#11
"To co nie jest integralną częścią gry nie jest powszechnie a co za tym idzie jest tylko marginalnym dodatkiem." cyt pj007

To musi być integralną częścią gry nie może być tylko na forum bo mało kto to zauważy.
Zabawa w zespołach przynosi wiele korzyści:
- poznajemy nowych ludzi
- co za tym idzie gra przestaje być nudna i chcemy dłużej zostać w społeczności (nieważne czy osiągamy sukcesy)
- zawsze od kogoś możemy dowiedzieć się czegoś nowego (wiem mamy forum od tego ale dodatkowe źródło informacji nigdy nie zaszkodziło)

To są moje spostrzeżenia z wielu gier społecznościowych, samemu długo nie pogramy.

Sprawy techniczne dla poprawy tej koncepcji.
1. Kto może założyć Klan? Jak wiemy wiele osób, które rozpoczynają grę nie zawszę zachwycają się nią i po prostu kończą grę na starcie. Jak też osoby które nie miały sukcesu po dłuższej grze, to opuszczają ją po pierwszym sezonie. Tak więc osoby, które mogły by założyć klan musiały by być przynajmniej 5 lub 4 ligi - taka zachęta dla wytrwałych. Można też wprowadzić Opłatę za stworzenie Klanu, oraz za dołączenie do niego.
2. Co z graczami którzy założyli Klan i kończą grę? Tu jest nic innego jak przekazanie "pałeczki" osobie z drużyny.
3. Punkty dla drużyny: Oczywiście zdobywa je każdy kto jest w Klanie Uśmiech niezależnie od ligi w której się znajduje. Im wyższa liga tym większy współczynnik pomnożony przez liczbę pkt ( współczynnik nie duży). Dlaczego tak? Najwięcej jest graczy w najniższych ligach i to oni by brylowali w ogólniej klasyfikacji, a nie ci z Eklasy jakby się wydawało, gdyż jest tam najmniej graczy.
4. Co z punktami osoby która odchodzi z drużyny? Punkty zostają w klanie, a osoba która opuściła samowolnie klan nie może dołączyć do innego np przez 1 miesiąc. (zabezpieczenie przed "skoczkami")
5. Wynagrodzenie: Temat który ma zachęcić do współpracy w grupie. Osoba która opuszcza Klan traci szanse na dodatkowe finanse. Jeśli gracz dołącza do drużyny pod koniec sezonu oczywiście ostaje tyle na ile zasłużył (% z wkładu dla drużyny) Sposób wynagradzania za sezon dla Klanu który opisałem wyżej myślę, że jest przejrzysty. Można dodać funkcję sponsora tak jak ma to miejsce przy zakładaniu indywidualnej drużyny. (to można przemyśleć).

To tyle na razie z mojej strony Jak będę miał jeszcze jakieś pomysły to dam znać.
Fajnie by było to dopracować do końca tego sezonu, a w następnym coś takiego wprowadzić i sprawdzić jak to będzie funkcjonować Uśmiech

[Obrazek: 5939.jpg]
[Obrazek: 5939.jpg]