Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWOŚĆ Pensje - GM Arek
Temat wraca ponownie. Myślimy, wzorem dobrych managerów, nad podniesieniem pensji, adekwatnie do umiejętności zawodnika. Dlaczego? ruch ten spowoduje rotacje, gdyż życie, ani żadna gra nie lubią stagnacji. Aby posiadać skład złożony z samych gollobów, trzeba będzie mieć naprawdę spore zasoby gotówki, a tej jak wiemy jest w grze zdecydowanie za dużo i w ten sposób trochę jej odparujemy z gry. Wzrost pensji spowoduje również wzrost ruchu na rynku transferowym.

proponowany wzór

{[(S*1,5+T*1,3+P*1,3+St*1,1+K*1,1+XP)*(talent*1000)]} / (50-wiek) / a lub b zależnie czy wychowanek =a, czy kupiony =b
w sezonie 35: a=5 i b=4,5
w sezonie 36: a=4 i b=3,5
w sezonie 37: a=3 i b=2,5

* wskaźnik ligi /staż w grze

Edycja:
zedytowałem częściowo post o wskaźniki masłoo2

współczynnik dla lig:
E *1,3
1 *1,2
2 *1,1
3 *0,9
4 *0,7
5 *0,5

dodatkowo, po dyskusji na sb, dodałbym jeszcze współczynnik/dzielnik "stażu managera", tak by nie utopić nowych graczy na starcie gry.

w pierwszym sezonie pensje dzielone przez 5
w drugim /4
w 3 /3
w 4 /2
w 5 sezonie i dalej już /1

to powinno pomóc graczom na starcie i jednocześnie "nauczyć" zarządzać finansami w oparciu o budowanie składu
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł. W koncu z gry poznikaja dziadki a chcac takiego miec gracz bedzie musial liczyc sie ze sporym wydatkiem co sprawi ze nie bedzie mial kasy na innych zawodników. Jestem na tak bo to wymusi na graczach obranie jakiejs taktyki. A co z zawodnikami którzy maja kontrakty w klubach przedłuzone na maksa? jak im bedzie pensja obliczana? Choc tu sam na siebie moge bata ukrecic jak bede mial swoj dream team hehe
Ale dodałbym jakies ulatwienie dla nowych graczy zeby nie plakali ze nie maja kasy na utrzymanie takiego skladu. Można by wzorem wysypu zawodnikow dla graczy grajacych do dwoch sezonów czas na obranie jakiejs taktyki i potraktowac ich ulgowo.
Odpowiedz
Fajnie że jesteś zwolennikiem wychowanków w klubie ja też sobie planuje paru dobrych zawodników wychować jednak transfery to też jest element gry i gra wychowankami daje dużą przewagę na ten moment a chcesz zabić możliwość osiągnięcia czegoś bez wychowanków i przez to nowi gracze się szybko zniechęcają widząc że trzeba minumum 5 lat gry żeby coś osiągnąć i niedługo w grze zostaną 2-3 ligi. Jestem za tym żeby gra wychowankami miała swoje zalety ale także za tym żeby jednak na rynku coś się działo bo jest on elementem gry.
[Obrazek: 13015.jpg]

Odpowiedz
masloo po pierwsze to masz sie wypowiedzieć na propozycję GM_Arka a nie na mój post. Ta propozycja jets właśnie dobra dla nowych graczy. Dlaczego? Bo jak pisałem ich trzeba potraktować ulgowo. Po drugie ilość dziadków rozłoży sie na więcej druzyn. Nie będzie tak że ktos zrobi sobie zespól powiedzmy z 10 dziadków i bedzie wygrywał bo nie będzie go stać na tylu dziadków. W ten sposób nie bedzie kupował i nowi gracze beda mieli mozliwosc kupienia jednego czy dwóch. GM_Arek dokladnie to napisał że bedzie ruch na liscie transferowej.
Ta gra od dawna wiadomo uczy cierpliwosci i jesli jej nie masz nic nie osiagniesz niestety. Ja gram 5 lat i dalej wyników nie mam. Jak ktos chce cos szybko osiagnac to moze powinien zmienic gre... gdybym ja został przy swoich dziadkach których miałem dzis dawno bym byl w ekstra. Obrałem jakas droge i o to w tej grze chodzi. Poki co ja nie mam zadnego handicapu jadac wychowankami. Podaj jaki mam handicap?
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł . Jestem za
[Obrazek: 5630.jpg]
Odpowiedz
Jestem za
Odpowiedz
Ogólnie to ok tylko mało tutaj konkretów najlepsza moim zdaniem by była punktówka w zależności od ligi chociaż na tą chwilę chyba zarobki między ligami mają bardzo małe różnice bo w 2 lidze wygrywając miałem więcej na mecz niż w ekstra przegrywając najgorzej by miały drużyny przegrywające minimalnie
coś w stylu
Pensja*Liga*Liczba puntków=Tygodniówka

