#46
Jak dla mnie rozwiązanie jest bardzo proste zarówno na rosnące ceny na LT jak i na kontrowersje związane z pojęciem „zawyżonego transferu”- sprzedaż zawodników do banku za określoną cenę wyliczaną w oparciu o skille, talent i wiek zawodnika. Już tłumaczę jak ja bym to widział:
Zawodnicy sprzedawani by byli do banku za kwotę od 1zł do około 5mln(za najlepszych z max skillami) wyliczaną ze statystyk, po czym automatycznie zostaliby wystawiani na listę transferową jako wolni strzelcy od 0 zł. Chodzi o to żeby kwoty z transferów nie były głównym źródłem dochodów w klubie. Osoby, które mają teraz po kilkadziesiąt mln szybko by się ich pozbyły licytując zawodników za dużo więcej niż gra by zaoferowała sprzedającemu ( jednocześnie odprowadziło by to trochę kasy z gry). Już po pewnym czasie osoba, która mozolnie by zbierała kasę z biletów mocno by się zastanowiła zanim rzuciłaby za kogoś kilka milionów. Ceny zmniejszyłyby się drastycznie i także te drużyny z niższych lig miałyby szanse kogoś kupić. Idąc dalej w tym kierunku znacznie podniósłbym pensje zawodników w zależności od ligi i od skilli- zawodnik w wyższej lidze i z lepszymi skillami zarabiałby dużo więcej niż jakiś średniak w lidze niższej. Dzięki temu ligi się bardziej wyrównają i nikt nie będzie trzymał kilku dobrych zawodników na rezerwie, bo to się nie będzie opłacało i może ruszy to trochę sprzedaż zawodników bo zdaję sobie sprawę że po zmianie zasad mało by było chętnych na sprzedawanie swoich pupili.
Takie zmiany odprowadziłyby nadmiar kasy i wyrównały ligi. Problem wałków na Lt przestałby istnieć, bo nikt nie płaciłby za zawodnika drugiemu klubowi. Żeby urozmaicić trochę sprzedaż można by dodać opcję negocjacji z bankiem- po zdecydowaniu się na sprzedaż moglibyśmy mieć możliwość negocjowania przy czym był by jakiś procent szansy że cena wzrośnie o powiedzmy 10% albo zmaleje o 20%.
Temat oczywiście do dyskusji. Podawałem przykładowe liczby żeby zobrazować o co mi chodzi. Podejrzewam że to nie przejdzie ale pogadać można Oczko
[Obrazek: 624.jpg]