Oficjalne forum gry Speedway-World
Sezon 24 - pasek pogody - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pytania (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Sezon 24 - pasek pogody (/showthread.php?tid=6489)



Sezon 24 - pasek pogody - nodrep - 2018-02-27

Ogłoszono dzisiaj listę zmian jakie obowiązują od nowego sezonu. Mam pytanie odnośnie paska pogody. W sezonie 23 miał być poglądowy a teraz będzie "działał" zgodnie z założeniem osoby, która go wprowadziła. Przeszukiwałem forum i jakoś na ten temat nie znalazłem żadnej odpowiedzi stąd moje pytanie.
Mam tor normalny. Świeci słońce i mój tor zaczyna powoli zbliżać się w kierunku twardego. Może ułożyć się w ten sposób, że jak będę gospodarzem meczu ligowego, to mój tor nie będzie normalnym a może być twardy albo przy dużej ilości deszczów stanie się grząski. Skoro nie mam żadnego wpływu na ustawienie motocykli nie rozumiem, po co ma mieć znaczenie pogoda na stan toru zmieniając skrajnie mu rodzaj nawierzchni? Czyżby kolejna "dobra zmiana"? W końcu mam tor normalny i na jakiej podstawie pogoda ma decydować o rodzaju mojej nawierzchni, skoro nie mam wpływu na ustawienie motocykli?
Poza tym, jeśli chce się coś takiego wprowadzać to raczej nie powinno publikować się informacji jaki jest stan toru przeciwnika, poza oficjalną informacją jaki tor posiada gospodarz meczu. Jeśli chcemy aby pogoda wpływała na stan toru to niech wpływa pod warunkiem, że możemy zmieniać ustawienia motocykli a stan obecny toru (tj. przeschnięty w kierunku twardego albo przemoczony w kierunku grząskiego) niech pozostanie słodką tajemnicą gospodarza obiektu.
Jeżeli od tego sezonu mój tor będzie zmieniał się w kierunku jednym bądź drugim a ja nie mam możliwości wpływu na ustawienie motocykli, to taka zmiana jaki ma sens?


RE: Sezon 24 - pasek pogody - GM_Arek - 2018-02-27

bo od kolejnego sezonu (25) chcemy wprowadzić nowy silnik meczowy, gdzie konkretne skille będą decydowały w jakiej pogodzie i na jakiej nawierzchni zawodnik czuje się najlepiej.

A losowy wpływ pogody ma wpływać w losowym stopniu na rozgrywki ligowe, gdzie faworyt (tak jak i w realu) może czasem przegrać przez warunki pogodowe (czyt. zminę nawierzchni).

I tak jak pisaliśmy: teraz pogoda. Kolejny krok w sezonie następnym


RE: Sezon 24 - pasek pogody - szuwarek - 2018-02-27

GM_Arek, odpowiedz proszę na zadane przez nodrep w otwarciu wątku pytania:
- czy w tym sezonie, przy braku wpływu na ustawienia motocykli, może to doprowadzić do tego, że mając nawierzchnię normalną może zdarzyć się, że jako gospodarz pojedzie się na własnym torze twardym lub grząskim?
- a co z propozycją aby drużyna przyjezdna nie widziała stanu toru i tego paska a znała wyłącznie nawierzchnię jaką posiada gospodarz meczu?

Przecież to jest bez sensu co chcesz wprowadzić. Chyba lepiej aby perspektywa obserwacji pogody przez tydzień poprzedzający mecz, dawała wiedzę o tym jaki może stan toru w odniesieniu do deklarowanego przez gospodarza. Przynajmniej temu komu będzie zależało na tym będzie częściej zaglądał i analizował wpływ na stan nawierzchni, przecież chyba do tego dążymy? Czy się może mylę?


RE: Sezon 24 - pasek pogody - Tofik - 2018-02-27

Nie wiem po diabli jest to robione skoro nie ma to żadnego znaczenia Najpierw należało by zablokwać możliwość zmiany nawierzchni toru . Bo cały pomysł jest do niczego . Zawsze moge wejść w ustawienia i we wtorek przebudować tor i cały plan pogodowy w zamyśle autora jest rozłożony


RE: Sezon 24 - pasek pogody - szuwarek - 2018-02-27

Ale widzisz tofik zgodnie z jakąś informacją jaka mi przeleciała przed oczyma, można przebudować tor tylko raz w pierwszym tygodniu sezonu. Czemu tylko raz - tego nie wie nikt. Robi się kombinacje przy czymś co nie przynosi żadnego pożytku i nie ma sensu.


RE: Sezon 24 - pasek pogody - Tofik - 2018-02-28

Chyba nie do końca masz racje bo nie wiem czy tylko raz można zmienić nawierzchnie ( moge się mylić ) bo pod każdy zaplanowany trening zawodników szykuje sobie tor i do wyboru mam trzy opcje Normalna twarda i grząska. I jak zrobie np grząską to już chyba taka zostaje . dokładnie nie wiem bo nigdy nie korzystałem z tej opcji ale tu widze bardziej furtke do takiej możliwości Aby mieć tor właściwie taki jaki chce mieć i malo podobne jest to by mi w tym pogoda przeszkodziła.


RE: Sezon 24 - pasek pogody - GM_Arek - 2018-02-28

tofik, zmiana pod trening obejmuje tylko trening (a nie nawierzchnię "główną" widniejącą w zakładce stadion/klub). I jest o tym (o blokadzie zmiany nawierzchni) właśnie informacja w Aktu: to jest 5 zdań do przeczytania na krzyż... Język

- szuwarek, ustawień motocykli nie było nigdy i jak jechało się do kogoś z inną nawierzchnią to nie miało to żadnego znaczenia (jeśli chodzi o motory), więc w sumie nie wiem co te ustawienia mają do rzeczy. Jednakże tak jak mówi info w Aktu czy faq: nawierzchnia, pod wpływem pogody, może ulec zmianie - nie powielajmy pytań o to co jest już podane
- a czy w realu przyjeżdżając na stadion nie widzisz jaki jest tor? nie widzę uzasadnienia by gość nie znał stanu nawierzchni

w sps pogoda i jej wpływ na nawierzchnię sprawdza się doskonale, i jest jedną z "atrakcji". ktoś powie: nie powielajmy pomysłów - ale skoro sprawdziło mi się to w sps, to dlaczego mam nie wprowadzić tego i tutaj. A po co to jest? ano po to, że wkrótce trenować będziecie pod swoje nawierzchnie, sami będzie treningiem wybierać gdzie zawodnik będzie czuł się najlepiej, a zmiana nawierzchni będzie generować niespodzianki.


RE: Sezon 24 - pasek pogody - szuwarek - 2018-02-28

Zadałem pytanie gdzie w zasadzie oczekiwałbym stwierdzenia TAK lub NIE. Czy to takie trudne? Nie odbijaj do faq, skoro ludzie pytają się o coś to oznacza, że nie jest to jasno napisane. Jakoś w faq odpowiedzi na to pytanie nie widzę.

Odnośnie drugiego tematu widoczności paska przez gościa, możesz napisać dlaczego nie widzisz uzasadnienia? Taka jest z tobą pseudo dyskusja, albo ktoś wg Ciebie nie wytłumaczy swoich racji albo po prostu kwitujesz w sposób jaki sam innym zarzucasz. Co jest nie tak z moim tłuczeniem? Tak uważam i uzasadniłem, dlaczego nie powinien być on widoczny. Wytłumacz proszę, właśnie dlaczego on ma być widoczny, bo sensu żadnego nie widzę.
Skoro normalnie gość przyjeżdżając na mecz ma zagłostkę odnośnie przygotowania lub stanu nawierzchni po anomaliach pogodowych lub pracach toromistrza obiektu, dlaczego ułatwiamy mu zadanie pokazując jak się zachowywał tor na kilka dni przed meczem? To przecież zakłamuje rzeczywistość. O ile w grze nie ma opcji przygotowywania toru pod określone ustawienia (to byłaby ciekawa opcja!) to nie widzę uzasadnienia odnośnie tego paska.

Nie gram w sps, domyślam się, że chodzi o grę o nazwie speedwaystar, gdzie taka funkcjonalność istnieje. Nie muszę więc znać tego mechanizmu. Możesz to wytłumaczyć?
- Rozumiem zatem, że gospodarz i gość ma identyczną wiedzę nt. stanu nawierzchni dzięki temu paskowi?


RE: Sezon 24 - pasek pogody - GM_Arek - 2018-03-01

W faq jest opisane że pogoda może zmienić nawierzchnię, więc za faq napiszę raz jeszcze: TAK, może pogoda zmienić nawierzchnię.

Do tej pory nawierzchnia toru przeciwnika była widoczna, więc dlaczego nagle miałaby być niewidoczna - o to dokładnie mi chodziło. Wprowadzenie paska nawierzchni, nie ma na celu "zmylenia rywala" a jedynie wskazanie, że w dniu meczu może być inna nawierzchnia.
Przykład: jeśli wejdzie nowy silnik za sezon, poszczególne um będą lepiej lub gorzej pracowały na danej nawierzchni/pogodzie. A ten pasek to taki dodatkowy "smaczek'. ja np trenując swój zespół pod naw twardą i np pochmurną pogodę, będę dzień w dzień zaglądał do twojego klubu i "kibicował" pogodzie, by twój tor zamieniła w twardy i jeszcze najlepiej by było pochmurnie w dniu meczu, bo to może dać mi przewagę - i właściwie po to jest wprowadzona pogoda, która może zmienić nawierzchnię.

Ja nie chce by gość miał totolotek przed meczem, ale by poprzez obserwację starał się jak najlepiej dobrać skład do panujących warunków. Nie wiem czy to wyczerpuje odpowiedź na twoje pytanie?

tak: gosp i gość mają dokładnie te samą wiedzę, i obaj starają się pod tę wiedzę przygotować najlepiej do spotkania Uśmiech oczywiście w dalszej perspektywie gry można dokładać inne bajery związane z pogodą i nawierzchnią Uśmiech