Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drużynowy Puchar Świata
#1
W trakcie "sprzątania" działu propozycji natknąłem się na kilka tematów stricte dotyczących DPŚu jak i kwestii bezpośrednio z nim związanych. Jako, że mi osobiście jak i (z tego co przeglądałem) większość sam motyw takiego turnieju się podobał postanowiłem zebrać to wszystko w całość do jednej kupy i dodać trochę od siebie w tej kwestii:

1. Kiedy i jak?
DPŚ mógł by się rozgrywać w tygodniu między ostatnią kolejką ligową a barażami. A sam schemat można by zrobić w taki sposób jak to było w tym roku... a więc w formie właśnie zawodów par!
moja propozycja:
wtorek - I półfinał
środa - II półfinał
piątek - FINAŁ

w każdych zawodach startowało by po 6 nacji, więc dla całego turnieju potrzeba ich 12... obecnie w grze jest ich 13 więc aż "za" ich jest

najlepsze 3 awansują do finału, nic trudnego

2. Selekcjonerzy? 
Osobiście uważam, że dobranie "najlepszych" managerów na to stanowisko to jest słabe bo nie każdy będzie chciał. Proponowałbym opcję by każdy chętny powiedzmy miesiąc przed turniejem mógł sobie wybrać reprezentację jaką będzie chciał trenować podczas turnieju. Miałaby miejsce znana zasada kto pierwszy ten lepszy.
Selekcjoner miałby za zadanie znaleźć i powołać 3 zawodników (2 zawodników + 1 rezerwowy), być obecnym podczas zawodów (oczywiście nie obowiązkowo no ale to na tyle fajna rzecz, że jestem wręcz pewien, ze taki gracz jaki by się zgłosił na pewno by dużo czasu siedział z reprezentacją) no i ewentualnie w ich trakcie dokonywać zmian.

Co jeśli kadra nie znajdzie selekcjonera? Wtedy komputer sam dobierze zawodników i nacja pojedzie bez trenera.

3. Co z tego mamy?
Zawodnicy w swoim profilu mogli by dostać jakiś medal (jeśli wygrał) i notkę, że reprezentował kraj (jego narodowość) w DPŚ w sezonie (sezon) i zajął w nim (miejsce)
Sam selekcjoner też mógłby taką notkę dostać, że był on selekcjonerem takiej i takiej reprezentacji w takim i takim sezonie DPŚ i zajął takie i takie miejsce. 
Dodatkowo manager, który zajął jakieś miejsce albo chociaż dostał się do finału bo to już jest de facto jakiś wyczyn, nagrodę w postaci VIPa

4. Czy zawodnik na tym traci?
Nie. Powołany zawodnik mógłby w tych dniach normalnie jeździć w meczach i innych zawodach. Ciekawie by było gdyby była notka, że manager nie może korzystać z zawodnika bo został on powołany do kadry no ale to by mogło się lekko odbić na xp i sprawności zawodnika a nie o to też chodzi.


Byłaby to nie lada gratka dla samych graczy, którzy zdecydują się trenować jakąś kadrą ale myślę, że też byłaby to fajna impreza do śledzenia przez innych zwłaszcza gdyby to któryś z naszych zawodników dostał powołanie. Na pewno by zabiło to też stosunkowo nudny czas dla większości z nas, jakim jest przerwa między sezonowa, w którym to nic się nie dzieje jeśli chodzi o jakieś zawody.
Odpowiedz
#2
Rozumiem, ze na powołanie musiałby się zgodzić klub ? Bo takie podbieranie zawodników raczej nikomu się nie spodoba, pomysł fajny !
Odpowiedz
#3
Lepszym rozwiązaniem może byłyby mistrzostwa SW parowe (i rezerwowy junior), dla każdego z menadżerów, coś w stylu pucharu gry. Argumentuje to tym że w twoim pomysle tylko 12 graczy będzie mieć z tego frajdę, reszta nie.
Odpowiedz
#4
(2018-07-31, 20:17:21)Selby napisał(a): Lepszym rozwiązaniem może byłyby mistrzostwa SW parowe (i rezerwowy junior), dla każdego z menadżerów, coś w stylu pucharu gry. Argumentuje to tym że w twoim pomysle tylko 12 graczy będzie mieć z tego frajdę, reszta nie.

Selby oficjalne mistrzostwa par SW były poruszane i prędzej czy później na pewno zostaną wprowadzone. Byłby to zupełnie inny turniej, DPŚ to, że tak ujmę zupełnie inna bajka Oczko
Odpowiedz
#5
(2018-07-31, 19:36:46)Brad napisał(a): Rozumiem, ze na powołanie musiałby się zgodzić klub ? Bo takie podbieranie zawodników raczej nikomu się nie spodoba, pomysł fajny !

To jest kwestia dogadania, żeby dodać smaczku dla pracy selekcjonera, klub może wyrazić zgodę na oddanie zawodnika pod pieczę trenera kadry na czas turnieju lub nie.
Można też zrobić tak, że (tak jak ma to miejsce chociażby gdy w jednym dniu zawodnik jakby się "rozdwaja" bo może pojechać zarówno w zawodach indywidualnych jak i sparingu) tutaj też mógłby się tak rozdwoić

To jest coś co można wspólnie w dyskusji dogadać i ustalić Oczko
Odpowiedz
#6
Lepszym rozwiązaniem chyba będzie coś na bazie SON, lub SBP mianowicie:
-kazdy klub ze swojego składu typuje 2 seniorów i 1 juniora jako rezerwowy. Można to zrobić według narodowości do SON lub najlepszych do SBP
-rozgrywki w sobotę 100% sprawności, fajnie byłoby jakby sprawność się zużywala wewnątrz turnieju Ale nie wpływala na ogólną sprawność zawodnika, aby na niedzielę jej nie psuć.
-podział na ligii, lub coś na zasadzie KSM drużyny na podst średnich zawodników.
-motocykle? Zużycie czy bez to można ustalić
Resztę zostawiam Wam, byłoby to na pewno ciekawe zwłaszcza ze spadająca sprawnością gdzie w końcówce dobry junior mógłby pogonić
Odpowiedz
#7
wszystkie pomysły do przemyślenia Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Puchar masloo2 3 2,960 2020-07-29, 00:04:55
Ostatni post: majoreq
  PUCHAR GRY PREMIE 7Shem7 4 7,892 2018-07-28, 17:05:37
Ostatni post: Mr. Zuma

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości