#1
Ogłoszono dzisiaj listę zmian jakie obowiązują od nowego sezonu. Mam pytanie odnośnie paska pogody. W sezonie 23 miał być poglądowy a teraz będzie "działał" zgodnie z założeniem osoby, która go wprowadziła. Przeszukiwałem forum i jakoś na ten temat nie znalazłem żadnej odpowiedzi stąd moje pytanie.
Mam tor normalny. Świeci słońce i mój tor zaczyna powoli zbliżać się w kierunku twardego. Może ułożyć się w ten sposób, że jak będę gospodarzem meczu ligowego, to mój tor nie będzie normalnym a może być twardy albo przy dużej ilości deszczów stanie się grząski. Skoro nie mam żadnego wpływu na ustawienie motocykli nie rozumiem, po co ma mieć znaczenie pogoda na stan toru zmieniając skrajnie mu rodzaj nawierzchni? Czyżby kolejna "dobra zmiana"? W końcu mam tor normalny i na jakiej podstawie pogoda ma decydować o rodzaju mojej nawierzchni, skoro nie mam wpływu na ustawienie motocykli?
Poza tym, jeśli chce się coś takiego wprowadzać to raczej nie powinno publikować się informacji jaki jest stan toru przeciwnika, poza oficjalną informacją jaki tor posiada gospodarz meczu. Jeśli chcemy aby pogoda wpływała na stan toru to niech wpływa pod warunkiem, że możemy zmieniać ustawienia motocykli a stan obecny toru (tj. przeschnięty w kierunku twardego albo przemoczony w kierunku grząskiego) niech pozostanie słodką tajemnicą gospodarza obiektu.
Jeżeli od tego sezonu mój tor będzie zmieniał się w kierunku jednym bądź drugim a ja nie mam możliwości wpływu na ustawienie motocykli, to taka zmiana jaki ma sens?