Oficjalne forum gry Speedway-World
Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki (/showthread.php?tid=788)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - ukppku - 2012-01-17

nie warto Oczko


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Triodex - 2012-01-17

dzięki widać tutaj administracja ciągle idzie pełną parą i jak widzę wprowadza ciągle coś nowego dla urozmaicenia gry , tak trzymać


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - guti - 2012-01-24

Stefik to jak z tak szkólką bedzie? Będą jakieś zmiany czy na razie pozostaje tak jak jest?


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - GM_Kuba - 2012-01-24

Zmiana bedzie polegała na iloci maksymanych juniorow zaleznie od poziomu, lecz musze mie doladnie opracowaną rozpiskę


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - masloo2 - 2012-01-25

czyli lipa :/ a jak często tutaj w ogóle przychodzi junior do szkółki? bo jak będą przychodzić w takim tempie to mi wystarczy poziom 1 <hahaha>


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - tomecki - 2012-02-06

(2012-01-24, 22:26:48)stefik4 napisał(a): Zmiana bedzie polegała na iloci maksymanych juniorow zaleznie od poziomu, lecz musze mie doladnie opracowaną rozpiskę

Przepis z maksymalna iloscia juniorw zalezna od poziomu szkolki juz wszedl czy dopiero wejdzie? Proponuje wprowadzic cos takiego, ze ilosc adeptow jest nieograniczona, ale trenuje tylko tylu na jakim poziomie mamy szkolke. Najmlodsi czekaja na swoja kolej wyjazdu na tor, az starsi koledzy zdadza licencje, albo az szkolka zostanie rozbudowana o kolejny poziom.




RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - GM_Kuba - 2012-02-06

No totrzeba ustalic jakis kompromis. przygotwac rozpiske jaki poziom ilu junioro i gites.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - bandyta - 2012-02-07

Zbierajac to co przeczytałem na temat mysle ze najrosadniejsze bedzie aby juniorzy przychodzili tak jak do tej pory a ograniczenie polegało na tym ze w zaleznosci od poziomu szkółki byłaby ograniczona ilosc juniorow ktorych mozna trenowac. Dzieki temu zakładajac ze szkolimy przy 1 pozimie szkołki dwoch 14 latkow sr po 48 i przychodzi 12 latek ze srednia rowniez 48 to zebysmy mogli wybrac tego dla nas lepszego [w załozeniu wszyscy maja ten sam talent] Ma to sens wtedy kiedy junior, bez nakładow finansowych nie trenuje.

Przedstawiam rózne wersje:

Wersja A

od 1 do 3 poziomu szkółki mozna szkolic 2 juniorow
od 4 poziomu szkółki mozna szkolic 3 juniorow
od 6 poziomu szkółki mozna szkolic 4 juniorow
od 8 poziomu szkółki mozna szkolic 5 juniorow
od 10 poziomu szkółki mozna szkolic 6 juniorow
od 12 poziomu szkółki mozna szkolic 7 juniorow
od 14 poziomu szkółki mozna szkolic 8 juniorow
od 16 poziomu szkółki mozna szkolic 10 juniorow
od 18 poziomu szkółki mozna szkolic 11 juniorow
od 20 poziomu szkółki mozna szkolic 12 juniorow

lub


Wersja B

od 1 do 3 poziomu szkółki mozna szkolic 2 juniorow
od 4 poziomu szkółki mozna szkolic 3 juniorow
od 6 poziomu szkółki mozna szkolic 4 juniorow
od 8 poziomu szkółki mozna szkolic 5 juniorow
od 12 poziomu szkółki mozna szkolic 6 juniorow
od 16 poziomu szkółki mozna szkolic 7 juniorow
od 20 poziomu szkółki mozna szkolic 8 juniorow

lub

Wersja C

od 1 do 2 poziomu szkółki mozna szkolic 2 juniorow
od 3 poziomu szkółki mozna szkolic 3 juniorow
od 5 poziomu szkółki mozna szkolic 4 juniorow
od 8 poziomu szkółki mozna szkolic 5 juniorow
od 12 poziomu szkółki mozna szkolic 6 juniorow
od 16 poziomu szkółki mozna szkolic 7 juniorow
od 20 poziomu szkółki mozna szkolic 8 juniorow

lub

Wersja D

od 1 poziomu szkółki mozna szkolic 2 juniorow
od 2 poziomu szkółki mozna szkolic 3 juniorow
od 5 poziomu szkółki mozna szkolic 4 juniorow
od 8 poziomu szkółki mozna szkolic 5 juniorow
od 12 poziomu szkółki mozna szkolic 6 juniorow
od 16 poziomu szkółki mozna szkolic 7 juniorow
od 20 poziomu szkółki mozna szkolic 8 juniorow

lub

Wersja E

od 1 poziomu szkółki mozna szkolic 2 juniorów
od 4 poziomu szkółki mozna szkolic 3 juniorow
od 7 poziomu szkółki mozna szkolic 4 juniorow
od 10 poziomu szkółki mozna szkolic 5 juniorow
od 13 poziomu szkółki mozna szkolic 6 juniorow
od 16 poziomu szkółki mozna szkolic 7 juniorow
od 20 poziomu szkółki mozna szkolic 8 juniorow

lub

Wersja F

od 1 do 2 poziomu szkółki mozna szkolic 2 juniorow
od 3 poziomu szkółki mozna szkolic 3 juniorow
od 5 poziomu szkółki mozna szkolic 4 juniorow
od 7 poziomu szkółki mozna szkolic 5 juniorow
od 9 poziomu szkółki mozna szkolic 6 juniorow
od 12 poziomu szkółki mozna szkolic 7 juniorow
od 16 poziomu szkółki mozna szkolic 8 juniorow
od 20 poziomu szkółki mozna szkolic 10 juniorow


