Oficjalne forum gry Speedway-World
Nowy silnik meczowy !!! - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Nowy silnik meczowy !!! (/showthread.php?tid=6571)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Selby - 2018-06-19

Akurat uważam że handicap własnego toru mógłby zostać utrzymany, ale dostosuję się.

A to że za taśmę i defekt nie spada sprawność, pamiętajcie dopisać w POMOCY, bo nie było o tym mowy wcześniej, a jest to jednak bardzo ważne.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - karlo71 - 2018-06-19

GM_Arek : Może i wszystkiego nie czytam i nie będę zaprzeczał,ale ... Grę pojąłem po około 3 latach gdzie zacząłem się liczyć w stawce ligi,a co do czytania info i reszty jak piszesz,to mam już 50-kę na karku i czasu jest już brak niestety.
A Twój wpis w moją stronę ,,miażdżyć,, to nie wiem z podwórka bo przeleciał koło mnie.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Brad - 2018-06-19

(2018-06-18, 19:55:11)GM_Arek napisał(a): ps: kamykov: wg mojej wiedzy handi za dom już nie ma (a przynajmniej ja nie planowałem go w nowej wersji silnika), ale dla pewności czekam na odp Kuby
Nie no chyba jakaś przewaga powinna zostać, może zamiast ją likwidować, to po prostu zminiejszyć nieco jej znaczenie

Popieram ! Gospodarz powinien mieć jakiś "atut" .


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-19

(2018-06-19, 07:02:31)tofik napisał(a): Co do rozwiązania  problemu ZI i czwórmeczy to proponuje rozwiązać to w taki sposob aby zawodnicy wystawieni do takich zawodów  z automatu dostawali 100 sprawności i ta nie zmieniala się  podczas zawodów .Po zakończonych zawodach zawodnik ma tyle sprawnosci ile mial przed takowymi zawodami

tak to właśnie będzie działać

(2018-06-19, 07:03:18)tofik napisał(a): I jeszcze jedno wraz z nowym silnikiem  wykasował bym wszystkie  rekordy torów bo te będą teraz całkowicie inne

też o tym myślimy


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-19

wojtas, Selby, Brad: obecnie nie ma takiej zmiennej jak handi i sam nie do końca jestem przekonany czy być powinna. kurcze nie wiem... Ale nie da się "zmniejszyć jej znaczenia" - obecny silnik działa na innych zasadach i poprzednie wartości nijak się do niego mają
a co do taśmy i defektu: zostanie to wpisane w faq

karlo: bardziej chodzi mi o to, by post cokolwiek mi "dawał" od strony merytorycznej Uśmiech


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Selby - 2018-06-19

Jak się nie da to się nie da i trudno Duży uśmiech choć przy tym systemie każde 2% procent skilla zaczyna mieć ogromne znaczenie


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Brad - 2018-06-19

(2018-06-19, 07:51:14)GM_Arek napisał(a): wojtas, Selby, Brad: obecnie nie ma takiej zmiennej jak handi i sam nie do końca jestem przekonany czy być powinna. kurcze nie wiem... Ale nie da się "zmniejszyć jej znaczenia" - obecny silnik działa na innych zasadach i poprzednie wartości nijak się do niego mają
a co do taśmy i defektu: zostanie to wpisane w faq

karlo: bardziej chodzi mi o to, by post cokolwiek mi "dawał" od strony merytorycznej Uśmiech

Skoro chcemy byc najbliżej realiów to trzeba to zachowac, stratny nikt nie będzie  bo i tak jezdzimy w 2 meczach, może za to porobią nam się "twierdze" jak dawniej w GKM czy Częstochowie.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-19

wnioski po 1szym dniu?

- lekkie zwiększenie znaczenia XP,
- lekkie zmniejszenie znaczenie sprawności,
- dołożenie kolejnej zmiennej w postaci handicapu gospodarzom


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Brad - 2018-06-19

(2018-06-19, 08:34:56)GM_Arek napisał(a): wnioski po 1szym dniu?

