Oficjalne forum gry Speedway-World
Obietnice przed sezonowe - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Propozycje (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Obietnice przed sezonowe (/showthread.php?tid=6713)

Strony: 1 2


Obietnice przed sezonowe - Mr. Zuma - 2018-07-29

Pamiętam, że były ogromne sprzeciwy co do nastroju fanclubu, który przy słabych wynikach będzie się kurczył a przy dobrych poszerzał. 
Zgadzam się z tym bo reakcje fanclubu są zbyt gwałtowne. Jedna porażka powoduje, że nastrój już spada i członkowie zaczynają BARDZO masowo odchodzić.

Sam ten motyw jest bardzo fajny i mi się osobiście podoba ale MUSIMY zrobić coś, żeby manager miał jakoś na to wpływ. Logicznym jest, że beniaminek nie będzie brylował i kosił każdego kto popadnie... Logicznym jest, że drużyna która odmładza skład będzie dostawać do dup*e
Problem w tym, że naszych kibiców to mówiąc kolokwialnie gów*o obchodzi. Są typowymi Januszami kibicami, którzy kochają przy wygranych a hejtują i przeklinają przy porażce!

Proponuję dodać coś jak "obietnice przez sezonowe", chyba proponowałem też coś podobnego gdy opisywałem zmodernizowanie też głupiego i drewnianego sponsoringu jaki teraz mamy.
Ale do rzeczy:
Przez sezonem każdy z nas będzie miał możliwość wybrać cele na dany sezon:
- mistrzostwo
- czołówka
- górna połowa tabeli
- dolna połowa tabeli
- walka o utrzymanie
- uniknąć spadku
I na podstawie tego wyboru kibice będą zmieniać swoje nastroje. Wiadomo, że gdy wybierzemy np opcję "uniknąć spadku" na początku nie będą obojętni tylko będą... zaniepokojeni przykładowo ale z czasem kiedy drużyna zacznie osiągać wyniki na miarę tej obietnicy kibice zaczną pozytywniej reagować... i na odwrót jeśli obiecamy np mistrzostwo a będziemy przegrywać to nastrój gwałtownie spadnie, tak jak teraz... Z tym, że teraz manager nie może nic na to zrobić a w takim wypadku nastrój kibiców, a więc bezpośredni wpływ na ilość ich na meczach a więc przychód, będzie zależał od decyzji jaką manager podejmie przez sezonem.

Wstrzeli się z celem? Super bo nie straci kibiców
Nie wstrzeli się? Trudno, to jego błąd on źle ocenił możliwości drużyny

Generalnie chodzi o oddanie takiej dość ważnej rzeczy jak najbardziej w ręce managera a nie w "ręce" kodu gry, który sprawiedliwy po prostu nie jest


RE: Obietnice przed sezonowe - Brad - 2018-07-31

Myślę, ze za dużo roboty. Łatwiej będzie zmniejszyć reakcję fanklubu na porażki i tyle Oczko Żeby tak drastycznie nie spadał im nastrój, np dopiero 2-3 porażki powodują spadek, bo wiadomo każdemu może się noga powinąć. Pomysł z celami też fajny, ale myślę że wymaga roboty.


RE: Obietnice przed sezonowe - Selby - 2018-07-31

Zgadzam się z tobą, że wypadałoby coś z tym zrobić. Ja na przykład miałem kiepski terminarz i przegrałem 3 pierwsze mecze z rzędu. Fanclub już był na samym dnie, przez co do tej pory zbieram mniejsze wpływy z biletów. Kolejne 3 mecze już wygrałem, ale zanim uzyskam fanclub sprzed rozpoczęcia sezonu to minie jeszcze ok. 2 tygodnie. Sam pomysł nie jest zły, ale ma zbyt duży wpływ na klub.


RE: Obietnice przed sezonowe - Selby - 2018-07-31

Dodatkowo uważam że bez sensu jest zerowanie nastroju fanclubu po sezonie. Dlaczego ktoś kto awansował do ligi wyżej, gdzie wiadomo będzie miał trudniejsze mecze, będzie je przegrywał i przez to tracił kibiców. Logiczne że każdy kibic cieszy się z awansu i to napędza także innych do chodzenia na mecze. W drugą stronę niestety również musiałoby to tak działać. Po spadku ciężej byłoby kibiców utrzymać i na nowo zdobyć ich zaufanie. Kolejna kwestia to liga. Im wyższa liga tym kibiców powinno w fanclubie przybyc i odwrotnie.


RE: Obietnice przed sezonowe - Mr. Zuma - 2018-07-31

Czy to dużo pracy, nie wiem i wypowiadać się nie będę na ten temat bo nie mam pojęcia jak wygląda robienie czegoś takiego.

