Oficjalne forum gry Speedway-World
Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. (/showthread.php?tid=793)

Strony: 1 2 3


Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - brylant - 2012-01-19

Pomysł może się wydać kontrowersyjny i długo zastanawiałem się nad wrzuceniem go do oceny Waszej i Stefika. Obecnie sytuacja w grze wygląda tak, że w momencie kupna nowego zawodnika płacimy jedynie za jego transfer bez płacenia owemu zawodnikowi za podpisanie kontraktu. Powoduje to, że w SW (podobnie jak w SM-ie) bardziej opłaca się sprzedać zawodnika przed końcem kontraktu niż przedłużać z nim umowę na kolejny sezon. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze (od 100 do 300 tys.) lepiej jest przeznaczyć na kupno nowego, lepszego żużlowca. Nawet gracze, którzy wolą stabilność i stawianie na własnych wychowanków w pewnym momencie stwierdzają, że to się po prostu nie opłaca. Przy przedłużeniu kontraktów całej drużyny jest się bowiem w plecy o dobrą bańkę, a za to można kupić już na prawdę solidnego zawodnika. Drugi plus wprowadzenia opłat za kontrakty, to ukrócenie handlu zawodnikami tak jak to wygląda teraz. W przerwie sezonowej mniej zamożni gracze nie są w stanie przebić ofert za wolnych strzelców, bo ceny podbijają spekulanci Oczko którzy w trakcie sezonu odsprzedają ich z zyskiem. Podsumowując- wprowadzenie opłaty ta kontrakt nowo zakupionego zawodnika pozwoli na większe "przywiązanie do barw klubowych", czego tak bardzo brakuje w naszym prawdziwym żużlu i czego brakowało mi osobiście u konkurencji (już tam nie gram). Dla jasności, nie jestem za tym, żeby ta opcja została wprowadzona z dnia na dzień, ale najwcześniej za sezon lub dwa, żeby się do tego odpowiednio wcześniej przygotować.


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - szosti - 2012-01-19

Jak najbardziej na nie wtedy niektore kluby by juz z dlugu nie wyszly nie dalo by sie zarobic jak w SM-ie


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - specjal2009 - 2012-01-19

Mozna załozyc ze cena jaka płacimy kupujac zawodnika zawiera juz cene kontraktu...

To jest normalna kolej rzeczy że kupujemy taniej i sprzedajemy drożej. Co to byl by za interes w odwrotnym przypadku?!?
Przy przedluzaniu kontraktow z zawodnikami nie patrze na to czy mi sie to opłaca czy nie, raczej biore pod uwage czy dany zawodnik bedzie wartościowy dla mojej druzyny...Dany zawodnik moze nie łąpac sie u mnie do skladu, a dla kogo innego może byc wartościowym grajkiem...

Czy w realnym zuzlu przy zmianie barw klubowych zawodnikowi płaci sie dwa razy za kontrakt ?

Jestem na NIE!!!

Brylant jak by nie bylo tego handlu zywym towarem to Ty byś sie nudził Uśmiech


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - L_uckas - 2012-01-19

Ja za ,a nawet przeciw :-D



RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - kamykov - 2012-01-19

trochę kontrowersyjne ale z sensem. Wątpię by przeszło to gdyż wszyscy są nastawieni na zarabianie a nie tracenie.
Pomysł mi się podoba i jestem na TAK


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - damianj002 - 2012-01-19

ja jestem na nie


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - daehniks1 - 2012-01-19

100% na wielkie nie !! powód?? a co z zawodnikami z sr skila ponizej powiedzmy 55?? kto ich kupi??


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - tomecki - 2012-01-19

Faktycznie pomysł z sensem, bo dlaczego zawodnicy, którzy przedłużają kontrakt dostają kasę, a Ci którzy przychodzą do nowego klubu, to tej kasy nie dostają? Można pójść też w drugą stronę i znieść całkiem opłatę za przedłużenie kontraktu żeby było sprawiedliwie Duży uśmiech Pomysł brylanta pewnie i tak nie przejdzie (powód: patrz kamykov) ale może przynajmniej obniżyć stawkę za przedłużenie kontraktu dla własnych wychowanków?!