Odpowiedz
Byle nie przesadzić. Dużą przyjemność z gry sprawia posiadanie składu nr 1 i trenowanie juniorów na skład przyszłościowy. Gdyby nagle pieniędzy miało starczyć na połowę obecnego składu to czułbym się bardzo niepocieszony.
Odpowiedz
Fajnie by było poznać tutaj więcej konkretów żeby wiedzieć na co się szykować

Odpowiedz
wzór i różne propozycje właśnie powstają, czekam na kilka liczb od Kuby i wrzucę coś konkretniejszego Oczko
Odpowiedz
wzór wrzuciłem również do 1szego postu

proponowany wzór

{[(S*1,5+T*1,3+P*1,3+St*1,1+K*1,1+XP)*(talent*1000)]} / (50-wiek) / 2 lub 1,5 * wskaźnik ligi

dzielnik 2 lub 1,5 zależnie czy wychowanek=2 czy kupiony=1,5

wskaźniki ligowe:
E *1,3
1 *1,2
2 *1,1
3 *1
4 *0,9
5 *0,8

pensja naliczałaby się automatycznie przy każdym wzroście umiejętności. koniec z kontraktami kilkuletnimi - zawodnik jest na pensji zmiennej dopóki go nie sprzedamy.
Tylko jeszcze kwestia już podpisanych kontraktów na kilka sezonów do przodu
Odpowiedz
E *1,5
1 *1,3
2 *1
3 *0,9
4 *0,7
5 *0,5

jeśli dobrze wzory policzyłem poza tym może wychowanek /2 (+3 sezony w klube) /1,8 Nowy zakup /1,5
(Lub nowy zakup /1,3 i co sezon wzrasta o 0,1 aż do 2 dla tych co nie mają szczęścia w szkółce)
Jednak wychowankowie już w tym momencie mają duży handi a z tego co widzę nie wszyscy mają szczęście w szkółce

Osobiście skłaniał bym się ku punktówkom czyli coś około obecnej (pensji * punkty * wpółczynnik ligi) a długie kontrakty jako element strategii tylko problemem by były mecze z niewystawionymi składami.

Odpowiedz
Arek wszystko ładnie pieknie ale...co w przypadku jak gracz przez te pensje będzie miał max na minusie? czyli - milion?
Albo jeśli chociażby będzie poniżej zera finansowo?
Czy ten dług bedzie sie po prostu pogłębiał? Jeśli tak to bez sensu.
Moja propozycja żeby w takich przypadkach jak w realnym żużlu zawodnik prosił o renegocjacje kontraktu bądź odmawiał startu w meczu. Nie ma kasy nie jadę.
W ten sposób na graczu wymusi to przemyslenie polityki transferowej a i zwiększy sie ruch na liście transferowej.
W każdym tygodniu z powodu braku kasy w klubie danemu zawodnikowi przez to spada wysokość kontraktu powiedzmy o 14 dni. Wszystko do ustalenia.
Oczywiście mowa o zawodnikach najwięcej zarabiających a niekoniecznie muszą to byc tzw. "dziadki".
Albo dostaniemy komunikat w sobotę o 8 rano jak wpływa kasa od sponsora że taki i taki zawodnik w niedzielnym meczu nie jedzie z powodu braku kasy.
Odpowiedz
Nie wiem czy ja to dobrze liczę ale tak się składa że mam takiego jednego dziadka w składzie któremu tygodniówka wychodzi 175 tyś wg tego wzoru dla ekstraligi, dla 1 ligi 162 tyś dla 2 148 kafli, poprawcie mnie jeśli się mylę.
Wszystkie skile po mnożeniu razy podane współczynniki plus exp dają u niego wartość 729,9 pkt x talent 5 czyli 5000, ma 32 lata więc 50-32= 18 dzielimy przez 18, potem dzielimy przez 1,5 bo najemnik i mnożymy razy 1,3 bo ekstraliga

729,9*5000/18/1,5*1,3 = 175716
Odpowiedz
Pomysl ciekawy ale jest jedno Ale.... sa kluby ktore obecnie maja po kilkadziesiat milionow na koncie...trzeba by wszystkim.zresetowac konta zeby uczciwie wszystkie kluby a zwlaszcza te nowe byly rowno traktowanw z tymi samymi szansami. Po drugie wykupilem zawodnikom dlugie kontrakty...czyli finansowo jestem w plecy bo zpstanie to skasowane? A moze KSM wprowadzic?
Odpowiedz