#1
Dużym urozmaiceniem w grze była by możliwość tworzenia własnych lig.
- zwiększyła by się ilość logowań w tygodniu
- gracze, którzy w swojej lidze mają za słabych lub za silnych rywali mogli by rywalizować z zespołami na podobnym poziomie.( Myślę, że dla niektórych ligi te mogły by być bardziej emocjonujące niż oficjalna.)
- możliwość tworzenia lig regionalnych np. Liga Gorzowa, Liga Śląska
- ( wcześniej była propozycja stworzenia ligi angielskiej) dzięki temu mieszkańcy danego kraju mogli by tworzyć własne ligi.
- gracze z niższych lig mięli by satysfakcję, że wygrali jakąkolwiek ligę

Teraz przedstawię jak według mnie mógłby wyglądać schemat tworzenia lig.
1. nazwa ligi
2. ( dla VIP-ów) Wybór zakresu ligi
- ranking( wybór zakresu miejsc z rankingu z jakim mogą startować zespoły w lidze)
- region ( wybór regionu lub regionów z jakich mogą startować drużyny)
- liga ( wybór zakresu lig z których mogą startować zespoły)
Gracze z VIP-em mogli by automatycznie zapraszać zespoły z wybranego zakresu, natomiast bez VIP-a musieli by samodzielnie wysyłać zaproszenia)
3.Wybór rodzaju ligi.
Myślałem nad tym aby ligi składały się z 10 kolejek i zaczynały by się od 6 kolejki ligi SW, jak już większość zespołów odpadnie z pucharu. Zaproponowałem aby były dla zakładającego ligę dwie możliwości do wyboru(chyba jednak pierwsza jest lepsza)
- 6 zespołów (mecz i rewanż)
- 11 zespołów ( każdy z każdym wszystkie mecze na stadionie zakładającego; mecze od 16 do 20 bez możliwości zmiany godziny meczu).
4. Wybór terminarza
a) wybór dnia tygodnia, w którym będzie odbywać się liga.( Gracz jeżeli pozwalałby mu na to skład mógłby startować w każdy dzień tygodnia)
b) (VIP) możliwość samodzielnego wyboru terminarza po przez kliknięcie na kalendarzu dnia w którym odbywać ma się dana kolejka ligowa. Dzięki temu mecze mogły by się odbywać np. w 2 dni w tygodniu oraz można by było wybrać sobotę(oprócz soboty ligowej).
5.(VIP) Wybór zasad ligi
a) tabela biegowa
- klasyczna meczu SW
- juniorzy po 3 biegi(aktualna ligowa)
- szwedzka
- angielska
b) punktacja meczów
- bonus
- bez bonusu
- angielska
c) taktyka w meczu
- joker
- bez jokera

Chyba to co zaproponowałem to bardzo duża modyfikacja, jak nie można wszystkiego to chociaż w jak najprostszej wersji to jest:

stwórz ligę-> nazwa ligi -> wybierz dzień tygodnia, w który ma startować liga
VIP automatyczne wysyłanie zaproszeń