#2
Generalnie z przesłaniem tekstu się zgadzam , a co do niektórych szczegółów:

1) przedłużenie okresu ważności konta nie jest może jakimś wielkim złem, ale zastanowiłbym się raczej nad tym dlaczego wielu nowych graczy rejestruje się i ich ostatnia wizyta online w grze jest kilka dni później, a czasem nawet tego samego dnia, co rejestracja. Wydaje mi się, że problemem może być pewna przypadkowość rejestrujących się tu ludzi, co moim zdaniem nie jest dobre, gdyż uważam że aby gracz został w jakimś menadżerze sportowym na dłużej powinien on być emocjonalnie przynajmniej trochę związany z daną dyscypliną, powinien coś o niej wiedzieć, bo inaczej są to tacy kilkudniowi gracze z przypadku. Sam zostałem zwerbowany do gry z portalu kurnik.pl , ale akurat interesuje się żużlem, co jak mniemam nie jest powszechne w tamtym miejscu. Ograniczyłbym raczej promocję do portali i miejsc, które odwiedzają ludzie interesujący się tą dyscypliną sportu, przynajmniej w jakimś minimalnym stopniu.
Z miesiąc temu zarejestrowałem się na innym menadżerze - siatkarskim www.vm-manager.org z bogatą tradycją na poprzednim serwerze (założyli nowy po bodaj 7 latach, bo starzy wyjadacze byli niedoganialni, co rodziło jakieś tam niezadowolenie społeczności) i także tam już widzę, że z 8 nowych drużyn zarejestrowanych na przestrzeni 2 dni zostało teraz 2 aktywne drużyny (w tym moja) i myślę, że także tam jednym z powodów sporej liczby nieaktywnych już po paru dniach graczy jest dobieranie ludzi z przypadku.

2) droga autorko powyższego tekstu, nie klei mi się Twoje poparcie dla pomysłu: O pktów w tabeli dla botów, wyrażonego w innym temacie z nierozpoznawalnością botów- to permanentne zero w tabeli ich nie zdradzi? Uśmiech

3) cieszę się, że twórczo odniosłaś się też do mojego komentarza o dochodowości gry- te pomysły wydają się iść w dobrym kierunku, niektóre z nich już są jak np. dostęp do statystyk czy wizualizacja stadionu za pomocą animacji Flash, ale np. takie analizatory siły przeciwnika, mam nadzieję w przyszłości także powstaną Uśmiech

Oczywiście jestem tylko świeżak i czekam na opinie doświadczonych graczy, bo to ich opinia jest tu ważniejsza- czy i oni zauważają potrzebę głębszych zmian dla odwrócenia tej spadkowej tendencji ilości użytkowników. Pozdrawiam