Oficjalne forum gry Speedway-World
Talent - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Talent (/showthread.php?tid=783)

Strony: 1 2


Talent - Piter4 - 2012-01-12

Mam propozycję:
Obecnie przy talencie 1,2 dostaje się skoki +1,+2, przy talencie 3,4 +1,+2,+3, a przy talencie 5 +2,+3.
Proponowałbym to zmienić:
1 sposób: talent 1,2 skoki +1,+2, talent 3 +1,+2,+3, a talent 4,5 +2,+3
2 sposób talent 1 skoki +1,+2 , talent 2,3,4 +1,+2,+3, talent 5 +2,+3

Powód? Obecny system jest niesprawiedliwy Uśmiech


RE: Talent - speed_55 - 2012-01-12

Uzasadnij tą niesprawiedliwość systemu


RE: Talent - Piter4 - 2012-01-12

nie wiem co tu do uzasadnienia. Po prostu aktualnie dwa skille dają skoki +1,+2, dwa dają możliwość wszystkich skoków, a tylko jeden +2,+3 :/


RE: Talent - damianj002 - 2012-01-12

ja jestem na nie


RE: Talent - Norbasek - 2012-01-12

Ja jestem na tak...


RE: Talent - sothis - 2012-01-12

ja jestem na nie tak jest ok tal 5 musi być wyróżniony


RE: Talent - Zdunek - 2012-01-12

moim zdaniem nie ma co zmieniac ewentualnie zastanowic sie czy tal 4 ma miec skoki +1 czy tylko +2 i +3



RE: Talent - Hawaiki - 2012-01-12

Hmm, wiadomo, że każdy patrzy żeby kupić lub wyszkolić tylko zawodników z talentem 5. Sam mam 2 zawodników w podstawowym składzie z talentem 4 i gdyby nie skoki +1 to pewnie by dorównywali Jastrzębskiemu, bo dostałem ich na początku gry i mięli podobne skille co on. Prędzej można by się zastanowić nad skokiem procentowym, że nawet zawodnik z talentem 1 mógłbym mieć kiedyś skok +3. Bo teraz szukając kogoś na liście u mnie od razu odpadają zawodnicy z talentem 1 i 2, a 3 i 4 też wybrzydzam jeżeli mam kupić.

Ja mam kilka pomysłów na zmianę talentu, ale Stefik musi się wypowiedzieć czy jest możliwość zmiany tego bez większego ingerowania w grę.

Pozdro.


RE: Talent - GM_Kuba - 2012-01-12

Hawaiki musze miec dokladna popozycje i wtedy sie do niej ustosunkuje.

Co do tego pomysly to jestem raczej an nie bo tak jak tkoś napisał, zawodnicy z talentem 5 muszą miec jednak lepsze chodzenie an LT wlasnei z uwagi tego skoku +3 i szybszego trejningu


RE: Talent - Piter4 - 2012-01-12

no, ale ci z talentem 5 już mają lepiej, że trenują szybciej.
Dla mnie fakt, że zawodnik z talentem 1 ma skok +2, a z talentem 4 skok +1 jest trochę niezrozumiały i tylko o to mi chodzi.


RE: Talent - ukppku - 2012-01-12

Nawet jeśli ktoś chce to zmienić to będzie musiało to nastąpić za kilka sezonów.
Powód prosty: Całą polityke transferową czy też wizje składu ja oraz na pewno wielu, wielu innych menagerów ukierunkowało w oparciu głownie o zawodników z maksymalnym talentem wydając sporo milionów. Właśnie po to żeby zawsze skakali +2 lub +3 dając nam przewage nad innymi zawodnikami.

Uważam ten pomysł za zły i jestem na nie ponieważ zbyt dużo pracy włozyło się po to aby sprowadzić do klubu fajnych zawodników z talentem 5. Jakby ktoś to nagle zmienił stali by się mniej wartościowi co byłoby również niesprawiedliwe.

To tak jakbyś trenował cały czas technike i siłe, dobił te umiejętności do 90 lekceważąc inne skile a nagle ktoś by zmienił znaczenie skili i najważniejszą umiejętnością okazały się kondycja i Start które masz na poziomie 50...... Uśmiech



Ogółem: Pomysł mógłby być możliwy do przemyślenia ale gdyby powstał na początku gry.

A najważniejsze to jest to ---> wszsytkie propozycje powinny wnosić coś dobrego dla rozwoju gry a nie być podporządkowane pod siebie i swoją drużyne Uśmiech a w Twoim przypadku Piter chyba druga opcja jest prawdziwa.... Uśmiech (aż 10 zawodników z 15 w Twojej drużnie nie ma talentu 5) Język


RE: Talent - Hawaiki - 2012-01-12

Hmm Stefik ja to właśnie rozumiem, że musi być podany już jakiś projekt, żeby Ci przybliżyć jak to ma wyglądać. Według mnie miało by to tak wyglądać, że zawodnicy z talentem 5 dalej by mięli największe szanse na skok +3, później nieco mniejszy +2, a na końcu minimalny na +1 (bo nawet najbardziej utalentowany zawodnika każdej dyscypliny może zanotować wpadkę w treningu). A to co pisze Ukppku to jest prawda, ale trzeba by właśnie tak zrobić jak pisałem na górze, że zawodnicy z talentem 5 dalej byli by poszukiwani najbardziej przez menadżerów Duży uśmiech Bo gra stanie się za 3-4 sezony taka jak SM, wszyscy będą mieć w podstawowym składzie samych zawodników z talentem 5, a innych albo będą wyrzucać ze szkółek albo trzymać jako drugi skład do sparów. A patrząc na SMa, to tam jest grupa drużyn, która rządzi ligą od kilku sezonów i ciężko się innym przebić, a większość z lig 3-4 i niżej rezygnuje z gry co pewnie za jakiś czas sprawi, że manager padnie. Nawet nowe silniki meczowe nic nie wniosły przez ostatni czas. Trzeba by się zastanowić jeżeli by się chciało tutaj wprowadzić jakąś innowację, jak to zrobić żeby nie było to zbytnio, że tak powiem burzliwe Oczko


RE: Talent - specjal2009 - 2012-01-16

Rece opadaja gdy zawodnik z talentem 4 zanotuje 2 razy z rzedu skoki +1 Stefik nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale nie powinno byc coś takiego w przypadku zawodnikow z talentem 4...

Ja bym to widzial tak::

Talent 1
skok +1 60% szansy
skok + 2 40% szansy

Talent 2
skok +1 40%
skok+2 60%

Talent 3
skok +1 30%
skok +2 50%
skok +3 20%

Talent 4
skok +1 20%
skok +2 50%
skok +3 30%

*edit
Talent 5
skok +2 40%
skok +3 60%

ukkpku ma racje, przy tal 5 nie powinno sie nic grzebać. Wczesniej zasugerowalem sie wpisem hawalkiego Język


RE: Talent - sothis - 2012-01-16

Specjal dobre chyba najlepsze jak na razie


RE: Talent - guti - 2012-01-16

Ja popieram Ukppuu talent 5 to skok +2 i +3 - zbedne jest te 5% - w koncu płaci sie za nich najwieksza kasę
Rozdzielenie talentu 1 i 2 oraz 3 i 4 jest ok,