Ale na pewno zmniejszenie reakcji fanklubu na wydarzenia w zespole, nadal stawia managera pod ścianą i oddaje go w ręce kodu gry, a w takim wypadku mógłby sam coś z tym zrobić


RE: Obietnice przed sezonowe - Brad - 2018-08-01

Gdyby wprowadzić system, ze np nastrój spada po 3 porażce z rzędu, to by miało sens. Ktoś zawali dwa mecze i ma jeszcze czas wzmocnić skład, zareagować zanim kibice zmienia nastrój. Na pewno nie powinno być tak jak jest teraz, jedna porażka i nastrój w dół.


RE: Obietnice przed sezonowe - Mr. Zuma - 2018-08-01

To prawda ale z drugiej strony nastrój przy takim założeniu i tak poleci na łeb na szyję np u beniaminka, który powiedzmy awansował w barażach i wyższej lidze jest dosłownie pożerany

Można jakoś zmniejszyć "ostrość" reagowania fanklubu, pewnie! To i tak wymaga poprawy.

Jednakże, i tu dobrze, żeby wypowiedział się admin bo on wie czy to jest faktycznie trudne czy nie, oddanie tego choć trochę w ręce managera chociażby przez te obietnice również to reagowanie mogłoby poprawić


RE: Obietnice przed sezonowe - kamykov - 2018-08-01

W zeszłym sezonie byłem na 6 MSC w tabeli ,7 zwycięstw i 7 porażek. Po wygraniu meczu miałem wzrost +16 a po porażce chyba tylko -2 , nie wiem z czego to się bierze ale źle nie było


RE: Obietnice przed sezonowe - Brad - 2018-08-03

(2018-08-01, 09:42:42)Mr. Zuma napisał(a): To prawda ale z drugiej strony nastrój przy takim założeniu i tak poleci na łeb na szyję np u beniaminka, który powiedzmy awansował w barażach i wyższej lidze jest dosłownie pożerany

Można jakoś zmniejszyć "ostrość" reagowania fanklubu, pewnie! To i tak wymaga poprawy.

Jednakże, i tu dobrze, żeby wypowiedział się admin bo on wie czy to jest faktycznie trudne czy nie, oddanie tego choć trochę w ręce managera chociażby przez te obietnice również to reagowanie mogłoby poprawić

Powiem Ci, że z tym pożeraniem to zależy na jaką ligę trafisz, aczkolwiek obecny silnik bardziej wyrównuje szansę, bo wystarczą powiedzmy 2 wzmocnienia i ktoś już będzie jako tako ogarniać sezon. Wiadomo są klasy mocniejsze i słabsze, ale przy założeniu 3 porazki z rzędu ktoś musiałby mieć mega pecha do terminarza i ligi/klasy, żeby nastrój tracic. Dodatkowa rzecz to własnie ten reset nastroju po sezonie.. bez sensu.


RE: Obietnice przed sezonowe - GM_Arek - 2018-08-19

tyle że w twoim pomyśle, każdy na starcie będzie wybierał jak najmniejsze założenia sezonowe, bo łatwiej będzie podbijać nastrój kibiców na pozytywny.

druga kwestia: reakcja kibiców jest tak zaprogramowana, że im wyższa liczba fc tym większe odejścia mogą być, z tym że liczba odchodzących tydzień do tygodnia jest zawsze niższa od przychodzących.
I tak: mocny klub z mocno rozbudowanym fc po np 3 porażkach straci ich więcej, niż klub który fc ma mniej. A jeśli klub x przegra 3 mecze, to straci mniej kibiców, niż jakby wygrał 3 mecze. wtedy tych kibiców przyjdzie więcej niż odeszło


RE: Obietnice przed sezonowe - GM_Arek - 2018-08-19

poza tym na nastrój fc wpływać możemy koncertami przed meczem. wielu narzeka, a ilu korzysta z tego narzędzia? Język


RE: Obietnice przed sezonowe - Brad - 2018-12-11

Wiadomo coś dalej w tym temacie? Można by zmniejszyć reakcję nastroju... przegralem 1 mecz, tracę jedynie 1pkt do lidera , a nastrój spadł. Myślę że zmiana na gorsze po 3ciej porażce byłaby jak najbardziej fair!


RE: Obietnice przed sezonowe - Perez - 2018-12-11

ja nie zwrocilem uwagi na ten problem wogole- mecz przegrany a moi caly czas szczeliwi ale to pewnie dlatego ze manager ma jednak jakis wplyw na to- ja wystawiam w kzdym meczu samych wychowankow i moj fun club sie z tego bardzo cieszy Uśmiech
takze wyglada na to ze jako managerowie zmienicie polityke klubu bedzie wasz fan club bardziej zadowolony


RE: Obietnice przed sezonowe - Brad - 2018-12-11

No spoko, za 6lat jak zaczna wychodzić ze szkółki ;P


RE: Obietnice przed sezonowe - Perez - 2018-12-12

ja nie przeprowadzilem zadnego transferu w histori klubu, i jak sie pewnie domyslasz zeby dojsc do wlasnych dobrych wychowankow troche to trwalo takze przyslowie mowi „nie od razu rzym zbudowano”- wiec cierpliwosci i twoj fan club bedzie kiedys zadowolony