#1
Była prowadzona dyskusja w wątku na temat wypożyczeń http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=3320. Pod koniec dyskusji sandro85 podał ciekawą propozycję:

--------------------------------
Lepszym rozwiązaniem była by lista zawodników do wypożyczenia. Gracze wystawiali by zawodników na taką listę, wypożyczający płaciłby tyg. pensję zawodnikowi i 30%-50% wartości kontraktu klubowi od którego wypożycza zawodnika. Warunek by wystawić zawodnika na taką listę jest taki, że zawodnik nie może jechać w żadnym meczu ligowym ani pucharowym(nie wliczamy czwórmeczy, sparingów i zaw. indywidualnych) oprócz tego można wypożyczyć tylko jednego zawodnika z jednego klubu, to tak by nie dochodziło do przekrętów i wypożyczania całych składów. Zawodnik powracałby do swojego macierzystego klubu po ostatniej kolejce sezonu.
--------------------------------

Jest to jakaś alternatywa aby wprowadzić opcję wypożyczeń, zapobiegając jednocześnie przekrętom. Niech zawodnik trafia na oficjalną listę, na której wstawiający ustali wstępne warunki wypożyczenia a kto go wypożyczy będzie zależało tak jak podczas licytacji. Pozostały by oczywiście inne sprawy do dogrania, jak kto wypłaca pensję, leczy, naprawia sprzęt i czy pojedzie przeciwko swojej drużynie w meczu ligowym jeśli wypożyczy go ktoś z tej samej klasy. Zasady byłyby do dogrania jeśli oczywiście taka forma listy wypożyczeń zostałaby zaakceptowana. Wprawdzie Henrik zamknął temat wypożyczeń, jednak tamten wątek dotyczył jej innej formy.
W rzeczywistości kluby pomiędzy sobą wypożyczają zawodników, jednak u nas nie byłaby dopuszczalna forma, że 2 graczy się dogaduje pomiędzy sobą. Jeśli już to oficjalna lista i na zasadzie licytacji bierze zawodnika na wypożyczenie do końca sezonu ten kto da więcej. Wprowadzenie przedyskutowanej i przemyślanej możliwości wypożyczeń swoich zawodników, zmierzałoby w kierunku zbliżenia do realiów i zwiększeniu opcji menadżerskich w grze.