Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finanse / Sponsorzy
#1
Obecna forma sponsoringu jest... sztywna
"Dostaniesz tyle tyle i tyle tygodniowo, tyle za konkretne miejsce i nawet nie licz na grosz więcej" - powiedział sponsor do drużyny...

Może by jakąś reformę w sponsoringu ?

1. Więcej rozwiązań finansowych
Obecnie tak jak to opisałem w tym "FANTASTYCZNYM" wstępie Duży uśmiech, wygląda finansowanie drużyny... 
Proponuję zmienić to trochę i kasę dostawalibyśmy:
- tygodniówka
- każdy zdobyty DUŻY punkt
- premia za bonus w dwumeczu
- premia za mistrzostwo
- premia za awans (za pośrednictwem barażu) - analogicznie mniejsza od premii za mistrzostwo
przy premii za mistrzostwo i awans, logicznie im wyższa liga tym nagroda większa
- premia za rundę Pucharu Gry

Ponad to przed sezonem, sponsor kładzie nam cele do zrealizowania w tym sezonie (nie koniecznie muszą być to cele sportowe, równie dobrze może chodzić o trening, stan drużyny, infrastrukturę itp) 
Jeśli ów cele zrealizujemy dostaniemy premię.
W połowie sezonu sponsor mógłby znów się odezwać i zaproponować zmniejszenie lub zwiększenie celów w zależności od tego jak nam idzie ich wykonywanie

2. Negocjacje!
Czyli coś czego w tej grze bardzo brakuje
Zmianą byłoby to, że przez sezonem dostajemy 3 losowo wygenerowane oferty sponsorskie z parametrami i celami jakie z grubsza przedstawiłem powyżej) i przy każdej tej ofercie mamy dwie opcje:
-> przyjmij ofertę
-> negocjuj 

Negocjacje polegały by na tym, że mielibyśmy wszystkie parametry przestawione obok to co proponuje sponsor a jeszcze bardziej obok naszą propozycję.
Mielibyśmy możliwość zmieniać te parametry... Ale nie bez końca i nie do nieograniczonych cen

Byłby poniżej wskaźnik "cierpliwości" sponsora. Jeśli ten osiągnął by maksimum sponsor natychmiast zrywałby negocjacje i wracał do punktu wyjściowego 
Nie podawałoby się górnej granicy cierpliwości sponsora by dodać "adrenalinki" przy negocjacjach.

Jeśli zaoferujemy masakrycznie wysokie stawki cierpliwość ostro skoczy w górę, jeśli szlibyśmy powoli wyżej, cierpliwość logicznie też będzie szłą wolniej do góry. Ale! Będzie można przedstawić sponsorowi MAKSYMALNIE 3 nowe oferty. Więc trzeba będzie też myśleć o ile w górę chcemy pójść z propozycją.


Myślę, że reforma sponsorów przyda się
Bo aktualnie jest to dość sztywne i nudne

Czekam na Wasze opinie ! Duży uśmiech
Odpowiedz
#2
grałem kiedyś w piłkarskiego menadżera też były negocjacje ze sponsorem, nie głupie rozwiązanie
[Obrazek: 10765.jpg]
Odpowiedz
#3
Generalnie finanse tutaj to...... słaba sprawa.
Brak tu konstrukcji budżetu, limitów transferów, plac, przeznaczania siana na cokolwiek się chce innego. Jak na razie mamy jeden kociołek z którego każdy bierze wedle uznania.
Rozbudowa stadionu tez jest niezbyt poważnie wyglądająca rzecz. Owszem sam skorzystałem z tego, że naklikalem dużo do budowy i sobie czekam.

Uważam, że właśnie finanse i możliwości wydawania $ mogłyby dodać grze profesjonalne tony.

Wzorowalbym się na grach typu football manager itp gdzie finanse i ich forma to ważna sprawa. O "własnoręcznie" robionej szybkiej rozbudowie stadionu już nie wspomnę.

No to po kolei:
-Zawodnicy zarabiają dużo ( dużo dużo ) za malo, a skok ich zarobków jest liniowy. Sugerował bym ustalenie co raz to szybszego progresu kosztów względem ich cech i xp. Każdy kolejny skill na plus dawalby większy przyrost wynagrodzenia za ten sam wzrost umiejętności.

- kontrakty są zbyt długie. Moim zdaniem max 2-3 sezony, podpisując kontrakt byłby on na jeden "rok". Dodatkowo w każdej przerwie między sezonowej automatycznie zarobki wzrastralyby do nowego poziomu skill/xp. Tak tak tylko na plus, nie malalyby, jedynie mogłyby zostać w miejscu.

- przedłużenie umowy. JW, mały skill śmieszna kwota lub 0 (zero) i progresywnie... Tak tak liderzy będą MEEEEGA drodzy., Ale za to resztą zostanie za pół darmo i podziekuje za chleb.

