Oficjalne forum gry Speedway-World
Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pytania (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) (/showthread.php?tid=68)



RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - odo - 2015-03-01

W przypadku równej ilości punktów co decyduje o miejscu w tabeli?


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - ADM_Henrik - 2015-03-01

Małe punkty.


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - taxi1981 - 2015-03-13

Witam. Mam takie małe pytanko. W realnym świecie zazwyczaj jest tak, że najlepszy zawodnik wystawiany jest pod numerem 5 albo 13. Jaką opcje w symulacji składu wybrać żeby taki skład uzyskać. Gdy wybiorę optymalny tak się nie dzieje.
I jeśli można jeszcze jedno. Co bardziej brać pod uwagę przy ustalaniu składu-XP czy średnią a może tylko dany skill np. siłę gdy tor mam normalny. Z góry dzięki za odpowiedzi. Dodam że przewertowałem całe forum i te dwa pytania mimo wszystko mnie dalej nurtują.


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - FireMan - 2015-03-13

Wybierz sobie przewaga 11 biegu wtedy masz lidera na 13  a co do drugiego pytania to jest kilka opcji.
1-zrób wspólny trening
2-pojedz sparing na takim samym torze jak twój wystawiając wszystkich zawodników jeśli masz ponad 8 to pojedź 2 spary i zobacz jakie czasy mają ( najlepiej pojedź u siebie 2 razy a jak na wyjeździe to  z tym samym rywalem) ale uwzględnij warunki pogodowe
3-wybierasz skład z symulacji
4-wybierasz zawodników z najwyższą śr lub xp choć zawodnik mający np xp 12 i śr 60 będzie szybszy od zaw. xp 9 i śr 64
Skład ustalasz ty i też pytanie czy chcesz skład na lige (1-4 pkt) czy na sparing bo jeśli na spar to staraj się mieć sprawnośc po sparingach na poziomie 0 u wszystkich to wtedy nic nie będą tracić a po lidze najlepsi zyskają


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - yarro81 - 2015-04-02

Witam mam pytanie zauważyłem że zawodnicy moi mają gorsze czasy od poprzednich.Mój zespół był w 5 lidze a teraz jest w 4 lidze może ktoś mi odpowie


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - FireMan - 2015-04-02

(2015-04-02, 11:29:38)yarro81 napisał(a): Witam mam pytanie zauważyłem że zawodnicy moi mają gorsze czasy od poprzednich.Mój zespół był w 5 lidze a teraz jest w 4 lidze może ktoś mi odpowie

Mogą mieć zużyte motory i dla tego jeżdżą słabiej


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - zefir - 2015-04-02

a może zmieniłeś nawierzchnie toru to też będą inne czasy


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - ADM_Henrik - 2015-04-02

No i pogoda też ma znaczenie jakie czasy robią zawodnicy.
Jest jeszcze jedna możliwość że Twoi zawodnicy mieli skok siły i trzeba im dobrać motory odpowiednie do danej siły.


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - ukppku - 2015-04-02

Wydaje mi się, że właśnie o dobór motoru pod siłę w tym przypadku chodzi, albo pogoda, bo też łatwo przeoczyć.
Sprawność też sprawdź, czy czasami nie spadła Uśmiech


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - Redman - 2015-04-04

jaką kwotę najlepiej przeznaczyć na reklamę meczu ligowego?


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - Andrzej - 2015-04-11

mam pytanie odnosnie treningu siły na torze normalnym - czy skoki są takie same jak tech. i prowadz.?


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - FireMan - 2015-04-11

(2015-04-04, 21:54:48)Redman napisał(a): jaką kwotę najlepiej przeznaczyć na reklamę meczu ligowego?

To zależy od tego jaki masz stadion jak masz z 15,000 to możesz dać z 140-160 tyś
A jak masz 9000 to reklama 90,000 wystarczy


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - ADM_Henrik - 2015-04-11

Skoki są zależne od :
- wieku zawodnika
- talentu
- stopnia posiadania skila > czyli im większy skill posiada dany zawodnik tym analogicznie dłużej go trenuje.
Gdy talent zawodnika wynosi :
Talent 1 to może mieć skok +1 (65% szansy na skok) lub +2 (35% szansy na skok)
Talent 2 to może mieć skok +1 (35% szansy na skok) lub +2 (65% szansy na skok)
Talent 3 to może mieć skok +1 (33% szansy na skok), +2 (34% szansy na skok) lub +3 (33% szansy na skok)
Talent 4 może mieć skok +1 (10% szansy na skok), +2 (35% szansy na skok) lub +3 (55% szansy na skok)
Talent 5 może mieć skok +2 (35% szansy na skok) lub +3 (65% szansy na skok)


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - Andrzej - 2015-04-11

(2015-04-11, 12:47:21)Henrik napisał(a): Skoki są zależne od :
- wieku zawodnika
- talentu
- stopnia posiadania skila > czyli im większy skill posiada dany zawodnik tym analogicznie dłużej go trenuje.
Gdy talent zawodnika wynosi :
Talent 1 to może mieć skok +1 (65% szansy na skok) lub +2 (35% szansy na skok)
Talent 2 to może mieć skok +1 (35% szansy na skok) lub +2 (65% szansy na skok)
Talent 3 to może mieć skok +1 (33% szansy na skok), +2 (34% szansy na skok) lub +3 (33% szansy na skok)
Talent 4 może mieć skok +1 (10% szansy na skok), +2 (35% szansy na skok) lub +3 (55% szansy na skok)
Talent 5 może mieć skok +2 (35% szansy na skok) lub +3 (65% szansy na skok)
już dokładnie nie pamietam ale wydaje mi się że nawet ci z talentem 5 mieli skok tylko o 1 i jeśli chodzi o siłę przeważnie mam skok o 1 a rzadko skok o 2
a zmieniłem teraz nawierzchnię na grząską i od razu są skoki o 2-3
- czyli żeby była jasność nawierzchnia nie ma wpływu na skoki skila?


RE: Pytania dla nowicjuszy (i nie tylko) - ukppku - 2015-04-11

nawierzchnia nie ma wpływu na skoki.
widocznie szczęście Ci sprzyja w treningach przy takim torze, ale w żaden sposób nie są to sytuacje od siebie zależne Uśmiech

Talent 5 nie może robić skoku +1. Wyjątkiem jest zdarzenie gdy w jakiejś umiejętności masz 99, wtedy z racji tego że max wynosi 100, zawodnik siłą rzeczy robi +1 Uśmiech