#1
Nowy sezon rusza lada moment, więc najwyższy czas na pytanie do uczestników 
Nie da się nie zauważyć, że pierwsza faza rozgrywek obfituje w sporo mniej emocjonujących meczy ze względu na znaczące różnice w sile ekip w grupach. 
Przy 24 drużynach i 4 grupach 6 zespołowych, było więcej drużyn walczących o awans i mecze były ciekawsze. Do tego formatu ciężko wrócić, bo nie chcę okrajać liczby uczestników, a zwiększenie liczby grup sześciozespołowych z fazą finałową niestety nie zmieści się w czasie trwania sezonu.
Teraz gdy grupy są złożone z 4 drużyn, często bardzo szybko jesteśmy w stanie wskazać kto awansuje dalej, a mecze pomiędzy najlepszymi a najsłabszymi w grupie obfitują w 40-60 punktowe pogromy.
Dlatego zacząłem rozważać format ligowy rozgrywek, gdzie najlepsza ósemka jeździ w ekstralidze, kolejna ósemka w pierwszej, dalej drugiej itd.
Z jednej strony zatracimy wtedy urok pucharu, gdzie nowicjusz jest w stanie z marszu wygrać rozgrywki, czy chociażby bić się o wysokie miejsca, ale z drugiej strony ograniczymy do minimum wspomniane wcześniej pogromy przez znaczące wyrównanie poziomu rywalizujących ze sobą drużyn.
Poddaję pod głosowanie proponowane zmiany, bo jestem bardzo ciekaw Waszej opinii w tym temacie, no bo to dla Was ten turniej jest organizowany.