- limit plac - wliczając trenerow, lekarzy i specjalistów których w tej grze brak oraz stadion. Dluzzej grasz, masz osiągi, zyskałeś sporo z transferu, masz szczęśliwych kibiców albo po prostu dużo hajsu? Na pewno limity będą wyzsze za każde z nich.

Trenerzy. - a w zasadzie ich brak. Aby trenować dany skill należy ich zatrudnić i opłacać. Każdy z nich byłby dostępny jak zawodnik wolnego transferu dostępny dla wszystkich.. Miałby swoją ceche/poziom i kosztowałby odpowiednio. Musiałby też mieć swój wiek i przechodzić na emeryturę, jego cechy z czasem by rosły oraz malały pod koniec kariery. Zwalnianie i przedłużanie umowy powinno być proste i niezbyt drogie. Np 3krotnosc obecnie zarabianej stawki. Ale z dostępnością dobrego fachowca byłoby trudno bo jest ich niewielu więc... kto da wincyj?

- lekarze i inny personel. Chcesz leczyć kontuzje? Chcesz szybko zrobić formę zawodnikowi? Może specjalista od reklamy lub prowadzenia fan clubu? A może limit ilosco zawodników się nie podoba ? (Lub cokolwiek innego) Patrz wyżej, zmienimy tylko nazwę profesji.

- stadion - buduje się zbyt szybko, zbyt tanio no i są te nasze owale zbyt duże oraz niesamowicie wyposażone. Uważam, że zysk ze sklepu irp powinno zależeć od ilości ludzi na trybunach oraz naszej ligi pogody itd.

Ilość ludzi na stadionie - zdecydowanie zbyt wielka, a bilety jak na extra llige w każdym pozzoomoee rozgrywek.

jak już pisałem o treningu i bazie treningowej. Niech ilość trenerów oraz ilość trenowanych zawodników od jej poziomu zależy.

Ilość zawodników : 8. - chcesz więcej? Buduj kluub,, zatrudniaj menadżerów, specjalistów itp do maks 15. I to wszystko ma kosztować. Uśmiech

Generalnie uważam, że z finansami jest zbyt łatwo, a by mloddymbnie utrudniać po prostu blokowałym sporo opcji lub dawał nas kolejnych poziomach,, po odpowiednim czAsoe ittp..

Chciałbym aby chociaż ze dwie propozycje zostały wprowadzone, omówione, rozwioeniete przynajmniej.
Odpowiedz
#4
nie mam co więcej dodawać, wszystko jest w pierwszym poście. Pomysł warty przestudiowania także pod kątem kontraktów z zawodnikami

@GM_Kuba - do rozważenia
Odpowiedz
#5
O dziękuję za odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz
#6
Witam,

W trące się trochę do dyskusji, pomysł ze sponsorami super. Ale czy dało by się nam uprzykrzyć życie w pozytywny sposób, a mianowicie dodając jeszcze nagrody za Puchar gry?? Obecnie od sponsorów dostajemy tylko nagrody za osiągnięcia ligowe i pensję tygodniową.

Propozycja:

Przy wyborze sponsora mielibyśmy do wyboru premie za osiągnięcia w lidze (miejsca 1-8), za osiągnięcia w Pucharze gry (z racji tego iż mamy 3 puchary gry nagrody też by musiały być różne, np. podstawowa stawka nagrody za puchar brązowy, na srebny adekwatnie wyższa x 1,5-2 , za złoty x2,5-3), pensje tygodniowe, premia za mecz wygrany w lidze/ pucharze, premia za remis, porażka brak nagrody.

Ewentualnie jeśli jest to zbyt duży problem co do ustawienia nagród za każdy puchar, można wprowadzić np. iż każdy sponsor będzie miał prócz premii ligowych i pensji tyg. również nagrodę za losowy puchar. Mianowicie tak jak mamy w przypadku ligi nagrody przyznane za zajęcie określonego miejsca w lidze, tak w pucharze nagrody będą za np. osiągnięcie 1/8 finału w Złotym Pucharze, inny sponsor będzie miał np. nagrodę za 1/4 srebnego pucharu.
[Obrazek: 6147.jpg]
Odpowiedz
#7
zmiany o ktorych piszecie jak najbardziej tak zeby bylo trzeba kombinowac, ale z mojego doswiadczenia wiem ze nie ktore sprawy beda ciezke do zmian jak np kontrakty- ja wylozylem na nie (i mysle ze takich graczy jest wiecej) kilkanascie milionow zeby moi wychowankowie jezdzili za male wynagrodzenie do konca kariery- dlatego trzeba oprcz zmian pomyslec jak zrobic zeby te finase w razie zmian wrocily do graczy
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [NOWOŚĆ] Sponsorzy - GM Arek GM_Arek 9 1,793 2021-03-28, 11:04:42
Ostatni post: GM_Arek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości