Oficjalne forum gry Speedway-World
DRUGA DRUZYNA - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Gra (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Propozycje (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: DRUGA DRUZYNA (/showthread.php?tid=7706)

Strony: 1 2


DRUGA DRUZYNA - Mario - 2021-07-23

Mam propozycje dla Wszystkich dotyczącą wprowadzenia możliwości prowadzenia (oficjalnie) drugiego zespołu w rozgrywkach ligowych. Oczywiście wprowadziłbym pewne ograniczenia, dodatkowy koszt prowadzenia drugiego zespołu, brak możliwości jazdy II składem wyżej jak w 3 lidze, przy tej samej sprawności dla wszystkich -jej spadku wykluczyło by to kombinowanie i ustawianie meczy po to by ci sami zawodnicy walczyli w 2 meczach w ten sam dzień.
Wprowadzenie II składu wykluczyło by kombinowanie i zakładanie wielu kont, już teraz gracze nawet się nie kryją ze maja po dwa trzy konta, co sprawia, ze czuje się oszukany, ba ja przestrzegam zasad jakie tu panują i chciałbym podobnie być traktowany przez innych -uczciwie, ale jeśli ludzie tak robią ukróćmy to w ten sposób ze każdy będzie mógł prowadzić swoją drugą drużynę, to rozwinie zawodników rezerwowych, juniorów i jednocześnie uatrakcyjni grę dla nowych graczy bo będą mogli zaczynając zabawę zmierzyć się z rezerwami, a nie od razu z rozwiniętymi zawodnikami danej drużyny, co często na starcie zniechęca nowych graczy.

Liczę na  owocną dyskusję, za argumenty typu ''nie bo nie'' lub ''nie po to rozwijałem swoich zawodników żeby teraz ktoś teraz miał łatwiej''- dziękuje z góry. Ja uważam ze taki pomysł rozrusza towarzystwo i zachęci do gry i w większej ilości graczy będziemy się wspólnie tutaj bawić.


RE: DRUGA DRUZYNA - Gajowy - 2021-07-23

Nad formą nie będę dyskutował, natomiast jakby taka nowinka weszła to krzyknąłbym „WRESZCIE”.

Uważam, że wprowadzenie tego rozwiązania ożywi grę no i nie będzie koniecznością posiadanie drugiego składu tylko opcją.

Chciałbym aby na mecze „domowe” przychodziło niewielu kibiców (jak na sparing?), w przypadku wyjazdów liczyłbym normalnie frekwencję aby nie krzywdzić potencjalnych innych graczy.


RE: DRUGA DRUZYNA - Pabloss - 2021-07-23

Fajna sprawa jak dla mnie. 2 skład juniorski np w sobotę startujący


RE: DRUGA DRUZYNA - Petecki - 2021-07-23

pomysł zacny, ale w realizacje niestety wątpię


RE: DRUGA DRUZYNA - Arkadiusz - 2021-07-23

Ja ten pomysł dawałem juz 4 lata temu. Został odrzucony i zamkniety ze wzgledu na trudnośc realizacji pod wzgledem technicznym.
Chciałem żeby w soboty odbywały sie mecze ligowe tylko juniorów. Trudny temat dla adminow pod katem transferowym. Prowadziłem transfery i możliwosc posiadania dwoch druzyn do duzo wieksze mozliwosci do robienia przekretow. A jak znam zycie posiadanie dwoch druzyn niektorym by i tak nie starczylo. Takze Mario to oszuston nie przeszkodzi w zalozeniu 4 czy 5 konta. Poza tym tzreba by z gory ustalic czy juniorzy jadacy powiedzmy w sobote mogliby jechac w niedziele. Niektorzy byliby na nie bo wtedy ci juniorzy beda uprzywilejowani bo nabijali by xp. A ograniczenia dla zawodnikow raczej sa trudne do zrealizowania pod kątem skryptów w grze. Mamy przyklad chociazby z mozliwoscia wprowadzenia rezerwy taktycznej junior za juniora.
Takze skoro został on odrzucony wiec nie ma sznas na realizacje.


RE: DRUGA DRUZYNA - Mario - 2021-07-23

A co gdyby mecze wszystkich druzyn robic normalnie w niedziele? Wtedy sprawnoac weryfikowala by to ze ci sami zawodnicy by nie jechali w 2 meczach dziennie...pomysl moze malo realny ale niech admini wiedza ze ludzie chca cos takiego bo jak wszyscy bedziemy zakladac z gory ze sie nie da to ....to sie nie da


RE: DRUGA DRUZYNA - Inkalusia - 2021-07-25

Pomysł dosyć ciekawy, tylko oszustom i tak to nic nie da. Oszuści będą zawsze, do tego trzeba się przyzwyczaić niestety.. Trzeba by ten pomysł dosyć dogłębnie przemyśleć jeszcze. Drugi skład równa się z większą ilością zawodników w drużynie (wiele osób ma w drużynie max 10 osób), więc większe koszty utrzymania zawodników, a od nowego sezonu pensje znowu pójdą w górę. Jeśli źle rozumuję, to proszę - poprawcie mnie Uśmiech Ogólnie jestem za tym pomysłem, na pewno będzie większa radość grania, więcej możliwości.


RE: DRUGA DRUZYNA - Mario - 2021-07-25

Druga druzyna w rozgywkach ligowych dla tych co maja odpowoednia ikosc zawodniko i chca miec druga druzyne. Sporo graczy ma wiecej jak 12 zawodnikow i wtedy ma to sens bo normalnie wystawisz 8 zawodniko a reszta ma kare i czeka na swoja szanse a tak to by tez jechali mecz tylko na sporo nizszym szczeblu rozgrywek. Xp by soe im nabijalo kasa za mecz normalnie ale koszty prowadzenia 2 zespolu tez by byly wiec kasa by raczej odplywala. Ale w granicach rozsadku tak by wszytskich co chca bylo stac na drugo zespol.


RE: DRUGA DRUZYNA - Aigor - 2021-07-25

Stosunkowo rzadko udzielam się na tym forum (no dobra, w ogóle się nie udzielam), lecz tak ciekawego tematu przemilczeć się nie da. Co do oszustów, wiadomo że byli, są i będą dalej, takie mamy czasy. A co do samego pomysłu, jestem na tak, głównie dlatego że rezerwy służyłyby do objeżdżania wychowanków wchodzących do gry ze szkółki i innych młodych pionierów. Ostatnio musiałem przeprowadzić cięcia kosztów, w tym wystawić na listę swoich wychowanków (za dużo zawodników w teamie i nie każdy mógł jeździć), robiąc to z bólem serca (mieli być przyszłością teamu). Jakby weszła opcja 2 drużyny, mógłbym odesłać do niej tych mniej doświadczonych i szkolić ich tam. Nie wiem czy pomysł przejdzie, w każdym razie ja jestem na tak.


RE: DRUGA DRUZYNA - Mario - 2021-07-26

Szkoda ze tak mało graczy sie wypowiada-udziela na forum, gdyby wiecej nas glosowalo, baralo czynny udzial to bysmy wspolnie cos zdzialali dla naszego dobra i lepszej gry-jej rozwoju. Nawet jewsli byly by same glosy na NIE ale w ilosci 20-30 glosow swiadczylo by to ze ludzie nie chca takiego rozwiazania, skoro jednak tylko na ten moment ktos zaglosowal na Nie -jedna osoba a na TAK -11 to znaczy ze pomysl jest warty rozwazenia i jako taki podam adminim z prosba o jego wdrozenie w zycie. Nawet jesli po 1 seoznie okaze sie ze jest wiecej minusow jak plusow drugiego skaldu mozemy zrezygnowac z takiej opcji.


RE: DRUGA DRUZYNA - kosmo1979 - 2021-07-26

Moim zdaniem pomysł dobry ale wydaje mi się że drugi zespół powinien się składać z samych mlodziezowcow


RE: DRUGA DRUZYNA - Asteck666 - 2021-07-26

Jestem na NIE
Na pierwszy rzut oka, fajny pomysł, byłoby co robić, ale...

Załóż sobie drugą drużynę, nikt Cię nie zbanuje, jeśli nie będzie transferów miedzy tymi drużynami. Czy to Cię zadowoli? NIE

Bo ten pomysł nie jest uatrakcyjnieniem dla nowych graczy, wręcz przeciwnie, jest dla starych i pogłębi jeszcze bardziej przepaść.
Ten pomysł jest pod Ciebie (i wielu innych starych, w tym mnie)
Masz max szkółkę, produkujesz juniorów i chciałbyś walczyć w lidze o jak najwyższe cele, a jednocześnie nabijać XP juniorom.
Jednym słowem chciałbyś zjeść ciastko i mieć ciastko.

W jakim stopniu ten pomysł uatrakcyjnił by grę początkującym?
Dopiero by się zniechęcali, że masz tylu juniorów i żadnemu nie mogą nawet podskoczyć. Bo nawet nie mają szkółki.


RE: DRUGA DRUZYNA - Mario - 2021-07-26

Ok Asteck, dzieki za wypowiedz, rozumiem Twoje argumenty bo nie sa bezpodstawne, ale czy junior po szkolce bedzie wygrywal z losowo przyznanymi zawodnikami dla nowej druzyny? Nie wiem, mam wątpliwości ale ok, masz obawy. Ja to widze wlasnie jako plus ze nowy gracz jadac z juniorami bedzie mogl wygrywac a nie od razu spotkac sie z zazwyczaj wyszkolonymi seniorami przeciwnika. Uwazam ze drugi zespol zacheci nowych graczy do rozwoju szkolki, stadionu itd tak by mogli brac udzial w takiej zabawie. Ale jak to mowia gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. Dzieki za Twój glos w tym temacie.


RE: DRUGA DRUZYNA - Mario - 2021-07-26

Powoli widze ze opinujac ten pomysl ludzie patrza przez pryzmat mojej druzyny. To ja moge zadeklarowac ze nie zrobie drugiego skladu przez pierwszy sezon, jesli to ma rozjasnic obawy i szukanie drugoego dna w tym pomysle.


RE: DRUGA DRUZYNA - GM_Arek - 2021-07-28

jestem przeciwny. właściwie to co myślę zawarł w swej wypowiedzi Asteck. Może i nowi gracze mieliby przez chwilę frajdę nawiązywania walki z waszymi "drużynami rezerw",, ale wg mnie w dłuższej perspektywie to właśnie starsi gracze jeszcze bardziej by korzystali na tej nowości i odjeżdżali nowszym graczom