#1
Pomysł może się wydać kontrowersyjny i długo zastanawiałem się nad wrzuceniem go do oceny Waszej i Stefika. Obecnie sytuacja w grze wygląda tak, że w momencie kupna nowego zawodnika płacimy jedynie za jego transfer bez płacenia owemu zawodnikowi za podpisanie kontraktu. Powoduje to, że w SW (podobnie jak w SM-ie) bardziej opłaca się sprzedać zawodnika przed końcem kontraktu niż przedłużać z nim umowę na kolejny sezon. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze (od 100 do 300 tys.) lepiej jest przeznaczyć na kupno nowego, lepszego żużlowca. Nawet gracze, którzy wolą stabilność i stawianie na własnych wychowanków w pewnym momencie stwierdzają, że to się po prostu nie opłaca. Przy przedłużeniu kontraktów całej drużyny jest się bowiem w plecy o dobrą bańkę, a za to można kupić już na prawdę solidnego zawodnika. Drugi plus wprowadzenia opłat za kontrakty, to ukrócenie handlu zawodnikami tak jak to wygląda teraz. W przerwie sezonowej mniej zamożni gracze nie są w stanie przebić ofert za wolnych strzelców, bo ceny podbijają spekulanci Oczko którzy w trakcie sezonu odsprzedają ich z zyskiem. Podsumowując- wprowadzenie opłaty ta kontrakt nowo zakupionego zawodnika pozwoli na większe "przywiązanie do barw klubowych", czego tak bardzo brakuje w naszym prawdziwym żużlu i czego brakowało mi osobiście u konkurencji (już tam nie gram). Dla jasności, nie jestem za tym, żeby ta opcja została wprowadzona z dnia na dzień, ale najwcześniej za sezon lub dwa, żeby się do tego odpowiednio wcześniej przygotować.