Oficjalne forum gry Speedway-World
Spadek skilla w szkółce - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Spadek skilla w szkółce (/showthread.php?tid=6474)



Spadek skilla w szkółce - szuwarek - 2018-02-21

ID Klubu: 3624
ID Zawodów:
Link (do podstrony):
ID Ligi:
Zrzut ekranu:

Opis:
Od czasu gdy pojawiły się sloty w szkółce juniorów śledzę "poziom wytrenowania" adeptów. W dniu dzisiejszym zacząłem ponownie sprawdzać i o dziwo 2 adeptów posiadało poziom siły na mniejszym poziomie niż przed kilkoma tygodniami.
Czy poziom na danym skillu juniorom zmienia się losowo czy jak osiągnie powiedzmy wartość 35 nie może spaść niżej?  Jeżeli nie jest to losowe to oznacza, że coś z tym jest nie tak. Jednemu spadła siła o 1 a drugiemu o 3 oczka. W tej chwili nie widzę w historii sprawdzeń poprzednich wartości ale chyba gdzieś w logach gry można to sprawdzić. Dotyczy to: Kenni Dansgaard o -1 oraz Peteris Vasulis o -3 na sile.


RE: Spadek skilla w szkółce - GM_Kuba - 2018-02-21

Rozrzut w wyświetlanej wartości skilla zależy od poziomu danego obiektu na którym skill jest sprawdzany.

Jest to opisane w POMOCY!

http://www.speedway-world.pl/i,pomoc-5

Cytat:Każdy z powyższych obiektów pozwoli nam na:
- 1 poziom (pokazuje sprawdzaną umiejętność z dokładnością +/-5)
- 2 poziom (pokazuje sprawdzaną umiejętność z dokładnością +/-3, + skraca 1 dzień trenowaną umiejętność)
- 3 poziom (pokazuje sprawdzaną umiejętność z dokładnością +/-1, + skraca 3 dni trenowaną umiejętność)



RE: Spadek skilla w szkółce - szuwarek - 2018-02-21

To co zacytowałeś to jest zaszłość, która ciągnęła się od zawsze w grze, gdy nie ujawniano graczom jakie postępy robi adept w szkółce. Zostały wprowadzone w szkółce jawne skoki skilli, to w takim razie po co, skoro nadal wyświetla je się z dokładnością +/- xx ? Chyba przyznasz sam, że jest to bezsens. Albo idźmy za zmianami i niech poziom wyszkolenia wyświetla się dokładnie albo zlikwidujmy w takim razie pokazywanie tych skoków, bo to jest całkowicie bez sensu. Wcześniej gdy istniały 2 różne konta VIP poziom wyszkolenia pojawiał się z różną dokładnością, tym dokładniej im wyższy był VIP. Teraz gdy jest jeden VIP pokażmy rzeczywisty poziom wyszkolenia adepta aby miało sens trenować go przez różnych trenerów przez co mamy wpływ na parametry zawodnicze.


RE: Spadek skilla w szkółce - Kamyk01 - 2018-02-26

co prawda ja mam tor przeszkód na pierwszym poziomie ale spadki są wyższe niż +/-5
Przykładowo:
Data: 2018-02-19
Raimonds Markitanov - Tor przeszkód - Kondycja: 50
Erkki Sibelius - Tor przeszkód - Kondycja: 45
Kornel Kordusiak - Tor przeszkód - Kondycja: 61
Rafał Fibinger - Tor przeszkód - Kondycja: 43
Robert Giełdon - Tor przeszkód - Kondycja: 53
Waldemar Reetz - Tor przeszkód - Kondycja: 47
Joshua Hammer - Tor przeszkód - Kondycja: 51

Data: 2018-02-26
Raimonds Markitanov - Tor przeszkód - Kondycja: 55
Erkki Sibelius - Tor przeszkód - Kondycja: 45
Kornel Kordusiak - Tor przeszkód - Kondycja: 56
Rafał Fibinger - Tor przeszkód - Kondycja: 38
Robert Giełdon - Tor przeszkód - Kondycja: 46
Waldemar Reetz - Tor przeszkód - Kondycja: 53
Joshua Hammer - Tor przeszkód - Kondycja: 43
Wcześniej jak sobie spisywałem to różnice przy trenowaniu również innych umiejętności były wyższe niż +/-5
Czy to jest normalne i tak powinno być czy to jest błąd ?


RE: Spadek skilla w szkółce - wojtas_gkm - 2018-02-26

A gdzie masz wyższe niż +/- 5?
Ja żadnego takiego nie widzę, +/- 5 oznacza, że możesz otrzymać raport o tyle w górę i w dół od poziomu faktycznego. Przykład zawodnik ma kondycję na poziomie 50, możesz dostać raporty w przedziale 45-55.


RE: Spadek skilla w szkółce - Kamyk01 - 2018-02-27

Robert Giełdon - Tor przeszkód - Kondycja: 53 i 46 w dół o 7 !!
Waldemar Reetz - Tor przeszkód - Kondycja: 47 i 53 w górę o 6 !
Joshua Hammer - Tor przeszkód - Kondycja: 51 i 43 w dół o 8 !!!
Teraz widzisz czy nie chcesz widzieć ???