- lekkie zwiększenie znaczenia XP,
- lekkie zmniejszenie znaczenie sprawności,
- dołożenie kolejnej zmiennej w postaci handicapu gospodarzom

Super, czekam na sparing


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-19

poprawki będą dopiero na jutro (środa) gotowe


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Arkadiusz - 2018-06-19

Wczoraj po 1 sparze na nowym silniku mam również swoje pierwsze przemyślenia.
Żeby nie było ze ja krytykowałem ten pomysl po prostu jestem sceptycznie nastawiony pod katem turniei forumowych (uparty jestem) i zdania w tej kwestii nie zmieniłem.
W pozostałych moich przemyśleniach jak zawsze sa plusy i minusy.
Nie wiem czy będzie oplacalo się nabijac xp okaze się w praniu.
Pozytwy nowego silnika???jest kilka jak dla mnie.
Zespol majacy w składzie seniorow 22-25 będzie w stanie wygrac z zespolem 29-33 jeśli tego 2 nie będzie online bo dziadom oprócz sprawności pemietajmy będą zuzywac się tez motory a gracz online będzie mogl zmieniac.
A nawet jeśli obaj będą online to nie będzie jak teraz wyniku 60-30 tylko może być walka wiec to jest na plus.
Moim zdaniem nastapi masowa wyprzedaz dziadow a zawodnicy w wieku 22-25 będą rozchwytywani i ceny będą spore chyba ze się myle.
Minus?jak pisałem o wyprzedaży dziadow może się to przelozyc na to ze zawodnicy szybciej będą konczyc kariery bo każdy będzie szukal młodszych skoro oni maja szanse wygrywać z dziadami.
Glownie dotyczy to graczy nastawionych na kupowanie bo ci co jada wychowankami mogą zyskac na mniejszych spadkach skilli.
Co będzie okaze się w trakcie sezonu.
PS. Arku jak pisałem ja i Marek79 nie każdy zyje liga wiec spróbuj to tak zrobić żeby gracze startujący w turniejach forumowych mogli to jakos pogodzić.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-19

Arkadiusz, ja byłem absolutnie nastawiony na tak, by pomóc turniejowiczom, ale dostrzegłem taki oto problem/minus:

załóżmy że ktoś wymyśli na poniedziałek tur otwarty dla każdej maści zawodników. więc moja pomoc musiałby i uwzględnić dziadków tracących dzień wcześniej -36e. A żeby im żyło się lepiej to zwrot musiałby wynosić te 36 spr. zaraz mi ktoś powie, że w piątek też jest tur otwarty i tym też trzeba pomóc by mieli 100 spr na ligę. No bo skoro na spary pomagamy to dlaczego na ligę nie?

Po prostu nie umiem znaleźć wyjścia. Bo nawet pomysł codziennego zwrotu spr do 100 powoduje że bez opamiętania i kombinacji możemy tłuc xp, które było nie było, również nadal ma znaczenie dla czasów zawodnika


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Arkadiusz - 2018-06-19

Wiec będziesz sie tym martwil jak ktos taki tur wymyśli ??
Póki co w poniedziałek i piatek sa to tury dla młodych wiec możesz cos pomyśleć.
Kropek chyba prowadzi turniej we wtorki dla starszych ale to niech on sue wypowie bo nie znam szczegółów.
Poza tym jak pisałem juz po piątkowym turze zawodnicy maja sobotę na regeneracje a ci poniedzialkowi jada od razu dzien po lidze.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - Arkadiusz - 2018-06-19

Nie no nie po to robisz zmiany żeby codziennie wracać do 100 bo to oczywiście bez sensu.
No wiem ze to ciężko bedzie rozwiązać.


RE: Nowy silnik meczowy !!! - GM_Arek - 2018-06-19

a co do dziadków vs 22-25 latków, i masowej wyprzedaży

co z tego że w czwartym czy piątym biegu twoi 22-25 pokonają dziadków, skoro do tego czasu dziadki pokonają ich 3-krotnie? wynik i tak idzie na korzyść drużyny starszej, a pamiętać należy że ten 22-25 też się starzeje Uśmiech