#14
Nie twierdzę, że nie zdaję sobie sprawy z nakładów jakie włożyłeś oraz przez ludzi podobnie inwestujących. Jednak bardzo radykalna zmiana w szkółce jaka zaszła, nie pozwala w ogóle graczom, którzy szkółki nie zdążyli z racji stażu rozwinąć, stanąć na nogi i jakoś porównywalnie rywalizować w tej grze. Nie mam nic przeciwko Tobie, jednak nudne staje się oglądanie ciągle na szczycie tych samych twarzy. Oglądanie w końcowej fazie IMSW oraz Pucharze Gry tylko tych samych drużyn to także bardzo nieciekawe zajęcie. Gdzieś wcześniej na forum widziałem kiedy ktoś napisał, że nie ma co z kasą już robić !! Sądzisz, że tak powinna wyglądać ta gra ?! Zaryzykuję stwierdzenie, że Ci, którzy są na szczycie finansowym, nie poradziliby sobie z grą mając minus blisko 1 mln oraz szkółkę na poziomie 2-3. To tak jak szkoła przetrwania. Mogę zrozumieć, że ludzie ze szczytu pragną zachowania obecnego stanu, gdyż będą zawsze na piedestale. Jednak dobro tej gry, całkiem ciekawej i fajnej leży mi bliżej na sercu niż interesy "wielkich SW". Sam nie wiem czy kiedyś poziom się tak wyrówna, że każdy będzie w stanie skutecznie rywalizować z "wielkimi" pod warunkiem poprawności decyzji jako menadżer drużyny jaką prowadzi. Chciałbym aby tak było, jednak nie wiem czy większości starczy cierpliwości na czekanie i obserwowanie kolejnych sezonów jedynie z boku w poczuciu bezsilności. Wprowadza się sporo zmian i poprawek, ale widać także próby wymuszenia zmian, które będą zachowywały obecny stan rzeczy. Stąd moje przekonanie o poprawianiu w grze rzeczy, które nie dają równych szans. Wiesz co powinno być promowane w grze ? Tylko obserwacja i wyciąganie wniosków. Nie zachowywanie interesów wielkich aby Ci mogli cały czas błyszczeć i być na wierzchołku piramidy. Nie chcę nikomu niczego zabierać bo to nie jest w porządku, jednak wprowadzenie zdrowych i sprawiedliwych zasad powinno przyświecać osobom, które podejmują ostateczne decyzje i zatwierdzają zmiany w grze.