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - kaziockm - 2012-01-19

komecki co do wychowankow to uwazam ze dobry pomysl


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - szosti - 2012-01-20

a ja mam taki pomysł moze wprowadzmy regulamin finansowy tak jak to jest w prawdziwym zuzelku im liga nizej tym mniejsza kaska za podpis co Wy na to?? No i jesli by to mialo wejsc to zawodnicy musza obnizyc swoje oczekiwania o 50% bo jak by zostało tak jak jest teraz to ja sobie nie wyobrazam sprzedac zawodnika to bedzie cud.


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - RAKA - 2012-01-20

jestem na nie zdecydowanie. POnadto proponuje obnizenie wymogow za przedlurzanie kontraktow bo taki junior zada mi ok 150000 w 5 lidze!!!! malo tego wcale nie jest dobry i grzeje lawe bo sa lepsi. By bylo jeszcze smieszniej pensje ma wieksza od zawodnika seniora ktory regularnie punktuje w lidze i jest prowadzacym pare. Mysle ze czas sie tym zajac a pomysl szostiego jest wartym przemyslenia. Obecnie przedluzanie kontraktow to strata kasy. Po co mi szkolic zawodnika skoro go za dwa sezony bede sprzedawal by kupic kogos na jego miejsce???? Malo tego pozostawienie tego problemu w obecnej formie prowadzi do wymiany calego skladu co sezon!!! Sprzedajemy zawodnikow tuz przed koncem kontraktow w klubie na ich miejse kupujemy nowych (kontrakt na 2 lata) za chwile mamy przejscie na nowy sezon (kontrakt juz na rok) i tak w kolo. Wedlog mnie jest to jedna z przyczyn powodujaca zwiekszenie liczby botow w grze bo jakos mi tez nie usmiecha sie takie manewreowanie skladem co sezon. A jestem graczem ktory po raz pierwszy staje przed tym problemem i kasy jeszcze az tyle nie ma by wywalac az takie pieniadze na podpisywanie kontraktow. Ja np jak i wielu podobnych do mnie jestem na dorobku a to przedlurzanie kontraktow w obecnej formie to ogromne wyzwanie finansowe ktore moze spowodowac bankructwo klubu i zwiekszenie liczby botow o moj klub (a pomysl zalorzyciela tego tematu spowoduje jeszcze wieksze problemy u nowych graczy, ktore i tak moga sie okazac nie do przeskoczenia nawet w tej formie w ktorej sa obecnie). Zdaje sobie sprawe ze obecna sytuacja powoduje ozywienie rynku transferowego i zmiana obecnego systemu moze spowodowac to ze o dobrych zawodnikow juz bedzie bardzo trudno na liscie transferowej, ale mysle ze to nie tedy droga. Jednak moze sie okazac tak ze kluby z wyzszej ligi beda sie pozbywac zawodnikow nie sprawdzajacych sie, co wcale nie oznacza ich nieprzydatnosci dla zespolu z nizszej ligi no i szkolenie zawodnikow w tym wlasnych wychowankow stanie sie bardziej oplacalne.


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - szosti - 2012-01-20

No własnie to jest glupota jak napisal RAKA junior zada mu za podpis w 5 lidze 150 tys a jak go wystawi na liste za te 150tys to nikt go nie kupi bo nie jest tyle wart wiec gdzie tu logika? Jedyne dobre rozwiązanie to jakis porzadny regulamin finansowy dla wszystkich lig.