RE: Spadek skilla w szkółce - wojtas_gkm - 2018-02-27

(2018-02-27, 15:20:43)Kamyk01 napisał(a): Robert Giełdon - Tor przeszkód - Kondycja: 53 i 46 w dół o 7 !!
Waldemar Reetz - Tor przeszkód - Kondycja: 47 i 53 w górę o 6 !
Joshua Hammer - Tor przeszkód - Kondycja: 51 i 43 w dół o 8 !!!
Teraz widzisz czy nie chcesz widzieć ???

Dalej widzę, że nie ma błędu.
Czytaj ze zrozumieniem!
W pomocy masz podane, że +/- 5
Skoro nie rozumiesz i się jeszcze dodatkowo unosisz, to spróbuję Ci wytłumaczyć raz jeszcze na przykładzie.
 
Jeżeli przykładowo Twój Robert Giełdon ma kondycję dajmy na to na poziomie 50, to znaczy że możesz otrzymać raporty w przedziale 45-55 (50-5=45, a 50+5=55), więc zarówno wynik 46 jak i 53 byłby dla niego prawidłowy.

Raporty +/- 5 oznaczają, że maksymalna różnica pomiędzy raportami trenera może wynieść 10.


RE: Spadek skilla w szkółce - Misiek81 - 2018-02-27

Dla mnie to jest bezsensowne i beznadziejne nie po to szkolimy juniorów w szkółce ładujemy kase w obiekty i rozbudowe by jeszcze im spadaly skille powinny wzrastac bo taki gracz inwestuje i trenuje tych zawodników a nie jakas matematyka tym bardziej że te wyniki znikaja za jakis czas


RE: Spadek skilla w szkółce - wojtas_gkm - 2018-02-27

(2018-02-27, 17:59:28)Misiek81 napisał(a): Dla mnie to jest bezsensowne i beznadziejne nie po to szkolimy juniorów w szkółce ładujemy kase w obiekty i rozbudowe by jeszcze im spadaly skille powinny wzrastac bo taki gracz inwestuje i trenuje tych zawodników a nie jakas matematyka tym bardziej że te wyniki znikaja za jakis czas

Misiek żadne skille w szkółce nie spadają. To, że jest takie złudzenie wynika z niedokładności trenera.
Jeżeli raz pojawił się poziom 50 a potem 45 to nie znaczy, że umiejętność spadła tylko że jest gdzieś w tym przedziale.


RE: Spadek skilla w szkółce - Perez - 2018-02-27

kamyk01 ile ty masz lat?


RE: Spadek skilla w szkółce - Misiek81 - 2018-02-28

(2018-02-27, 22:15:00)Perez napisał(a): kamyk01 ile ty masz lat?

Na moje oko 17 Uśmiech


RE: Spadek skilla w szkółce - Misiek81 - 2018-02-28

Spoko wojtas idzie sie pogubic czasem ale sądze ze gdy ktos ma najwyzszy poziom szkółki level15 i obiekty na 3 poziomie to nie ma opcji by trenowały tam słabeusze dlatego priorytetem jest budowanie najwyzszych poziomów obiektu i szkółki


RE: Spadek skilla w szkółce - Kamyk01 - 2018-02-28

(2018-02-28, 08:44:02)Misiek81 napisał(a):
(2018-02-27, 22:15:00)Perez napisał(a): kamyk01 ile ty masz lat?

Na moje oko 17 Uśmiech

6 i puł :-P


RE: Spadek skilla w szkółce - Kamyk01 - 2018-02-28

(2018-02-27, 15:52:33)wojtas_gkm napisał(a):
(2018-02-27, 15:20:43)Kamyk01 napisał(a): Robert Giełdon - Tor przeszkód - Kondycja: 53 i 46 w dół o 7 !!
Waldemar Reetz - Tor przeszkód - Kondycja: 47 i 53 w górę o 6 !
Joshua Hammer - Tor przeszkód - Kondycja: 51 i 43 w dół o 8 !!!
Teraz widzisz czy nie chcesz widzieć ???

Dalej widzę, że nie ma błędu.
Czytaj ze zrozumieniem!
W pomocy masz podane, że +/- 5
Skoro nie rozumiesz i się jeszcze dodatkowo unosisz, to spróbuję Ci wytłumaczyć raz jeszcze na przykładzie.
 
Jeżeli przykładowo Twój Robert Giełdon ma kondycję dajmy na to na poziomie 50, to znaczy że możesz otrzymać raporty w przedziale 45-55 (50-5=45, a 50+5=55), więc zarówno wynik 46 jak i 53 byłby dla niego prawidłowy.

Raporty +/- 5 oznaczają, że maksymalna różnica pomiędzy raportami trenera może wynieść 10.

Mogłeś od razu napisać, że maksymalna różnica może wynieść 10 to bym się nie burzył. A nie jak napisałeś na przykładzie +/-5 , że od 50 może być +/-45 i 55  Duży uśmiech
Pozdrawiam i bez urazy.
PS.Za to urazę mam do przemądrzałego i dobrze mi znanego z innego managera Pereza, któremu cała drużyna uciekła  Język taki jesteś fajny.