#14
Witam.

Może zacznę od tego, że chyba żaden z graczy, lub bardzo niewielka ilość, w ogóle rozumie o co chodzi w tych proponowanych zmianach. Admini maja jakiś pomysł, ale nie podali jeszcze żadnych konkretów działania tego nowego silnika. Ciężko jest zrozumieć ta ideę bez podania jakiegos naliczania tych punktów sprawności, a tym bardziej się do niej odnosić. Nieważne czy krytukujac ją czy nie, ona jest po prostu na ten moment niezrozumiała i z pewnością zbyt nagła.

Zacząłem w te grę grać w 2012r. Wtedy jeszcze nie było takich problemów, jakie pojawiają sie teraz. Nie było, ponieważ graczy którzy osiągnęli wszystko z technicznego punktu widzenia tej gry, nie było lub były to jednostki. Wiadomo, nie każdy był w ekstralidze itd ale mam na myśli to że ma już szkolke na poziomie 15, rozbudowany stadion i wychowanków.

Jest jeszcze jedna sprawa. Według mnie poziom od Ekstraliga do 2 a może nawet 3 ligi jest tak wyrównany, że aż zabija to zdrowa rywalizację. Dlatego że większość z graczy posiada już zawodników którzy mają skille na poziomie 99.

Sądzę że wspomniane przyczyny powyżej zmuszaja adminów do zmian. Nie da się żyć w stagnacji, ponieważ prędzej czy później musi ona się wypalić i odpływ graczy będzie nadal znaczący. Uważam, że zmiany są potrzebne, jakiekolwiek. Będę bronił także graczy, którzy przyjęli strategie wielosezonowa. Oni nie mogą zostać ukarani za to, że są z wami już tak długo i chcą powoli budować swoje imperium, a jak wiadomo, każda zmiana jest ryzykiem i zagrożeniem zaburzenia tej taktyki. Nie dziwię się tym graczom, że są przeciwni zmianom.

Podsumowując. Uważam, że gra potrzebuje odświeżenia, dodania czegoś nowego, może jakiegoś większego współczynnika losowosci (jak wiadomo w realnym świecie jest to jak najbardziej na miejscu. Przykład? Lindgren. Robił wszędzie komplety, pojechał do Gorzowa i 4 pkt na juniorach). Jednak nie mogą to być zmiany struktur gry, czyli podstaw takich jak całkowita zmiana sposobu naliczania sprawności.

Bez żadnych konkretnych liczb, nie można oceniać tej opinii konstruktywnie. I ostatnia porada. Przedstawcie sposób działania tego nowego silnika i zróbcie ankietę, choć uważam, że nawet jeśli miałoby to wejść to powinno od sezonu 26, bo te zmiany są zbyt gwałtowne. Nie działajcie jak PZMot Duży uśmiech Pozdrawiam serdecznie Uśmiech