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - RAKA - 2012-01-20

powiem szczerze ze to wlasnie przedlurzanie kontraktow bardzo zniechceca mnie do dalszej gry i powoli zastanawiam sie nad zaprzestaniem gry tutaj. Nie moze byc tak ze przy mniejszym sponsoringu ze wzgledu na lige. Przy jeszcze nie tak rozbudowanym stadionie wiec i mniejsze dochody zawodnik ktorego dostalem na starcie i regularnie kreci mi olimpiady chce wiecej za przedlurzenie od zawodnika prowadzacego pare (pensje tez ma prawie 2x wyzsza). Rozumiem ze klubom extraligowym czy pierwszoligowym to jest obojetne ale dla nas zaczynajacych gre jest to spory problem. Bo wydanie na 20-letniego juniora o marnym talencie 150000 plus pensji 7300 cos dotego w lidze gdzie jak zdobedzie 1p to swieto jest poprostu chore. Reasumujac jesli chcialbym utrzymac sklad a umowy koncza sie kolo 8-9 zawodnikom i chcial je przedlurzyc choc o rok musze miec kolo poltorej banki pytanie skad??? I to przy przedlurzaniu o tylko rok!!! Wiec nastepny sezon i znowu taki sam wydatek a nawet i wiekszy bo dojda zawodnicy zakupieni w tym sezonie!!! Jak juz wspomnialem poczatkujacy gracz nie ma takich dochodow jak w extralidze co jest chyba oczywiste dla wszystkich. A ze mniemam autor tematu ma klub juz w wyzszej lidze to patrzy ze swojego punktu widzenia nie spogladajac na tych co dopiero zaczynaja gre. Tylko mysli o tych ktorzy juz maja kase i moga sobie pozwolic na szastanie nia.
Jestem za pomyslem szostiego i wprowadzeniem go od zaraz. Jak kogos stac bo ma zespol w elidze lub pierwszej niech placi wiecej. Tak jak w zuzlu za bardzo dobrych zawodnikow trzeba placic a za slabych juz mniej. Malo tego regulamin finansowy powinien byc zrobiony bardzo rozsadnie np pieniadze ze sponsoringu powinny wystarczyc na przedlurzenie umow dla 8 zawodnikow przynajmniej!! Dotego zawodnicy powinni miec przyznawane statusy zawodnika 6 ligowego ,5,4 itd w zalerznosci od skila co mialo by wplyw na ich zadania finansowe.


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - kamykov - 2012-01-20

A Wy myślicie że ja ( 1 ligowiec- jeszcze ten sezon) jak zaczynałem???

Najlepiej to 5-6 ligowcom jeszcze dopłacać za to by ze swoim zawodnikiem kontrakt przedłużył!
Speedway-world jest menadżerem żużlowym.


RE: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika. - ukppku - 2012-01-20

a co ma liga do pensji??? ;> E-liga i 1 liga ma lepszych zawodników i nie płaci 150tys za podpisanie kontraktu tylko 2 razy więcej... to samo tyczy się pensji które też są dużo większe! ;]

Jak spojrzycie dokładniej to jakoś te budżety i tak rosną bo ceny na LT poszły mocno w góre... widać po transferach.

Po drugie nie zapominajcie że dla pewnej części osób niedługo minie 2 rok gry i jak oni zaczynali to za podpisanie kontraktu też były takie ceny...
I też było kombinowanie czy lepiej sprzedawać zawodników i kupić podobnych może nieco słabszych, ale oszczedzająć miliony na przedłużanie kontraktów.
Trzeba znaleźć odpowiedni kierunek na dobry przypływ gotówki zwłaszcza na początku gry i mimo początkowych niepowodzeń nie poddawać się i gonić czołówke Uśmiech)


ale całkiem dobrym pomysłem byłoby obniżenie pensji i kwoty za przedłużenie kontraktu o jakiś procent dla wychowanków klubu.
Lub też za to im dłużej zawodnik reprezentuje barwy jednej drużyny Uśmiech
Np: zawodnik jadący 5 sezon w tym samym klubie powinien zgodzić się na otrzymanie pensji o 10% mniejszej niż zawodnik o tych samych umiejętnościach którego dopiero co kupiliśmy z LT.