu LT przez 1 sezon ?? Chyba to mniejsze straty. Ogólnie widzę standardowa gadka z tobą. Ty już masz zamysł projektu i dyskusja w tym temacie zbędna Duży uśmiech


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-10-24

GM_Arek a co oznaczają "dwa przypadki"?
W jednej z grup A, w drugiej B?
Jeżeli tak to już lepiej zrobić np. baraże między drużynami na miejscu 6 w ligach by dwie się utrzymały a dwie spadły.

Hyziu zwrócił uwagę na inną bardzo istotną kwestię, o której wcześniej nie pomyślałem.
Przepaść pomiędzy drużynami z miejsca 5-6 w wyższej lidze, a zwycięzcą niższej ligi jest duża. Ekipy, które zajmą miejsca poniżej 6 będą mocno poszkodowane. Arek nie do końca tak będzie jak mówisz, że będą mogły szybko awansować, bo jednak spadnie duuużo mocnych rywali. Wiadomo, że nie da się wszystkich zadowolić, ale może warto przeanalizować jeszcze raz czy nie posłużyć się jakimiś dodatkowymi parametrami oprócz miejsc w tabeli.


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - GM_Arek - 2017-10-24

Hyziu bardziej mi chodzi o zasadność. No bo niby dlaczego ranking nie ma dotyczyć E-ligi? a skoro ma być ranking (na podst czegokolwiek) to objąć całą grę i od zera wg niego ustawić zespoły do lig. A tak przynajmniej każdy wie o co walczy. A to że ktoś z 2 ligi wywalczy awans do 1, a z 1 spadnie 4 mocniejszych (rankingowo) od niego graczy to wielka strata? jeśli są mocniejsi to zaraz wrócą. A przynajmniej będą o coś walczyć Oczko
PS: zamysł co do 8 drużyn w lidze mam. Ale wykonania jeszcze nie. Bo w twoim pomyśle w tym sezonie jedziemy o nic, a najlepiej o oszczędność i szukanie mega ofert na LT na podbicie średniej zespołu. kto ma hajs - zostaje w lidze (niemalże)

wojtas: w przypadkach A B wypada nierówna liczba drużyn, i 2 gr na danym poziomie ligowym miałyby w tym wypadku mniej/więcej (o 1) spadków/awansów.

ps: nie jestem taki pewny czy ta przepaść (nie uwzględniając e czy 1) jest aż tak duża. może i macie racje, ale pewności nie mam


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - Tofik - 2017-10-24

Dla mnie liga 8 zespołowa była by bardziej ciekawsza każdy walczył by do końca i ma o co się bić przez cały sezon I to jest pozytywna zmiana


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-10-24

(2017-10-24, 13:40:51)GM_Arek napisał(a): wojtas: w przypadkach A B wypada nierówna liczba drużyn, i 2 gr na danym poziomie ligowym miałyby w tym wypadku mniej/więcej (o 1) spadków/awansów.

Czyli jeżeli dobrze rozumiem, z niektórych grup na danym poziomie ma spaść różna liczna drużyn.
Stąd moja propozycja by przy założeniu, że utrzymują się ekipy z 2,3,4 i 5 miejsca, pomiędzy drużynami na 6 pozycji w danej lidze zrobić baraże o utrzymanie (np. 6 z gr.A - 6 z gr.B, 6 z gr.C - 6 z gr. D), mimo wszystko byłoby to bardziej sprawiedliwe rozwiązanie, niż losowy wybór.


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - Tofik - 2017-10-24

Tylko kto to ogarnie ręcznie a nikt nie będzie robił systemowego rozwiązania na jeden raz


RE: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek - Marek79 - 2017-10-24

Może i macie rację, może taka zmiana będzie strzałem w 10... nie wiem - oby, bo jak się domyślam zmiana ta wejdzie w życie tak czy inaczej Uśmiech

No cóż w tej grze już od dawna nie ma takiego klimatu jak wtedy gdy zaczynałem więc... poczekam i zobaczę co z tego wyjdzie.

ps. Ja się nigdy nie martwiłem że jestem w środku tabeli, czasami nawet było mi to na rękę.