Oficjalne forum gry Speedway-World
[NOWOŚĆ] Sponsorzy - GM Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Propozycje (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: [NOWOŚĆ] Sponsorzy - GM Arek (/showthread.php?tid=7478)



Sponsorzy - GM Arek - GM_Arek - 2021-02-08

Propozycja nowych, zwiększonych sponsorów, jest powiązana ze wzrostem pensji zawodników. Tutaj wrzucam projekt nowych sponsorów, nieco zmodyfikowany i trudniejszy - chyba- do wybrania dla managera.

--------------1 msce--------2 msce--------3 msce------ 4-6 msce---- 7-8msce----tygodniówka
sponsor 1: 3 000 000 - 2 200 000 -- 1 500 000 -- 1 000 000- - 500 000 --- 200 000
sponsor 2: 2 000 000 -- 2 500 000 - 1 340 000 -- 840 000 ---- 340 000 --- 210 000
sponsor 3: 1 500 000 -- 1 300 000 -- 2 000 000 - 680 000 ---- 180 000 --- 220 000
sponsor 4: 800 000 ----- 600 000 ---- 400 000 ---- 1 000 000 -- 20 000 ---- 230 000
sponsor 5: 230 000 ----- 220 000 ---- 210 000 ----- 200 000 ---- 500 000 -- 240 000


RE: Sponsorzy - GM Arek - GM_Arek - 2021-02-15

podbijam po edycji 1szego postu


RE: Sponsorzy - GM Arek - Arkadiusz - 2021-02-15

Patrząc na kwoty to wnioskuje że pensje zawodników wzrosna okolo 2,5 - 3 krotnie. Spoko tylko GM_Arek skoro kasa ma z gry parować to po co podnosisz tygodniówkę? Moja tygodniówka teraz to 128  tys na nowych zasadach ponad 200. Więc niewiele strace na tym manewrze. Ja bym te nagrody i tygodniówki zostawił tak jak jest teraz. Podniósł tylko same pensje.  Wtedy może ktoś kto ma 10+ dziadków odczuje to finansowo inaczej te zmiany jak dla mnie wiele nie wniosą. Wtedy gdy gracza nie bedzie stac na dziadków po prostu ich bedzie zmuszony sprzedac i tym samym jakis nowy gracz bedzie mial możliwość ich kupienia. W ten sposob po części nowy gracz zyska na tym. Nie pisze tego żeby uderzyć w tych co mają teraz dziadków bo sam za kilka sezonów będę miał ten problem. Ale dla mnie w taki sposob jaki jest pzredstawiona ta zmiana nic nie wniesie. Poza tym zachodza pytania:
1. Czy pensje beda wzrastały jak teraz z wiekiem zawodnika?
2. Co z zawodnikami którzy maja kontrakty wieloletnie?

PS. Zmiany pensji proponuje wprowadzic juz od polowy tego sezonu żeby gracze mieli poglad jak to w kogo uderzy. Wtedy juz kazdy bedzie mogł sobie przygotowac skład na nowy sezon patrzac na swoje mozliwosci finansowe. W przeciwnym razie na poczatku nowego sezonu beda placze.


RE: Sponsorzy - GM Arek - Misiek - 2021-02-15

Nagrody bym zmienił na powyższy schemat by taki gracz wygrywajacy dana lige mial gratyfikacje finansowa zwlaszcza w Ekstralidze a tygodniowki pozostawic niezmienione niższe tak jak Arkadiusz napisał tylko tak gracze będa mogli ocenić finanse swojego klubu pod względem np.doboru zawodników do składu gdy zmienicie pensje na wyższe


RE: Sponsorzy - GM Arek - masloo2 - 2021-02-15

Arek jeśli sponsorzy mają się zmienić od nowego sezonu to pensje też powinny się zmienić od nowego sezonu poza tym mocno się rozpisujesz jak na to że nie ma żadnych konkretów co do pensji a trzeba pamiętać że Ci co już trochę grają mają po 50-100 mln na kontach a nowy jak zaczyna to jest spłukany i jak ktoś gdzieś przesadzi to nigdy szkółki nie wybudują albo będą czekać w 5 lidze 10 sezonów zanim coś zbudują. Jak będzie tak będzie trzeba sobie radzić ale mam nadzieję że wszystko będzie z głową robione bo gracze odchodzą a jak ktoś gdzieś przesadzi to nowi nie będą przychodzić i będziemy niedługo w 2 ligach grać


RE: Sponsorzy - GM Arek - Petecki - 2021-02-15

A może by tak w celu wyciągnięcia kasy z gry zrezygnować z tego finansowego fair play co jest przy liście transferowej i zamiast tego dowalić podatek od sprzedaży zawodnika?? i się nie szczypać w 5% tylko od razu 20%, sprzedajesz zawodnika za 10 baniek i dostajesz z tego 8 na konto a reszta do PZM i niech do gry nie wraca wcale... Albo ten podatek uzależnić od ligi sprzedającego im wyższa tym wyższy podatek żeby się nowi gracze najpierw mogli rozbujać z kasą podczas tej mielonki transferowej początkowej?


RE: Sponsorzy - GM Arek - GM_Arek - 2021-03-10

zrobiłem podliczenie dla nowo założonego zespołu, czyli sami wychowankowie:
pensje całego składu wynosiłyby trochę powyżej 200 tys. wpływy z dnia meczowego, bez rozbudowy stadionu, na początku mogą wynieść ok 950 tys.

a teraz przykładowa pensja innego zawodnika:
S100,T80,P80,St80,K80,xp80,talent 5, wiek 30 = 76 tys
to samo tylko talent 1 = 15 tys

ps: tygodniówki liczyłem bez wskaźnika ligi.

być może teraz nowe oferty sponsorskie nieco się rozjaśnią


RE: Sponsorzy - GM Arek - GM_Arek - 2021-03-10

(2021-02-15, 21:28:22)Petecki napisał(a): A może by tak w celu wyciągnięcia kasy z gry zrezygnować z tego finansowego fair play co jest przy liście transferowej i zamiast tego dowalić podatek od sprzedaży zawodnika?? i się nie szczypać w 5% tylko od razu 20%, sprzedajesz zawodnika za 10 baniek i dostajesz z tego 8 na konto a reszta do PZM i niech do gry nie wraca wcale... Albo ten podatek uzależnić od ligi sprzedającego im wyższa tym wyższy podatek żeby się nowi gracze najpierw mogli rozbujać z kasą podczas tej mielonki transferowej początkowej?

nie wiem czy to po prostu nie wpłynęłoby na podniesienie cen, bo na końcu i tak za wszystkie podatki płaci klient


RE: Sponsorzy - GM Arek - Roko - 2021-03-26

Zadam kolejne pytanie, prawdopodobnie ostatnie : czemu mają służyć te ZMIANY?????
Na pewno nie zwiększeniu popularności gry, po każdych wprowadzanych zmianach graczy ubywa, o to chodzi by grała tylko garstka ludzi???
Gram tu już jakiś czas i widzę co się dzieje


RE: Sponsorzy - GM Arek - GM_Arek - 2021-03-28

a co mają zmiany do ubywania graczy? bo jeśli sobie przypominam, to ich liczba spadała do obecnych ~300 zanim proces zmian się rozpoczął. jeśli argumentem jest, że przed zmianami każdy miał kasy w bród, wszyscy w składach praktycznie takich samych zawodników z talentem 5, o nic nie trzeba było się martwić bo na wszystko starczyło - to są żadne argumenty za grą typu MANAGER. wiem, że nikt nie lubi zmian, ale bez tego, lata temu, gra stała się nudna i przewidywalna