Wersje do dyskusji Oczko



RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - brylant - 2012-02-07

Początek tak jak proponuje bandyta, ale ilość juniorów mogących trenować równa poziomowi szkółki. Szkółka na poziomie 5 to pięciu trenowanych adeptów. Poziom szkółki 13, to trzynastu trenowanych adeptów itd.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Simonen - 2012-02-07

Dokładnie tak jak mówi brylant, też jestem za tym. Tak żeby każda rozbudowa szkółki dawała nam możliwość szkolenia o 1 juniora więcej.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - ukppku - 2012-02-07

A ja uważam że powinno być jak największe ogarniczenie Oczko
Poziom 13... 13 trenujących? nie wiem czy ktokolwiek miał w szkółce chociaż 10 juniorów w jednym czasie...? więc nie opłacałoby się rozbudowywać szkółki aż do 20 poziomu bo nikt nie będzie miał 20 juniorów więc bez sensu doprowadzać szkółke do max poziomu nie mając z tego korzyści.
Co innego gdyby juniorzy przychodzili systematycznie co tydzień. Ale w takim losowym systemie jaki mamy to się nie sprawdzi.

Jestem też za tym aby jak najwięcej kasy odpompować z gry, więc dla jednej korzyści, szkółkę trzeba rozbudować o kilka poziomów i dlatego ja głosuję na najbardziej surową wersję B Uśmiech
Ale to tylko własna opinia i nawet jeśli wejdzie opcja która poparli Brylant i Simonen to też nie będzie tragedii Uśmiech Ważne aby coś w tej szkółce zmienić! Uśmiech


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Simonen - 2012-02-07

Ja ukppku mam 9 juniorów w szkółce i nie trzymam beztalentowców. Więc teraz jeżeli przyjdzie ograniczenie np. 6 w 10 poziomie szkółki to co, będę musiał kilku kolegów pożegnać. Tak samo chodzi o to, że przychodzą także 12-13 latkowie czy nawet 14, których trzeba trzymać 2-4 sezony do zdania egzaminu, a w tym czasie mogą przyjść kolejni. Wiemy, że koszt budowy szkółki jest masakryczny (rozbudowa od 1 do 20 poziomu to ponad 50 mln), więc rozbudowa jej nie miała by aż takiego sensu. Także pod względem utrzymania juniorów nie jest łatwo, chcąc w tych najlepszych pakować 5tyś. dziennie, nie wspominając o biedniejszych managerach z niższych lig. Logicznie biorąc stać mnie na szkółkę 2 poziom to stać mnie na utrzymanie 2 juniorów. Budując 20 poziom powinno cię stać na chociaż częściowe utrzymanie tych najlepszych (bo 20 zaw. o dofinansowaniu na maksa to 100tyś dziennie.)
Oczywiście rozumiem, że przy tym wraz z rozbudową pozostaje wzrost szybkości treningu juniorów w szkółce?

To tyle na razie ode mnie Uśmiech


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - ukppku - 2012-02-07

Ja mam tylko 2 juniorów a w najlepszym momencie miałem tylko 3 którzy jednocześnie byli w szkółce.
Nie sądziłem że taka pustka jest tylko u mnie, a inni grzeją po 10 juniorów w szkółce Uśmiech
I to co napisałem było w pełnym oparciu o moje (mylne) doświadczenie z tej gry.

Ale właśnie... Sam w końcówce odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie. Nikogo nie będzie stać na utrzymanie 20 zawodników aby płacić 100tys dziennie = 500tys w ciągu tygodnia...!! Uśmiech
Więc według Waszego systemu nie ma sensu aby było aż 20poziomów szkółki bo nikt nie wyrobi z płaceniem.
Mając radykalniejsze ograniczenia i na przykład max.10juniorów przy 20poziomie, można by było jeszcze jakoś to pogodzić finansowo... ale 20juniorów? ;O kaplica nie klub Język


A no i jest jeszcze druga sprawa Uśmiech
Mówisz że skoro mam 2-poziom to stać mnie na utrzymanie 2 juniorów a jak 20-poziom to na 20 adeptów (znajdzie się jakiś szejk z milionami na koncie). No ok, powiedzmy że się z tym zgodzę, ale problem jest taki: prawdopodobieństwo tego że losowo zostanie mi przyznanych 20 juniorów jest naprawdę bardzo, bardzo nikłe i nawet mimo tego że mnie stać nie odważyłbym się tak wiele milionów wydać na rozbudowę i liczyć na to że to akurat mój klub jest wyjątkowy i to do mojej szkółki przyjdzie 20 juniorów Uśmiech

Jeszcze raz powtórzę że wszystko byłoby łatwiejsze gdyby juniorzy przychodzili regularnie u wszystkich Uśmiech


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - brylant - 2012-02-07

Można okroić liczbę poziomów do np. 12. 20 to trochę za dużo.


RE: Zmiana w systemie przyjścia juniora do szkółki - Squall1 - 2012-02-07

Też w sumie myślałem jak brylant , bo 20 poziom szkółki to idzie wybudować po ... sezonach, albo upraszczając po przynajmniej 200 lub więcej transferach dla zysku :/
przy okazji przy 20 adeptach razy 5 tys dziennie to jest 500 tys tygodniowo na szkółkę przy max . nakładzie - hehe nikogo na to nie stać - nierealna ilość juniorów

dodając co do szybkości treningów w obecnej szkółce to po ostatnich treningach/na nakład to mnie trochę rozśmiesza obecna sytuacja, tylko tyle powiem bez zdradzania szczegółów