Oficjalne forum gry Speedway-World
Niewidzoczne zmiany - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Propozycje (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Niewidzoczne zmiany (/showthread.php?tid=6925)



Niewidzoczne zmiany - kamykov - 2019-02-26

Witam.
Ogólnie to SW ma promować zawodników online i promuje. Niestety doszło do tego, że także daje większe pole manewru graczom, którzy mają szybkie łączę i szybkie komputery. W ekstralidze doszło do tego, że większość zmian dokonuje się w ostatnich 5 sekundach przed rozpoczęciem biegu by zawodnik drużyny przeciwnej nie zdążył zareagować na zmianę. Np.: Mam gorszych juniorów od przeciwnika, a chciałbym za zawodnika z nr 5 w 2 serii zawodów zrobić zmianę, by zaoszczędzić energię na kolejny bieg. Robiąc zmianę nawet 10 sekund przed biegiem to mój przeciwnik, widząc takową sytuację robi dwie zmiany wprowadzając 2 juniorów i wygrywa ze mną 5:1 i do tego najniższym kosztem.

Silnik meczowy jest może ciężki i trzeba nieźle kombinować, ale nawet słabsza drużyna jest w stanie dobrą taktyką wygrać mecz no, ale jeśli będzie robić zmiany w ostatniej chwili i będzie miała dobre łącze. Niby jest dwie i pół minuty na zrobienie zmiany, ale co z tego, jak jest to nieopłacalne. W ostatnim meczu na kompie w domu sobie testowałem robienie zmian na ostatnią chwilę, raz nie zdążyłem, a raz udało mi się zauważyć zmianę 3 sekundy przed biegiem i samemu zrobić zmianę. Już przez takie przypadki nie raz przegrałem (głównie grając na telefonie), a czasem dzięki temu wygrywałem. Tyle że jest to niepoważne i traci sens zabawy.


Moja propozycja brzmi: że zmiany wprowadzone przez gracza, powinny być dopiero widoczne dla innych w momencie rozpoczęcia biegu. Wtedy bardziej będzie liczyła się strategia, a nie szybkość reakcji przeciwnika.


RE: Niewidzoczne zmiany - Selby - 2019-02-26

Jestem na nie. Menadżer powinien mieć możliwość reagowania na zmiany przeciwnika. Oto właśnie chodzi


RE: Niewidzoczne zmiany - Perez - 2019-03-06

poziom prezentuje mizerny i nie mialem jeszcze do czynienia z takim czyms ale... uwage uwazam za sluszna! nie jest to grq zrecznosciowa wiec mysle ze mozna by pomyslec nad jakims systemem zeby nie bylo kto szybszy ten lepszy- pytanie tylko jakby to mialo wygladac


RE: Niewidzoczne zmiany - Perez - 2019-03-06

chociaz ta propozycja zeby przeciwnik nie widzial nie wyglada zle


RE: Niewidzoczne zmiany - kamykov - 2019-03-11

Tak naprawdę z takimi zmianami spotkałem się w Ekstra. Wczoraj w meczu mój przeciwnik robił zmiany ok 10-5 sekund przed biegiem a ponieważ byłem w domu miałem jeszcze czas na zmiany Duży uśmiech (ale i tak robiłem te zaplanowane przed meczem). Naprawdę problem się pojawi jak zacznie się liga żużlowa i niektórzy będą tak męczę ustawić by mecze SW się pokrywały z meczami ligowym, a jeśli przeciwnik nie zobaczy naszej zmiany to będzie można spokojnie rozegrać mecz nawet na trybunach z komórki.


RE: Niewidzoczne zmiany - piotrowskp - 2019-03-11

Kamykov potwierdzam u mnie było to samo czyli niewidoczne zmiany teraz w niedzielę i tydzień temu ale zauważyłem że to było już wcześniej .


RE: Niewidzoczne zmiany - kamykov - 2019-03-12

(2019-03-11, 15:42:14)piotrowskp napisał(a): Kamykov potwierdzam u mnie było to samo czyli niewidoczne zmiany teraz w niedzielę i tydzień temu ale zauważyłem że to było  już wcześniej .

  To nie są niewidoczne zmiany Język Po prostu twój przeciwnik robi zmianę na ostatnią chwilę byś nie mógł zareagować kontr zmianą. I dla mnie taka sytuacja jest chora bo zaczynamy się bawić w zręcznościówkę.


RE: Niewidzoczne zmiany - Marek79 - 2019-03-12

Kamykov przyznaję Ci rację, jest to problem i trzeba pomyśleć nad tym.... Niewidoczne zmiany to trochę loteria, zgadywanie a chyba nie chodzi o to. Może zagrać w otwarte karty (jak w realu) i zrobić tak że zmiana będzie możliwa do minuty przed biegiem, jeśli jeden z graczy dokona zmiany to drugi miłbya wtedy możliwość reakcji w tą ostatnią minutę. Jeśli obaj dokonają zmian, lub żaden w pierwszych dwóch minutach to ostatnia pozostanie zablokowana. Rozumiesz co mam na myśli?


RE: Niewidzoczne zmiany - kamykov - 2019-03-13

To w wypadku takim jak napisałeś drużyna silniejsza będzie miała handicap bo na pocz@tku nie będzie robić w ogóle zmian chyba że przeciwnik zrobi to wtedy zrobi taką by wygrać bieg najmniejszym nakładem sił. A do tego jak oby dwa kluby będą musiały zrobić zmianę to zrobią ją w ostatnich sekundach 2 minuty Język..
I o jaką losowość Ci chodzi? Jeśli odniesiemy się do prawdziwego żużla to nie widziałem by drużyna wiedząc że seniorzy przegraną bieg wpuszcza juniora by sobie senior mógł zaoszczędzić energię na kolejny.