#10
Po wytrenowaniu i zdaniu egzaminów tych którzy byli już w szkółce za nim zapanował monopol na juniorów to Ci którzy mają niższy poziom niż 5 będą mogli trenować tylko dwóch juniorów dopóki nie wymyślicie pożyczki bankowej,z której by mogła skorzystać znaczna ilość graczy...bo zarobienie na czysto 3,5 milionów w tej grze na początkowym etapie gry jest wręcz kosmiczna(tym bardziej że zamyka się możliwość zarobienia takich pieniędzy...w taki sposób)...Ci którzy mają 5-6 juniorów mogą ich jeszcze wytrenować,ale co mają powiedzieć Ci którzy mieli powiedzmy dwóch i prze długi czas będą mieli tylko tych dwóch,za nim św.Mikołaj przyniesie im po 3,5mln Oczko
Ba,ja nawet w pewnym momencie miałem 8 juniorów z czego dwóch zdało egzamin i mam 6ciu(co z tego jeśli wprowadzone ograniczenia nie dają im możliwości rozwoju taki jaki był wcześnie)...po co komu 15latek z talentem 5 ze średnią 46?Za sezon ile będzie miał 47,5-48...Przez następnych 3-4 sezony nie będą więcej warci niż ci teraz - przykładowo taki 16latek z talentem 5 na liście transferowej ze średnią 48-50 ile jest wart?100-200-300tys?...a gdy pojawią się juniorzy z taką ograniczoną średnią to to prze te kila sezonów nie będą za wiele warci...No oczywiście inaczej sprawa wygląda gdy junior ma 13 lat(mimo ograniczenia średniej do 36,00(+/-2) - managerowi posiadającemu w miarę przyzwoity poziom szkółki i dalszej możliwości trenowania 6-8 juniorów(czy nawet więcej,bo jeśli z początków roku 2011 miało się już 4-5 poziom szkółki to już może nie ma potrzeby rozbudowy Oczko nie stanie się żadna krzywda,ich to w rozwoju nie zatrzyma,wręcz da im jeszcze większą przewagę nad biedotą SW,która ma coraz bardziej pod górkę...
Sami kiedyś się właśnie tego obawialiście,że gracze grający za rok czy dwa nie będą nieli szansy się przebić,mówię tu do tych co od początku wprowadzaliście zmiany w SW...tego się właśnie doczekaliście...
ze 3 tygodnie temu zdał licencję u mnie taki junior:
Fabian Utka 16lat,talent 3(41877) średnia 47.2 sp 68% dośw 0
a takiego sobie kupiłem za 44zł:
Racibor Rzucek 16lat,talent 3(41621) średnia 52 sp 69% dośw 3
a o co mi chodzi?
mając poziom niższy niż 5 mamy możliwość posiadania tylko 2 juniorów w szkółce-dostając takiego zawodnika jak ten pierwszy jaką mamy pewność że kiedy go wywalimy(bo jaki sens jest trzymanie takiego beztalencia)dostaniemy juniora za tydzień a nie za miesiąc i jaka jest pewność że będzie to lepszy junior???Pytanie czy wywalać czy trenować takiego słabeusza(zresztą po co wogóle trenować niech se jest bo szkoda kasy na trening) co już zajmie nam jedno z dwóch wolnych etatów.Przy dwóch miejscach na juniorów,przy tak długim czasie treningu,przy tak niskim poziomie szkółki,przy obniżonej średniej,przy ograniczonej ilości juniorów w szkółce jaki sens ma trenowanie juniorów...?