#9
W faq jest opisane że pogoda może zmienić nawierzchnię, więc za faq napiszę raz jeszcze: TAK, może pogoda zmienić nawierzchnię.

Do tej pory nawierzchnia toru przeciwnika była widoczna, więc dlaczego nagle miałaby być niewidoczna - o to dokładnie mi chodziło. Wprowadzenie paska nawierzchni, nie ma na celu "zmylenia rywala" a jedynie wskazanie, że w dniu meczu może być inna nawierzchnia.
Przykład: jeśli wejdzie nowy silnik za sezon, poszczególne um będą lepiej lub gorzej pracowały na danej nawierzchni/pogodzie. A ten pasek to taki dodatkowy "smaczek'. ja np trenując swój zespół pod naw twardą i np pochmurną pogodę, będę dzień w dzień zaglądał do twojego klubu i "kibicował" pogodzie, by twój tor zamieniła w twardy i jeszcze najlepiej by było pochmurnie w dniu meczu, bo to może dać mi przewagę - i właściwie po to jest wprowadzona pogoda, która może zmienić nawierzchnię.

Ja nie chce by gość miał totolotek przed meczem, ale by poprzez obserwację starał się jak najlepiej dobrać skład do panujących warunków. Nie wiem czy to wyczerpuje odpowiedź na twoje pytanie?

tak: gosp i gość mają dokładnie te samą wiedzę, i obaj starają się pod tę wiedzę przygotować najlepiej do spotkania Uśmiech oczywiście w dalszej perspektywie gry można dokładać inne bajery związane z pogodą i nawierzchnią Uśmiech